Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok a barátom családjáv...

Nem akarok a barátom családjával karácsonyozni, de ő mindenképp ragaszkodik hozzá. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nem olvastam el, de így ünnepek előtt biztos sok hasonló kérdés van, előre is bocsánat, ha már a könyötökön jön ki.


Régebben egész jól kijöttem a barátom családjával, aztán volt egy nagyobb veszekedés, amiből rosszul jöttem ki. A barátom ikertesvérét csalta a barátnője, akivel nagyon jó kapcsolatom volt/van és szánom-bánom, de néha falaztam neki. Nem azért,mert helyeseltem a viszonyát, vagy bármi ilyesmi, hanem tudtam, hogy szerelmes a barátjába, csak ő elhanyagolja a hálószobában és ebből van a probléma köztük. Semmiképp nem akartam bekavarni a kapcsolatukba.Aztán már amikor eljegyzésről volt szó kiderült minden, persze az is, hogy én szinte végig tudtam. A barátom nem haragszik, a tesója is megérti, hogy 1. a lány közelebb állt hozzám 2. nem akartam belekeveredni az egészbe, ez az ő dolguk.Az anyukájuk és a mamájuk nem ezen a véleményen van, szerintük hátba támadtam a családot, hülyét csináltam a barátom tesvéréből és nem látnak szivesen a családi asztalnál.Nyilván megértem, hogy haragszanak, tudom, hogy nem így kellett volna, volt bűntudatom is rendesen, de nem tudom megváltoztatni már a dolgokat. Elmondtam már nekik is, hogy sajnálom leginkább azt, hogy megromlott velük a viszonyom és ennyire haragszanak rám. Már egy éve azt hajtogatják, hogy előbb vagy utóbb én is meg fogom csalni a barátomat, ugyanolyan vagyok, mint a tetsvére barátnője, nem bíznak bennem és jobb lány való a barátom mellé.

Karácsonyra is csak a barátomat hívtak meg, de ő kijelentette, hogy vagy velem megy, vagy sehogy. Így már engem is "nagyon szívesen látnak", de őszintén megmondom, hogy nincs képem úgy odamenni, hogy nem akarják. Viszont azt sem szeretném, hogy a barátom ne legyen a családjával. Hiába mondom, hogy nem zavar, ha egy napot külön töltünk, legfelejebb én haza megyek a saját szüleimhez ő pedig utánam jön másnap, vagy lehet más megoldás is, ragaszkodik hozzá, hogy legalább most legyen béke és újra együtt legyen a "család".

Örülnék én is, ha megbocsájtana legalább az anyukája, mert nagyon kedvelem alapjáraton, de előre tudom, hogy végig csak a lejáratást és a beszólásokat fogom kapni. Ti így elmennétek?


2016. dec. 15. 11:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Elmennék bocsánatot kérni még karácsony előtt, a barátom nélkül. Végül is igazuk van, undorító dolgot tettél. És nehogy nekik is előadd, hogy azért falaztál, mert tudtad hogy a csajszika szerelmes, de gondjaik vannak a szexben és akkor már jogos a félrekúrás, uramfia, milyen értékrendetek van már? Szóval ne a karácsonyt tedd tönkre, még előtte vállald a tetteid következményét, menj oda és kérj bocsánatot.
2016. dec. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

A leírtak után én sem biztos,hogy elmennék.Ha önszántukból hívtak volna meg,akkor azt mondom oké. De nem is akartak meghívni,úgyhogy miről beszélünk?

A barátod menjen el egyedül,te meg addig legyél a saját szüleiddel.Ne menj olyan helyre,ahol nem látnak szívesen és nem is hívtak maguktól!!

Egyébként ez a megcsalásos dolog tényleg elég gáz, nem téged kéne okolniuk.Érthető,hogy mindkét féllel jóban voltál és nem akartál bekavarni..Úgyis kiderült.

