Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lepnetek ebben a helyzetbe...

Mit lepnetek ebben a helyzetben? Ferfiak valaszat is varom. Bovebben lent.

Figyelt kérdés

Felesegemmel 5 eve vagyok egyutt ebbol ket eve hazasok. sosem volt az a szorgalmas fajta. DE kb mar egy eve nem dolgozik es a legkisebb jelet sem akarja mutatni h elhelyezkedne. Egesz nap otthon van, de egy oneletrajzot sem kuld el. Akkor jelentkezik allasra, ha egyutt elmegyunk es beadjuk az oneletrajzot, itt van olyan hely ahol ugy kell, vagy ha en kuldom el interneten az oneletrajzat. egesz nap dolgozom, sokszor 10-15 orat h megelhessunk, es hetkoznap arra mar nincs energiam h evvel is foglalkozzak. hetvegen meg jol esik lazitani. Igaz trehany vagyok, de ebbol is volt veszekedesunk, h mondtam ha mar nem dolgozik akkor pakoljon es takaritson egesz nap es ne nekem kelljen erre ugyelnem. bevasarolni nem vasarol egyedul, hanem megvar vele... gyerekunk meg nincs. de szeretnek nagyon mar apuka lenni. a baj evvel a felallassal, h hiaba dolgozok tomerdek orakat nem jutunk egyrol a kettore, mert egy fizu nem eleg egy lakashitelre, az ingatlan arak nonek a kamatok emelkednek, tehat egyre tavolabb kerulunk h valaha is sajatunk legyen. hiaba beszeltem vele mar errol, akkor csak megy a vita, meg a duzzogas, de eredmeny nincs. sokszor ugy vagyok h nem eri meg a vitat, meg nem szeretnem a hazassagomat kockaztatni, de igy sem mehet tovabb ahogy van, mert igy sem vagyok boldog.

Mit tennetek a helyemben? Hogyan gyozzem meg h dolgoznia kellene? vagy.... valjak el????


2010. máj. 10. 05:08
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
92%

Mi az, hogy nem lehet ezt a munka dolgot megbeszélni a feleségeddel? Megsértődik? Még ő sértődik meg? Neked kéne megsértődni, mert ez a nő nem szeret téged! Képes elnézni, hogy naponta 10-15 órákat dolgozol, és még a házimunkával is megvár!? Mégis mit csinál otthon egész nap egyedül? Megkérdezted már tőle? Talán tanul? Nem is értem!?

Nehogy gyereket csinálj ilyennek, majd a gyerek is a Te gondod lesz. Szépen pakold össze őt, és mehet vagy fordítva, aztán meglátjuk majd mit csinál, ha nincs aki eltrtsa! Addig amíg eltartod, h.ülye lesz dolgozni járni.


(Van egy ismerősöm a férjével kínlódtak hosszú évekig, a nő az istennek nem akart dolgozni, de ott legalább volt gyerek, igaz már gimibe járt, úgyhogy attól mehetett volna. A férfi évekig könyörgött, melóhelyeket szerzett neki, persze sehol nem maradt, mert őt mindenhol bántották - mondta ő -. Aztán a pasi megelégelte, elvált a csajtól - közben a fiuk már felnőtt, végzős egyetemista -, érdekes mód azóta a nő dolgozik mint a kisangyal, reggeltől, estig. Látom mindig menni és jönni. Tudnak ezek dolgozni, ha muszáj nekik)


A Te döntésed, hogy vállalod tovább tartani a lusta feleséged, vagy megszabadulsz tőle mielőbb, míg nem vagy vén, és új életet kezdhetsz egy normális, szorgalmas csajjal. Sok sikert!

2010. máj. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
66%

A negatívumokat elmondtad. Mi a pozitívum? Az élet mely részén ad Neked valamit, mi az, amiben jobbá teszi a feleséged az életed? Valaminek lenni kell, különben nem érteném, hogy miért vagy öt éve vele?

Amúgy egy felnőtt embert nem lehet megváltoztatni. Ha ő így él, akkor ilyen is marad. Bár egy egész nap otthon ülő és céltalan ember szerintem depressziós kell, hogy legyen de mivel csak a leírásodra támaszkodhatok, nem biztos, hogy az ő esetében is így van.

Nekem is volt ilyen barátnőm egyszer, de én nem tudtam annyit gályázni, hogy végül be ne sokalljunk anyagilag- azaz, inkább csak sokalljak... - és érdekes módon egy év után lelépett, mikor kiürült a kassza.

