Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el Szüleimnek,...

Hogyan mondjam el Szüleimnek, hogy kollégiumba szeretnék menni?

Figyelt kérdés
Vidéki srác vagyok most a megyeszékhelyen és a kereszt szüleimnél vagyok. Nem akarok a terhükre lenni, de ők azt mondják hogy ők legalább nem unatkoznak, de így meg én unom magam nagyon. Nem engednek el sehová:(. A barátaim kolisok és szeretnék én is kolis lenni. Az a baj hogy kereszt szüleim már idősebbek. Nem tudok velük úgy elbeszélgetni, mint mondjuk egy velem korúval. Nem tudom hogy mondhatnám el nekik. Jó tanuló vagyok, úgyhogy a tanulással nem lenne gond. Kérem segítsenek! Mit javasolnak?

2017. márc. 6. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Anyu, Apu, kerlek hadd legyek kollegista! Nem szeretnek a keresztszuleim terhere lenni, es szeretnek egy kicsit onallosagot is tanulni. kerlek, a kovetkezo felevtol, vagy amint lehet, irassatok be oda.

koszonom.

de amugy ha nem akarjak , akkor johetsz barmilyen szoveggel, akkor se fognak oda beiratni.

2017. márc. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
valami más érv?
2017. márc. 8. 16:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Mond el miért akarsz kolis lenni, az az érved.

Ne várd, hogy mi mondjuk meg, miért akarsz oda menni.

Mond el nekik, amit ide leírtál, de ezzel nem fogsz megbántani senkit, ha attól félsz.

2017. márc. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem akarok senkit megsérteni
2017. márc. 23. 18:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Mond el, azt is hogy senkit nem szeretnél megbántani, szereted és rendszeresen látogatnád őket, de kollégista szeretnél lenni és mond el az indokaidat.
2017. márc. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális szülők megértenék az indokaidat (idősek már a keresztszülők, inkább a barátaiddal lennél a kollégiumban, stb). Ezt szépen, normális hangon, nem agresszíven el lehet mondani a szüleidnek.


Modjuk az anyagiak is kérdésesek, lehet, h a keresztszüleid ingyen szállásolnak, kajáltatnak, a koleszért meg fizetni kellene?

Ez sem utolsó szempont, különösen, ha nem nagyon gazdagok a szüleid...

2017. márc. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!