Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Idegösszeomlás szélén...

SOS! Idegösszeomlás szélén állok, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A hétvégéim abból állnak, hogy mást se csinálok, csak a háztartási munkákat végzem EGYEDÜL!

3 gyerek van, a legnagyobb 10 éves, tehát már tudna itthon ezt-azt segíteni.

A férjem nem segít, azzal példálózik, hogy neki elég a fizikai munka, amit végez + az állatok ellátása. Sőt ki is akad, ha ideges leszek, ha azt látom, hogy a gyerekek halálra unják magukat és meg se kérdezik, hogy mit segítsenek. Ilyenkor a férjem rám támad...minden vagyok csak jó ember nem:(

Ha valakinek lenne pár építő ötlete megköszönném!


2017. márc. 11. 09:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
87%
Talan nyisd ki a szadat, hogy "kisfiam/kislanyom, gyere mar legyszives, segits egy kicsit anyanak felmosni/porszivozni/letorolni az asztalt/mittudomen"
2017. márc. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
89%

Én egész szomorú lettem azért, mert 0%-ra pontoztatok csak ezért, mert olyan választ adtam, amihez pénzre van szükség.

egyrészt 3 gyerekhez, nagy házhoz igenis szükség van pénzre. Másrészt, ha a férfi mondaná, hogy szüksége van 20-150 000 Ft közötti szerszámra a kerti munkájához/barkácsoláshoz. Akkor mindenki egyetértene, hogy ezt ki kell tudni gazdálkodni. Nem gondoltam, hogy egyszerre kell mindent megvenni, de a felsorolt gépek összértéke is kevesebb, mint egy évig dohányozni. Arra mégis sokan legyintenek, hogy az a kis öröm kell. A nő meg mosson a patakban.

2017. márc. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 szántóvető ***** válasza:
65%
felveszel egy bejárónőt,hívsz takarítószolgálatot,közben elmész heti 1x lazítani egy kupiba:így is lehet élni.meg rabszolgaként is.tiéd a választás.
2017. márc. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
64%
12, nem aza baj hogy penz kell, hanem hogy a kerdezonek a csaladjaval kellene ezt rendeznie, nem mosogatogepet vennie........
2017. márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
86%
Nos, eddig nem derült ki, hogy a kérdező dolgozik e, milyen munkaidoben, milyen munkát végez, illetve hogy az állatok eltartasa konkrétan mit jelent. Azt tudjuk, hogy a férj fizikai munkát végez -mi van, ha kőműves és napi 16 órát dolgozik? - és ő látja el az állatokat -mondjuk nem mindegy, 10 tehén, amit a tej miatt tartanak és fejni kell, vagy a szobakutya, amit etetni kell.
2017. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
68%
Amikor kicsi voltam, anyukám mindig azzal szórakoztatott, hogy megtanított takarítani, sütni, főzni, kertészkedni. Felnőttem, és kérés nélkül csináltam. Kiváló háziasszony lettem. Talán a te gyerekeidet se ártana megnevelni. Nekik is jót fog tenni, és közben neked is segítenek.
2017. márc. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
82%

Most már hiába sírunk bele a kiömlött tejbe, az attól még nem megy vissza a bögrébe!

Ha tíz éve kérdeztél volna, akkor azt tanácsoltam volna, hogy csak annyi munkát, gyereket, feladatot vállalj, amit könnyedén el tudsz látni.

Jelenlegi helyzeted a sorozatos rossz döntéseid eredménye.

Mit lehet ezzel most kezdeni?

A gyerekeidet a SAJÁT ÉRDEKÜKBEN szoktasd meg arra, hogy vannak feladataik az otthonukkal kapcsolatban, mivel ők sem előkelő szállóvendégek.

Hogy a férjeddel mit tegyél, arra nem tudok válaszolni, mert tudni kellene, hogy mit és mennyit dolgozik.

Azt sem tudjuk, hogy te dolgozol e munkahelyen?

Mert akkor egész más a leányzó fekvése, ha otthon vagy és úgy állapodtatok meg, hogy neked ez a dolgod, vagy ha eljársz te is dolgozni napi 8-10 órát és egyedül viszed a háztartás terheit.

2017. márc. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
56%
Azért nem mindegy, hogy dolgozol e te is.
2017. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
igen, dolgozom hétfőtől péntekig 8-4ig
2017. márc. 11. 20:25
 20/31 anonim ***** válasza:
Nem a gyerekekkel van a baj,ha nem azzal hogy a férjed nem segít semmit. Persze játékosan belehet mutatni a gyerekeknek a munkát de 10 alatti gyerekek nem fogják felgyorsítani a házimunkát. Ezt nem most kellett volna megoldani hanem akkor amikor összejöttetek vagy amikor összeköltöztetek mert gondolom nem az egyik pillanatról a másikra lett ilyen. Beszéld meg vele hogy segítsen be ő is.
2017. márc. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!