Miközben otthon is hagyja elúszni a lakást, nem kaptad még meg, ha szóltál amiatt, hogy legalább tartson rendet és vezesse a háztartást, hogy Neked csak ingyen cseléd kellett? :)

Mint írod, nem vagy boldog, mert mások a céljaitok, pontosabban, Neked vannak céljaid. Ő boldog? Már, ha egyáltalán a boldogság fontos neki - nem csak szavakban.

Meg apuka szeretnél lenni... Szeretnéd, ha az esetleg megszülető lányod, olyan élet és munkamorált tanulna meg, mint az anyjáé és olyanná is válna? Te tudod...

Mint írtam, felnőtt ember nem változik. Esetleg keményíts be, ha nem akarod, vagy bírod elhagyni. Szabj feltételeket.

Jelentsd ki, hogy elfogadod, hogy nem dolgozik, de azt elvárod, hogy jó feleséged legyen más téren. Te tolod haza a pénzt az ő életben maradására is, tehát cserébe tiszta rendben tartott hátországot akarsz, és ha ez nem megy, akkor húzzon el oda, ahol hagyják, hogy ilyen legyen. Persze, ehhez a fellépésednek olyannak kell lenni, hogy érezze, hogy súlya van a szavaidnak, hogy komolyan beszélsz különben megígéri aztán minden marad a régiben. Magyarul állj a sarkadra és légy férfi!!

Ez most piszkosul hím sovinisztán fog hangzani, de a kutyák, a gyerekek és a nők határozott, kemény - nem durva!!! - fellépést, kezelést igényelnek, mert különben a fejedre nőnek. Elmennek addig, amíg csak lehet, miközben elkényeztetettek és boldogtalanok, hogy a gazdájuk, szülőjük, pasijuk nem tartja őket kordában és biztonságos kiszámíthatóságban.

Ezzel a nővel váltanod amúgy szerintem nehezebb lenne egy határozott férfi üzemmódra, mint ha feladnád a kapcsolatot és a következőnél már az első jeleknél jól kezelnéd a dolgokat. Mert ha nem, akkor bárki a fejedre nőne... Ez van.

Persze ha Te Al Bundy akarsz lenni egy lusta Peggy mellett, akkor sztornó az egész.

2010. máj. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok feleség, de átéltem már ilyet együttélés során. Igaza van az előttem szólóknak abban, hogy ez így nem normális, és nem mehet tovább. Fentiek viszont nem a problémára javasoltak megoldást, hanem azt, hogy hogyan lépd át a problémát. Persze, megteheted ezt is, kirúgod, ő meg biztos hogy egy idő után dolgozni fog. Csak jó lesz-e ez neked? Vagy inkább fektetsz egy kis energiát még ebbe a kapcsolatba, hogy megmentsd. Az én párom bízott bennem, mellettem döntött, nem lökött el a nehéz időkben magától. Sajnos én sem tudtam róla, de mély depresszióm volt. És ebből a legkevésbé sem lehet baszogatással kihozni a másikat. Hogy mitől, kérdezhetik amikor az embernek mindene megvan? A sikertelenségtől, esetleg attól hogy a környezetében lévő fontosabb emberek nem dícsérik, nem érzi értékesnek magát, az önbecsülése leromlik, nem érdekli már az sem ha a párja nem nézi nőnek. Ez egy ilyen ragadós terep, amibe valahogy lépkedsz és csak még mélyebbre süllyedsz. Otthon vagy, egyedül, nyugtatózól, sírsz, lustulsz, semmi nem érdekel, úgyis mindig te vagy a rossz. Emiatt még nyomorultabbnak érzed magad, mégtöbb nyugtatót szedsz...


