Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi, ti miért tiltját...

Jehova Tanúi, ti miért tiltjátok meg a gyerekeiteknek, unokáitoknak a főiskolán, egyetemen való továbbtanulást, a több diploma megszerzését? Miért mondtátok azt többször, hogy vannak fölösleges szakok?

Figyelt kérdés
Tudjuk, hogy azt tanítjátok, valamikor eljön a világvége, de valószínűleg senki nem tudja, mikor.
2017. márc. 9. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%

Tévedésben vagy kedves Barátom.


Senki nem tiltja meg, hogy ki hogyan szeretne élni az életét. A javaslatok nem tiltások.

S azoknak szól akik szeretnének vállalni más feladatot az életben.

2017. márc. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Nincs tiltva az egyetem. Én vagyok rá az egyik példa. :D
2017. márc. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
#2 mikor kezdted az egyetemet? És mikor merítkeztél be?
2017. márc. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

1. Jehova Tanúi egyáltalán nem tiltják a felsőfokú tanulmányokat, ez tévedés. Sok diplomás ember van a Tanúk között is.

2. Hát fölösleges szak lehet egy evolúció biológiai vagy földtörténeti képzés, mert az ellentétben áll a Bibliával a Tanúk értelmezése szerint.

3. A nagyon magasan képzett, többdiplomás emberek gyakran önálló utakra tévednek a világnézeti gondolkodásban is, gyakran kezdenek liberális nézeteket vallani, gyakran kérdőjeleznek meg tantételeket, gyakran válnak hitehagyottá vagy hatnak bomlasztóan a közösségre. Ez egy tapasztalat. Nem kellene, hogy így legyen, de gyakran így történik.

2017. márc. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A színháztudomány vagy irodalom szakot is valószínűleg feleslegesnek tartják, mert akadhatnak olyan nézetek, gondolatok, amelyek szemben állnak a bibliai tanításokkal. Az alábbi felsorolt írók műveit nyilván nem ajánlanák: D.H. Lawrence, John Updike, Jack Kerouac, Allen Ginsberg, Gregory Corso, Lawrence Ferlinghetti, Vladimir Nabokov. Tom Wolfe, Hunter S. Thompson, William S.Burroughs, Norman Mailer művei. Talán még Francois Villon beletartozhat ebbe a körbe.
2017. márc. 10. 12:06
 6/12 A kérdező kommentje:
Te közéjük tartozol, kedves válaszoló?
2017. márc. 10. 12:06
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Kerdezo!


A tovabbtanulast nem tiltja a hittunk, de nem is tamogatja.

Nem fontos szamunkra a karrier. Ugy gondoljuk, a boldogsag a megélhetes nem a diplomatol fugg, hanem Jehova Isten aldasatol.

Ezert az eletunkben a keresztenyi feladatainkra osszpontositunk.

Jezus peldajat tartjuk szemunk elott.

O tokeletes emberkent nem torekedett arra, hogy magasabb kepzettsegre tegyen szert. Egyszeru acs lett, pedig hires orvossa is vallhatott volna. Fontosabbnak volt az a feladat amiert lejott a foldre. Hirdette Isten Kiralysagat! Nekunk Jehova Tanuinak is ez a legfontosabb. Ezert sok testver a tovabbtanulas helyett, Jehova szolgalatat valasztja, ezzel koveti Jezus Krisztust.

2017. márc. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tantételbeli ***** válasza:
53%

Kedves kérdező!


Nem tiltjuk gyermkeinknek a felsőoktatást egyáltalán. Én nem vagyok szülö, de nekem sem tiltották szüleim, én is jártam egyetemre és sok Tanu-társamat ismerek, aki szintén.

2017. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 követ62 ***** válasza:
100%

"A tovabbtanulast nem tiltja a hittunk, de nem is tamogatja.

Nem fontos szamunkra a karrier. Ugy gondoljuk, a boldogsag a megélhetes nem a diplomatol fugg, hanem Jehova Isten aldasatol."


Nem fontos a karrier????????

Ja! Ezzel altatják a fiatalokat nehogy kicsit több eszük legyen és rájöjjenek, mennyi hazugsáot tanít az örtorony. És nehogy elhagyják az ingyen munkát, hogy még vigyék is valamire az életbe!

Nehogy más értelmes emberekkel beszélgessenek, mert még valaki meg mutatja a helyes Biblia értelmezést!

Jézus célja tényleg nem a karrier építés volt, hanem az áldozat hozatal, de előtte a pédamutató élet, amit leht követni.

Viszon a Biblia SEHOL nem taníja, hogy akinek van hozzá esze az ne tanuljon.

Lukács orvos volt, Pál nagytudású farizeus és a megtérése után is tudta amit addig megtanult, de Isten segítségével jobban tudták hasznosítani mások javára.

Nem tudhatjuk mikor jön Jézus, de addig kiegyensúlyozottan kell élnünk az életünket. És igen is, ha egy fiatal el juthat felsőfokú végzetséghez, mert van hozzá esze, hagy menjen!

2017. márc. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
@3-as, keresztelkedés után mentem egyetemre. Amúgy GTK.
2017. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!