Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha gyerekem születik jár...

Ha gyerekem születik jár nekem (apuka) az 5 nap apaszabadság? (bővebben)

Figyelt kérdés

Nem vagyunk egy lakcímen a párommal (gyerekemmel se leszek egy lakcímen), így is jár az 5 nap apaszabadság?


Hogy miért nem vagyunk egy lakcímen annak oka van, és nem tudunk rajta változtatni, hogy ez miért van nem lényeg.


Arról egy helyen már olvastam, hogy emiatt nem fog járni a +2 éves szabi.



2017. márc. 15. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen, te hova vagy bejelentve. Egy nyilatkozatt kell, hogy mikor kéred az apaszabit, a születési anyakönyvi kivonat meg lehetőleg a gyerek adószáma, de nem baj, ha az nincs, mert soká küldi ki a NAV.

A +2 évi szabihoz is csak egy szimpla nyilatkozatot kell kitölteni, senkit nem érdekel, hová vagy bejelentve.

2017. márc. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2017. márc. 15. 12:03
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Ha életvitelszerűen együtt éltek, akkor jár. A bejelentett lakcím ebből a szempontból lényegtelen. Ahogy írták előttem is, a munkáltatónál csak nyilatkozni kell.

Ha viszont nem éltek együtt, akkor nem igazán etikus a dolog.

2017. márc. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó, nem kell a papolás. Bőven lehet máshová bejelentve, pl. vidékre az olcsóbb autóbiztosítás miatt. Ettől még nem lesz kevésbé etikus, az ő gyereke...
2017. márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%

Ez az egész lakcímbejelentés egy akkora igazi földhözragadt, bürakratikus magyar baromság, hogy kevés dolog jellemzi jobban ezt az országot. Annyira semmi értelme nincs...

Amúgy tök mindegy, a gyereked a gyereked, jár a szabadság. Mi a férjemmel sem vagyunk (még) egy lakcímen, de ezt sehol nem kérik, amikor a munkahelyeden a szabidat kell kikérned. Igazolod, hogy megszületett a gyerek, és jár a szabi.

2017. márc. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es: ÉRTŐ olvasás. Azt írtam, ha NEM ÉLNEK együtt, akkor nem etikus. A bejelentett lakcím nem számít.
2017. márc. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!