Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyha valakit a szülei...

Hogyha valakit a szülei támogatnak még ő egyetemen/főiskolán tanul és mellette nem dolgozik azt mért kell keresztre feszíteni h az milyen már?

Figyelt kérdés

Mint ha valami ördögtől való dolog lenne.

Egyébként meg rengeteg meló van a felsőoktatásbeli élettel.

Beadandók,szigorlat, diploma munka állam vizsga, vizsgaidőszak félév végén...


És akkor mér nem dolgozunk mellette ?

Mer egy átlag nap kb így néz ki h bemész ott vagy 8 órába hazajössz, össze rendezed az anyagokat.

Hétvégén meg valamelyik beadandót írod v készülsz valamire, vizsga előadás...

Aki meg melózik az se élvezetből teszi az 100% és ez úton is részvétem nekik.


Akkor mér baj h a maradék kis szabadidőnket nem munkával töltjük ?

Lesz az még úgy is vagy 35-40 éven át.



2014. aug. 28. 23:04
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
2014. aug. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Nem ez nem tom ki de nem én.
2014. aug. 28. 23:10
 3/53 anonim ***** válasza:
5%
Tudod,a való életben.Élelmesnek önállónak kell lenned.Ha már neked ennyi "elég".Akkor mi lesz később?Senki sem mondta,hogy odlgozd szét magad egy koszos gyárban.De pl nyári szünetben azért 2-3-4 hetet elllehetne tölteni.Szezonálisan,munkával..csak hogy megérezd az ízét,hogy amit alapvetően a szüleid megvesznek neked.Érezd a saját bőrödön,minek mennyire van súlya.
2014. aug. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
96%
Én ilyenről nem hallottam még. Aki szerint egyetem mellett normális öneltartó munkát végezni, az láthatóan nem járt még nappali képzésre, ami nem büfészak. Egy egyetemista diák is lehet ún. tanuló eltartott, középsulistól annyiban különbözik, hogy itt már nem röhögve lehet megszerezni az ötösöket.
2014. aug. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
17%

Az 1-estől ez csak "költői kérdés" volt szerintem, nyilván nem gondolta, hogy ugyanaz a kérdező... Csak esetleg hamarosan lehetnek hasonlóságok...


Kérdésre: én nem ítélkezem senki felett. Viszont felnézek a 17 éves középiskolás fiamra, hogy már a második nyári szünetet dolgozta végig, mert úgy gondolja, a céljaiért neki is meg kell küzdeni /jogosítvány stb/. Valószínű, hogy nem fog sem egyetemre, sem főiskolára menni, de emberségből már most 5-ös:)

Szóval talán ezt nehezményezik az emberek, ha valakiből hiányzik az emberség mások kárára.

2014. aug. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
13%
Skacok, akinek akkora gondot jelent a felsőoktatásban helyt állni akár munka mellett is, mint itt a rinyálóknak, na nekik nem való az egyetem meg a fősuli! Számtalan ismerősöm végzi gond nélkül munka mellett!
2014. aug. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
93%

Én azt látom azért ahol a szülők megélnek a gyerek keresete nélkül,sehol nem dolgozik a gyerek iskolai időben. Egy lány dolgozik de ő már párjával él ami szerintem külön kategória.

Lehet irigyek, hogy nem vették őket fel egyetemre.

2014. aug. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
67%

"meg a fősuli!"

Na te is sokat értesz a témához :)

2014. aug. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem te meg nem tudod, mibe kötöttél bele, mert én sem!
2014. aug. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem mellett csak az dolgozik, akiket a szülei nem tudnak támogatni, vagy már 8 éve végzi.


Teljesen normális dolog, hogy ha megtehetik a szülők, akkor támogatják a gyereket.

2014. aug. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!