Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nemrég ismertem meg egy...

Nemrég ismertem meg egy srácot kiderült, hogy az ő nagymamája és az én nagymamám testvérek voltak, de ez akkor derült ki mikor már egymásba szerettünk! Lehet ebből komolyabb szerelmi kapcsolat? A törvény engedi?

Figyelt kérdés
2008. okt. 12. 20:59
 1/10 anonim válasza:
88%
Szerintem engedi. Nem első unokatestvérek vagytok, ahhoz a szüleiteknek kéne testvéreknek lenni. Bár az hiszem azt is engedik, csak genetikai tanácsadásra kell menni. Nálatok is nagyobb lehet az esélye az örökletes betegségeknek, de majd biztosan jön valaki, aki ezt szakszerűen leírja.
2008. okt. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Azért erről kérdezz meg egy szakembert,ha komoly a dolog.A nagyszülő közvetlen vérrokon.Az én lányom pl tiszta nagymama.Nehogy vérfertőzés legyen baba esetén.
2008. okt. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nos, a törvény engedi, tudtommal, de genetikailag probléma lehet majd ha a babáról elkezdetek gondolkodni majd egyszer.
2008. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Gyakorlatilag másod-unokatestvérek vagytok, a törvény már engedi a házasságot, de azért én a helyetekben elmennék egy genetikai vizsgálatra, ha nagyon nagy a szerelem!
2008. okt. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Én a helyetekben inkább az eszemre hallgatnák. Ha gyereket is akartok, sajnos bele kell kalkulálni, hogy beteg lesz. Nem túl jó dolog ez... Még ha fáj is, inkább szakítsatok.
2008. okt. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Mi is másodunokatestvérek vagyunk. Egészséges a babánk. Genetikusunk szerint, másodunokatestvérek esetén már nagyon nagy a genetikai különbség. Nekünk pl. vérvételre nem is kellett mennünk, csak beszélgettek velünk. Akkor lehet baj, ha a családban gyakran fordul elő bizonyos betegség, ami genetikai eredetű lehet.
2008. okt. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó vagyok. Ja, és másodunokatestvéreknek nem is kötelező a genetikai tanácsadás. De azért jobb, ha beszéltek egy hozzáértővel, ha komoly lesz a dolog. :)
2008. okt. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató válaszokat! Hogyan tudja a család többi tagja ezt a kapcsolatot feldolgozni, elfogadni?
2008. okt. 13. 08:42
 9/10 A kérdező kommentje:
Hogyan közöljük egyáltalán, hogy több van, mint rokoni kapcsolat? Válaszotokat előre is köszi! Nagy segítség!
2008. okt. 13. 08:44
 10/10 anonim ***** válasza:
86%
A Ptk még az unokatestvérek házasságát is engedi, nemhogy a tiéteket. És Czeizel E. szerint genetikailag sincs akadálya, bár ehhez a részhez nem értek. Családnak meg... hát szerintem legjobb az egyenes út. Ne köntörfalazz, úgyis kiderül, mondjátok meg nekik és kész.
2008. okt. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!