Nekem pszichológus segített. Mivel már egyáltalán nem bíztam magamban hogy megfelelnék egy munkahelyen, ezért nem is mertem jelentkezni. Könnyebb volt otthon elbújni és várni a semmit. Kell az elismerés a nőknek is, de nem ingyen. Meg kell csillogtatni előtte azt, ami régebben fontos volt neki. Nálam például a ruhavásárlás. Párom elvitt vásárolni, csomó ruhát vett nekem, csak úgy. Rájöttem, hogy jééé, ez mennyire hiányzik. És elkezdtem dolgozni ezért-azért. Újra lettek céljaim, amelyekről már lemondtam! Ez fontos. Legyen miért küzdeni. Az élet többről szól mint dolgozni a zabáért. Nem hiszem, hogy nem szeret téged, azért csinálja. Neked is ki kell mutatni, hogy viszont szereted, ugyanakkor csapj az asztalra! Nyilván először prüszkölni fog, de belátja ő is szerintem, hogy változtatni kell. A mai világban nem szégyen szakember segítségét kérni. Tudom, hogy ez is pénz, de ha rákos lenne a feleséged akkor sem gyógyíttatnád? Létezik a lélek betegsége is. Ne hagyd hogy emiatt menjen tönkre a házasságotok! Sok sikert!

2010. máj. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Internetezik egesz nap, forumokat olvas, meg iwiw-ezik, meg a kabel teven filmeket nez. elmegy igy neki vhogy a nap. Nekem meg fo a fejem hogyan elunk majd meg. Mar probalok kitalalni extra munkakat amibol kis extra penz jon be, de igy is csak egyik naprol a masikra elunk meg. megtakaritasunk nem sok van. sokszor a mosatlan ket napig all a mosogatoban mig megcsinalja. Eleg nevetsegesen hangzik de keszitett egy hazirendet, miszerint be van osztva ki melyik nap foz es mosogat. mind evvel nem lenne bajom ha mind a ketten dolgoznank de en dolgozok extra orakat h tobb legyen es az unalmas idejebol meg kitellene h megcsinalja a haz koruli munkakat. a kertet sosem rendezi mondvan fel a pokoktol meg a csuszo maszoktol, tehat az is hetvegere ram marad. bevasarolni nem megy mondvan nem tud vezetni, de kb 5 perc seta a nagy kozert ahol mindent lehet kapni. van is ilyen gurulos bevasarlo kocsink de igy sem megy el. orvoshoz is nekem kell vinni ha kell mert arra lusta h felszalljon a tomegkozlekedesre es elmenjen egy maga. vagy nekem kell szabit kivennem vagy tesomat kell emgkerni kiserje mar el, aki persze tajtekzika duhtol. Munka ellen a kifogasa, amikor gyarban dolgozott az egeszsege nem birja, most meg miert pont ot vennek fel jeligevel nem is keres. mivel kulfoldre koltoztunk az angol nem megy neki olyan jol es ezt is ervkent hozza fel. de nem is akarja beszelni. tehat nem is tanulja. lehetosege lenne beszelni mert noverem ferje angol anyanyelvu, de mikor megyek at hozzajuk o sosem jon velem. ha meg eppen jon akkor anyummal beszel magyarul. Anyu tesomekkal lakik, mert nejem nem ohajtott vele tovabb lakni. Azert kerdeztem mert tesom ugyanazt mondta mint ti, h mig nincs gyerek es nincs vagyon addig menekuljek... vagyis azt mondta szegyen a futas de hasznos. a tesom nem szereti a felesegemet, nem is beszelnek. tesom pontosan emiatt mondta mikor eleinte naluk laktunk, h ideje lenne kulon koltozni mert nem birta elviselni h semmit sem csinal egesz nap mikozben o is hosszu orakat dolgozik. de ott van latszat mert nagyon jol elnek a ferjevel. de le a kalappal tesom ledolgozza gyerek mellett a napi 10-12 orajat. nem sajnalom toluk csak latom h ok mennyire haladnak elore az eletben mi meg nem. pedig elkoltoztunk Mo-rol mindent otthon hagyva be az idegen kulturaba hatha itt konnyebb lesz, de igy nem lett konnyebb. es ez kezd zavarni de nagyon.

