Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg anyámal,...

Hogyan értessem meg anyámal, hogy nem bunkó vagyok, hanem egyszerűen már elegem van a nagynénémből, mert folyamatosan a gyökér horoszkópokról beszél?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, de amióta az eszemet tudom, a nagynéném kb. csak ezekről a bolondságairól tud beszélni.

"Jaj, a Tibi tipikus oroszlán, azárt nem jöttök ki jól."

"Remélem nem skorpió lesz a gyereked, azokkal nagyon nehéz." (nem is vagyok terhes, sak úgy random ezt mondta)

"Ne menj orvosira, egy ikreknek - mint te - az túl komplikált lenne."

stb...


Egyszerűen elegem van belőle. Egyrészt, rettenetesen ostobának tartom azt, aki hisz ilyenekben, másrészt már évek óta tűröm - mondtam is neki, hogy én nem hiszek ebben (erre ő: "hát igen, most a nehezebb és hitetlenebb természeted uralkodik feletted - nagyon ikrek vagy, látod?").

Szóval mostmár nem vagyok hajlandó bszélni vele, ha egy légtérben vagyunk, akkor kerülöm, mert annyir irritál.

Anya szerint bunkó vagyok..



2017. febr. 22. 11:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%

SZerintem nagyneni elmondja a mondokajat max. 10 perc alatt, foleg ha nem reagalsz, akkor meg hamarabb. Szoval nem kell tul sokaig elturnod. Utana te kezdesz egy temat, es meg tudnal lenni vele egy legterben, sot a beszelgetes kellemesse is valhat. Mind rajtad mulik.

Gondolj bele, biztos, tuti neked is van temad, amibol masnak egyszeruen elege van, de intelligensen kezelik a temadat es teged is.

2017. febr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
59%

szerintem engedd el, ne akard megértetni


egyszerűen ne találkozz a debil nagynénivel, találj ki indokot, hogy miért nem érsz rá


éppen életed legfontosabb ZH-jára készülsz, épp tudományos munkában veszel részt, iskolában pályaválasztási tanácsadás lesz, besegítesz egy nonprofit szervezetnek stb...


ezzel minimálisra tudod szorítani a találkákat, egy évben 3-4 alkalmat meg kibírsz


vagy ha van kedved szembe menni vele, akkor kezdj el te is hülyeségeket beszélni: jééé, érdekes hogy ezt mondod, mert pont ma olvastam én is horoszkópot, és azt javasolták, hogy vágjak bele egy olyan dologba, amiről mások nagyon le akarnak beszélni, de ne engedjek neki, mivel csak visszahúznak a csillagok állása alapján, ezért úgy döntöttem, hogy megfogadva a horoszkópot, jelentkezek az orvosira :D


ez ütős lenne :D

2017. febr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
61%
Vágj vissza azzal, hogy azt olvastad az ... jegyről (tetszés szerint beilleszted nagynéni horoszkópját), hogy buta kis naivák, akiket minden hülyeséggel meg lehet vezetni.
2017. febr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
31%

Pedig nem is vagy tipikus Ikrek, ők sokkal nyitottabbak, higgadtabbak és elfogadóbbak.

Te meg itt mindjárt agyvérzést kapsz az idegtől, csak mert a nagynénéd hisz valamiben.

Sajnálom, de ha emiatt nem állsz szóba vele, inkább itt fröcsögsz, mint egy elmebeteg, akkor bizony bunkó vagy. Egy nagy büdös bunkó tajparaszt.

Egy az, hogy a nagynénédről van szó. A családod tagja, édesanyád testvére. Te meg elégetnéd máglyán. Szégyelld magad.

Lehetnél egyrészt kicsit nyitottabb, a horoszkóp nem olyan hókuszpókusz, nem ördögtől való, nem is kitaláció, aki ért hozzá, az BÁRKIRŐL megmondja 1 perc beszélgetés után, hogy mi a csillagjegye.

Nem kell hinned benne, szíved joga bármit gondolni, de nem lenne egyszerűbb, ha így 20 évnyi kőkemény zsörtölődés után inkább leülnél nyugodtan a nagynénéddel, és kedvesen megkérnéd, hogy többet ne elemezze a csillagállásaidat, mert te ebben nem hiszel és nem szereted hallgatni?

Nem lenne egyszerűbb, mint hőbörögni és bunkóskodni?

2017. febr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
87%
Biztos, hogy nem mindig a horoszkoprol beszél. Inkább az lehet, hogy alapból is utálod a nőt. A családi béke érdekében talán érdemesebb végighallgatni, úgysem kell vele naponta találkoznod.
2017. febr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
34%
A stílusod alapján tényleg egy ellenszenves bunkó vagy. Az orvosit én sem ajánlanám. Nem azért, mert ikrek vagy (apum is ikrek és elvégezte kitűnővel), hanem mert a fenének hiányzik mégegy tahó orvos. Ígyis ritka a rendes.
2017. febr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
57%
Orvosnak empatikus, toleráns, erős idegű ember való. Te egyik sem vagy.
2017. febr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

1. Már orvosira járok.

2. Nem fröcsögök, de kíváncsi lennék, hogy ti hogy viselitek, ha kéthetente olyan dolgot kéne hallgatnoto, amitől a hideg kiráz titeket.

3. Nem vagyok köteles hinni a horoszkópban, így aki rám akarja erőltetni, annak megköszönöm a válaszát, de sajnos nem tudom komolyan venni. Én túl... földhözragadt vagyok. Nyilván bennem van a hiba.

4. Nem feltétlen a horszkóppal van a baj, hanem az unalmas ismételgetéssel, hogy mindig mindenből kihozza vaahogy, hogy ilyen olyan csillagjegy, meg stb. Ráadásul ez nekem egy kifejezetten irritáló téma. De pl., ha mondjuk szélsőséges politikai nézetekkel művelné ugyanezt, az is nagyon zavarna.

5. Szerintem a bunkóság nem ott kezdődik, hogy évekig hallgatod valaki ostobaságait, aztán szépen lassan leépíted vele a kapcsolatot, mert ő nem hajlandó érteni a szóból, hogy téged ez nem érdekel.


Itt a "bunkó tajparaszt" az, aki ismeretlenül ítélkezik felettem, azért, mert én nem hiszek a horoszkópban és nem szeretnm továbbra is tolerálni a nagynénémet..

2017. febr. 22. 12:18
 9/28 anonim ***** válasza:
79%
Mint orvos, ha vegzel, nem ket hetente kell hallgatnod a "suket dumat", hanem fel orankent. Jobb, ha nagynenit mint edzotarsat veszel, gyakorolj rajta/vele:))
2017. febr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Elég magas a tűrőképességem. Ez már kb 8 éves korom óta zavar..
2017. febr. 22. 12:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!