Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha a férjetek...

Mit szólnátok, ha a férjetek azt mondaná, nem azért házasodott meg, hogy ő végezze a házimunkát?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 8. 15:26
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
89%

Ha mindketten dolgozunk felajánlanám neki, hogy vállaljon plusszmunkát/spóroljon a saját költségein és fizessen valakinek a rá eső házimunka elvégzéséért.

Esetleg közölném, hogy én sem azért házasodtam, hogy több ember helyett dolgozzak.

2016. ápr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
92%
Közölném vele, hogy engem sem azért vett el, hogy takarítsak, főzzek, mossak utána. Innentől kezdve majd megoldja a maga gondját, hogy legyen meleg étele, legyen tiszta ruhája stb..
2016. ápr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
92%
Lehetetlen, hogy csak hazassagkotes utan deruljon ki, hogy ekkora f***.
2016. ápr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
87%
Házas férfiként mondom hogy a férjed egy konzervativ selejt.
2016. ápr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
87%
Amennyiben én is dolgozom, közölném vele, hogy én meg nem cseléd akartam lenni.Ha viszont nem dolgozom, egy szót nem szólnék.
2016. ápr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanazt mint az #5-ös
2016. ápr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
36%
Mert nem azért házasodott meg. Nem értem a kérdést, miért kell a rendeben megváltoznia házasság után. gondolom eddig is megbeszéltétek ki mit csinál, miért nem marad minden ugyanúgy egy papír után.
2016. ápr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
93%

Hát, ha ezt mondaná, akkor talán azt felelném, hogy "Én meg nem azért házasodtam, hogy dolgoznom kelljen..."


Ezért tartom jónak, ha már házasság előtt együtt élnek a párok. Akkor nincs ilyen gond, mert beáll a háztartás, és leosztódnak a feladatok.

Mi 5 év együttélés után házasodtunk, és amikor mindenki kérdezte, hogy "na milyen a házasélet", arra csak annyit feleltem, hogy ugyanolyan mint előtte volt, csak hosszabb lett a nevem. Mert hát tényleg nem változott más.

2016. ápr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
88%
előtte az együttélés folyamán meg dolgozott otthon, mint a kisangyal? vagy miért mentél hozzá? nem értem, mondom ezt házas nőként.
2016. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk ez kizárt. Apámtól rendszeresen hallottam otthon ezt a mondatot, a férjemmel már a lánykérés közeledtével tisztáztam, hogy ez a hozzáállás felejtős, ha neki esetleg házvezetőnő kell, keressen mást. Ugyanúgy pelenkázott, fürdetett, büfiztetett, mint én, főzött, mosott, takarított, mindenből kivette a részét, a gyerekeinket is így neveltük.

Egyetértek azzal, hogy aki férfinak lealacsonyító a házimunka, az fizessen bejárónőt, keresse meg rá a plusz forrást.

2016. ápr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!