2016. dec. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
Igaza van az anyukájának. Ilyen lányt én sem látnék szìvesen a családban. Egy erkölcstelen ribizlinek falaztál. Semmire nem tartom az olyan embert, aki megcsalja a másikat. Azt sem, aki asszisztál hozzá.
2016. dec. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem örülj neki, hogy a barátod így kiállt érted - hány férj sem teszi ezt meg az anyós előtt....! szerintem totál felesleges megint feszegetni a múltat, ha már egyszer elnézést kértél, menj el karácsonyozni, legyél, udvarias, kedves, ha kell, nyeld le a békát most. Próbálj meg másról beszélgetni, hátha megint alakul a kapcsolatotok.
2016. dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

"Végül is igazuk van, undorító dolgot tettél"


Ostobasag, semmi rosszat nem tett. Teljesen jol tette hogy nem avatkozott bele masok problemaiba, nem az o dolga!


Egy eselyt meg adnek a csaladnak, de tobbet nem. Ami nyilvan azzal jarna hogy a baratot is el kell hagyni, mert hosszu tavon ez nem mukodik.

2016. dec. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

A barátod érdekében menj el, hátha egyszer majd rendeződik a helyzet. Ha sose fogsz találkozni esély se lesz rá, hogy valaha jóban legyetek.

Majd ahogy telnek az évek látják, hogy te hűséges vagy és pontosan megfelelő a fiuknak. :)

2016. dec. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Én elmennék, ha hosszútávra tervezek a barátommal.

Nem lesz kellemes, de itt az alkalom, hogy megtörjön a jég.

Egy párszor lehet, hogy még megkapod a történteket (nagy valószínűséggel leginkább vitás helyzetekben), de minden csoda három napig tart.

Az ikertesónak lesz, vagy talán már van is másik barátnője, lehet, hogy ezzel a lánnyal boldogabb lesz, mint az előzővel lett volna.

Ha a család látja, hogy a ti kapcsolatotok kiáll minden próbát és szeretitek egymást (ezt a párod most is bizonyította!) akkor lekerül a napirendről a probléma, hidd el!

Annyi megjegyzésem lenne a történethez, hogy én sem mesélgettem volna el a családban a lány félrelépését, - még ha nem szimpatikus, akkor sem, - nem az én dolgom, ne legyek már én a sz@rkeverő, de a barátomnak biztos elmondtam volna, aztán döntsön, ahogy akar, ez már az ő felelőssége!

2016. dec. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is jól tette, hogy nem avatkozott bele. (Az más, ha úgy falazott, hogy azt hazudta vele van a lány, közben meg nem) de ha csak annyi történt, hogy neki elmesélte a lány, hogy félrejár és ezt Ő nem adta tovább, ezzel semmi baj nincs. Ebben az esetben a szülők fújják fel.


Sőt ebben az esetben bocsánatot sem kérnék. Semmi rosszat nem tett.

Viszont elmennék a vacsorára a barátom miatt. Ki tudja, lehet egy napon házasok lesztek, családotok lesz és fölösleges a haragot tartani, próbálni kell közeledni.


Ha viszont Te voltál a lány alibije, úgy más a helyzet. Úgy bocsánatot kell kérni.

2016. dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

Az, hogy tudtad a megcsalást és az, hogy támogattad is 2 külön dolog,nekem úgy tűnik, hogy csak tudtál róla, arról meg nem tehetsz, ha elmondták neked, akkor ez van. Én egyébként úgy gondolom, hogy a megcsalás mindig annak a 3 embernek a hibája, akik benne vannak és nem haragudnék rád, szülőként sem. A felnőtt gyerekem oldja meg a saját szexuális életét, nem az én dolgom.

Nem mennék át karácsonyozni, úgy, hogy nem is akartak meghívni. Egy másik alkalommal átmennék megbeszélni a dolgokat.

2016. dec. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Te nem tettél semmi rosszat, ne a te nyakadba akarják varrni egy másik pár rossz kapcsolatát, rossz döntéseit. Mondjuk nem is értem, hogy minek kell ilyen szinten beavatni a szülőket, hogy ki mit tudott, stb.

Hülyék, ha rád haragszanak.

Nem mennék, mivel nem látnak szívesen. A barátomnak megköszönném, hogy kiállt értem, és mondanám, hogy menjen el egy napra a szüleihez. Én is az enyémekhez. Aztán a többi napon meg együtt ünnepelünk.

2016. dec. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!