mi fogott meg benne? hmmmm.... talan legfokepp az h elfogadott olyannak amilyen vagyok. Nem konnyu a termeszetem, meg neha kicsit gyerekes vagyok, szeretek viccelodni. nem akart megnevelni, nem kellett magamat megjatszanom elotte. azt tudtam h lusta mert otthon is ugy dolgozott h vki benyomta az otthoni melohelyeire, de azok sem tetszettek neki, ott sem maradt meg. a tesom mar latta ezt benne, de sajnos mikor figyelmeztetett en mindig jol osszevesztem vele mert nem akartam meglatni amit o kivulallokent latott. a legnagyobb hiba az volt, h otthon anyuval laktunk, tehat sem rezsi, sem alberleti dij vagy hitel nem volt. amit kerestunk azt elkolthettuk. nem kellett haza adni semmit. csak a telefont kellett fizetni. tehat ha otthon atmenetileg nem dolgozott fel evet akkor azt nem ereztuk olyan sulyosan meg mint itt. itt meg azt hittuk tesom segiteni fog. eleinte tette is hisz naluk laktunk tobb mint fel evet ingyen, de elege lett belolunk, jobban mondva a felesegembol. tesom segitene hazhoz jutni ha nem o lenne a felesegem. de mivel o a felesegem es o manipulativ es kihasznalonak tartja es nem viseli a lustasagot, igy o nem segit. jobban modnva azt mondta ha nekem ez a no kell o elfogadja, nem mond semmit, de nem is segit, h konnyebb legyen nekunk mert azt mondja menjen el dolgozni. sajnos belerohantam ebbe a hazassagba. mert a nejem eroltette h most mar itt az ideje h hazasodjunk, es o nem koltozik ki velem kulfoldre ugy mint baratno csak ugy mint feleseg es ugyszinten a szulei is nyomattak a dolgot. mivel enemeg rozsaszin felhoket lattam akkor es azokat a dolgokat amiket most tapasztalok meg nem tapasztaltam meg igy belerohantam ebbe a hazassagba. de egyre jobban ugy erzem h melle nyultam. meg csak a 30at toltom iden fiatal vagyok tudom uj kapcsolatra meg tesom is ezt hangoztatja de megis felek mi van akkor ha nem megy. viszont nem hiszem h a felesegem sikerulne megnevelnem. a tesom is azt mondta uljek le vele es legyek vegre ferfi es mondjam neki meg h ha igy megy tovabb akkor nagy esleye lesz a kuonvalasnak. de sajnos en nem vagyok olyan kemeny mint a tesom.

2010. máj. 10. 07:29
 5/38 anonim ***** válasza:
66%

szerintem súlyos önbizalomhiánya van

Ha segítesz neki, látod, megy ő és csinálja



Bocs a pont gomb beragadt, (joghurt)

2010. máj. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

sulyos onbizalomhianyra pszichologus segitene?

h vegyem ra h elmenjen pszichologushoz??? mert szerintem ha ezt mondanam neki, nem menne el.

2010. máj. 10. 07:37
 7/38 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem van egy mogorva pasija és még a barátaitól is elszakították. Külföldön az ember sosincs otthon, sokáig kívülálló marad. Csodálkozol, hogy begubózik? Ehhez jön még hgy alapból is kicsit lusta. Az ő mérlege a nullán van, a Te dolgod, hogy kimozdítsd pozitív irányba. Vagy a jóban rosszban melletted szöveget ma már csak úgy mondogatják az emberek egymásnak?
2010. máj. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
92%
Először talán neki is be kellene látnia, hogy ez így nem normális. Hogy VAN, amit meg kell oldani. Elhiszem, hogy dühös vagy, de ne ebben a stílusban beszélj vele erről, mert ez tényleg csak a hisztit hozza ki. Lehetsz kemény enélkül is. Amíg nem látja be, hogy tényleg így nem jó, addig esély sincs a változásra. Ha belátja akkor pl EGYÜTT is elmehettek párterapeutához. A lényeg hogy együtt, hogy érezze MÉG ott vagy mellette, bízol benne, de ez változhat.
2010. máj. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

utolsonak: mindent lehetne mondani ram, csak azt nem h mogorva. hetvegenkent megyunk ide oda, viszem mindenhova, probalok a kedveben jarni. ennel tobbet mit tehetnek? amikor elkezdtem vele jarni en mar akkor mondtam h mik a terveim es kulfoldon szeretnek boldogulni es kovetni tesomat par ev mulva hisz akkor meg fosulis voltam nem tudtam rogton menni. mondtam neki ha ez zavarja akkor bele se menjunk ebbe a kapcsolatba mert akkor nincs ertelme. tehat en ugy erzem h tiszta lapokkal jatszottam es nem csak ugy kirangattam kulfoldre.

a joban rosszban szoveget igyekszem betartani csakhogy van egy pont amikor mar ha total hulyenek nezik az embert... akkor az o oldalarol hol van a joban rosszban????

2010. máj. 10. 07:47
 10/38 A kérdező kommentje:
bocsanat utolso elottinek szantam.. kozben jott emg egy hozzaszolas...
2010. máj. 10. 07:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!