Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éltél, éltetek a családdal...

Éltél, éltetek a családdal rossz körülmények között?

Figyelt kérdés
Mi jellemezte a napjaitokat?hogy oldottátok meg? HONNANSZÁMÍT VALAKI SZEGÉNYNEK?
2017. febr. 23. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Onnan számít valaki szegénynek, hogy az alapszükségleteit nem tudja kielégíteni. Fedél a fej felett, étel, tisztálkodási lehetőség, stb.


Én szerencsére nem éltem rossz körülmény között soha.

2017. febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem volt fedél a fejem felett (a jóindulatnak köszönhetően), de 1000 ft-500ft-ból kellett megoldanom a heti kajámat. Nem sokáig éltem így, két hónap, egyik pillanatról a másikra vesztettem el a munkámat, a szüleimtől, volt páromtól nem akartam segítséget kérni, szégyelltem magam.

Gyárban kezdtem el dolgozni, de végül haza kellett költöznöm egy időre.

Azóta összeszedtem magam.

Azóta minden apróságot jobban megbecsülök.

2017. febr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámmal éltem együtt. Ő beteg volt nem tudott elmenni dolgozni. Segélyt kapott. Én dolgoztam. Kb. 50ezret kaptam kézhez. Sokszor volt olyan nap hogy átmentem apámhoz enni. Most máshol élek. 1000szer jobb a sorsom. De sose felejtem el milyen volt nélkülözni. Lelkileg fizikálisan is megviselt.
2017. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem éheztünk, de volt néhány év, amikor nagyon meg kellett gondolni, hogy mire költsünk, semmi luxusra nem tellett. Aztán szép lassan egyre jobban alakultak az anyagi dolgaink, most pedig lényegében amit megkívánok, amihez kedvem van, azt megengedhetem magamnak. (Persze nem túlzó dolgokra gondolok)Nem bánom, hogy volt néhány szűkös esztendő, mert szinte minden vásárlásnál, minden finom ebédnél, tudok örülni annak, hogy most nincsenek anyagi gondjaim.
2017. febr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Éltünk. A legrosszabb az egészben az volt, hogy nem is feltétlen azért, mert nem volt rendes bevételünk. Élhettünk volna egy normális színvonalon (nem azt mondom, hogy nagy lábon), de a volt férjem elkezdte adósságokba verni magát és a családot (még most se tudom mire kellett neki a pénz). A számláink nem voltak befizetve, hónap második felében már nagyon el kellett gondolkodni mit ehetünk. Ha a gyereknek kellett valami "váratlan" dolog (pl. beteg lett, suliba pénzt vinni) mehettünk kuncsorogni szüleimhez.

Mikor elküldtem a volt férjem pár hónap után rendeztem az elmaradt számláim, és nem sok pénzből (kb. havi 150 ezrünk volt rezsire, kajára), de megéltünk a gyerekkel, havi pár ezer forintot még félre is tettem.

Évekig éltünk nagyon szerényen. Aztán megismertem a mostani férjem. Most jó anyagi körülmények közt élünk, de a spórolás nagyon megmaradt nálam.

2017. febr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Éltem.Évekig.Emlékszem a tehetetlenségre a reménytelenségre az éhségre a szégyenre.Sokszor bűnösnek érzem magam hogy most mennyit költök.Arra gondolok hogy de jó lett volna ennek egy kis része is akkor.
2017. febr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Onnantól vagy szegény, ha nem tudsz kielégítően táplálkozni, fehérjével, vitaminokkal, zöldséggel, gyümölccsel.

Ha gondot okoz rezsit fizetni, ha nincs pénz megfelelő ruhára, ha soha nem járhatsz szórakozni, ha a nyaralás egy nagyon távoli álom, stb.


Azaz, ha csak azért dolgozol, hogy egyél és azért eszel, hogy dolgozz. Ez a szegénység. 4 millió ilyen ember él köztünk.

2017. febr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!