Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám valószínű utcára...

Anyukám valószínű utcára kerül következő hónaptól, mert nem jön ki jól a nővéremmel és kis családjával. Nincs hova menni e. Mit lehetne ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

#tenni ilyen estben? #Van erre #valami megoldás?
2017. febr. 23. 22:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%

A gyerekeknek törvényileg kötelező eltartani a szülőt ha az nem képes magát. Persze úgy gyerek, hogy felnőtt ember.


Például az állam levonhatja a fizetése bizonyos százalékát, a szülő eltartására.

2017. febr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Befogadjátok, kerestek neki lakást, szobát, otthont. Eltartatni nem lehet a gyerekeivel, szülőtartás fizetésére lehet őket kötelezni indokolt esetben, de az meg van vagy 20ezer forint.
2017. febr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
11%

Mi az, hogy nincs hova mennie?

Hova van bejelentkezve? Ha abban a lakásban nincs tulajdonjoga, akkor sem tehetik ki csak úgy.

És mi az, hogy nem jön ki a nővéreddel (tehát a lányával), és ezért utcára kerül? Erőszakkal kiraknák? Vagy anyukád is megéri a pénzét és sértett hiúságában fölcsap hajléktalannak?

Anyukád dolgozik-e vagy van-e nyugdíja? Ha igen, akkor bérelhet magának valamit (ha nem is egész lakást, de legalább egy szobát).

2017. febr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%
Utcára kerül??? Van családja, és kidobja saját lánya???
2017. febr. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

Miért lakik a lányával?

Hova lett az ő lakása?

2017. febr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
8%
Szép család.. Legalább neked legyen eszed, és békitsd ki őket. Máunika forog a sírjában..
2017. febr. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%

Ezek szerint minimum van két semmirekellő kölke anyátoknak, akik elnézik, hogy az utcára kerül a szerencsétlen.


Megértem ilyenkor azokat, akik gyerek helyett kutyát nevelnek.

Az legalább hálás.

2017. febr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hű írtatok egy jó páran.

Anyukámnak már régóta nincs lakása, 2fiú tesómmal lakott.

Ők szerettek volna már külön álló életet így került anyukám a nővéremhez. De sajnos nem jól alakultak a dolgok.

És igen a saját lánya el küldi de nagyon be folyásólja a párja is. Az állandó lakcíme ott van de csak az.

De jó hír mert sikerült ma meg oldást találnunk az öcsémmel. Vissza tud költözni hozzájuk igaz nem így tervezték de nem tudunk mást tenni.

Köszönöm a válaszokat.

2017. febr. 24. 03:43
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

Csak nelem nem világos, üiiért ál egyáltalán a növéreddel?

Én szeretem apát, mégsincs az az ég, hogy magunkhoz költöztessem. A tesód párját is megértem, én sem akarnék anyossal élni egy házban.

2017. febr. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Miért nem költözik a saját lakásába, vagy külön, saját albérletbe? Miért csak az az opció létezik, hogy valamelyik gyereke nyakára megy? Addig is csak lakott valahogyan, amíg nem voltak felnőttek a gyerekei. Nem is értem, és önálló életre vágynék, nem iylen nomádra, hogy mindig valaki más nyakára, más életterébe költözök be...
2017. febr. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!