Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyikünk a hibás, ki kérjen...

Melyikünk a hibás, ki kérjen bocsánatot?

Figyelt kérdés
A férjem megsértődött, amiért nem akartam anyósomékkal tölteni a születésnapomat. A napján jöttek köszönteni, sok volt a variálás, már azt is mondtam, hogy ne jöjjenek. Azzal büntet, hogy nem szól hozzám. Végül eljöttek anyósék "ebédre", fél 4-re, így a gyereknek saját vigasztalásomra is ígért fagyizás elmaradt, cserébe estig mosogattam. Itt volt az egekig magasztalt sógornőm( nem valami jó a kapcsolatunk) a lányával, akit egyedül nevel. Dühömben-szomorúságomban egy pohár bor után megkérdeztem, a mi gyerekünket miért nem szeretik úgy, mint a sógornőmét. Na meredtek a szemek! Szóval a férjem a kanapén alszik 2 napja. De én a születésnapomon szerettem volna a kiscsaláddal vagy a kettesben lenni, amit mondtam is neki.
2017. márc. 27. 11:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
3%
én a helyedben elválnék, mi az h mosogatnod kell....
2017. márc. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
18%
A legfontosabb: béküljetek ki minél előbb!!!!! Szerintem neked van igazad, de a helyzet azt hiszem olyan, hogy neked kell engedned és közeledned a családi béke érdekében. Ez nem olyan horderejű családi probléma, hogy érdemes lenne rajta duzzogni. A jövőt illetően pedig le kell vonni a tanulságot: előre és egyértelműen meg kell beszélni, hogyan akarod a születésnapodat tölteni. Ha anyósodék, sógornőd jönni akarnak, valószinűleg igen, akkor annak időpontját is meg kell beszélni, és talán nem ebédre kéne hivni őket, hanem egy szelet tortára, egy pohár italra, és akkor neked sem akkora strapa a dolog. Sajnos általános tanulsága ezeknek a női születés és névnapoknak, hogy az ünnepelt kipurcan a fáradtságtól a nap végére... mert akkor is neki kell mosogatnia, mégis milyen szülinapi ajándék lenne, ha a férjed elmosogatott volna egyszer? Nyeld le a dolgot, akármilyen vacakul is alakult számodra és békülj ki a férjeddel. Jövőre pedig ügyesebben szervezzétek meg.
2017. márc. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%
üljetek le és azért kérj bocsánatot hogy kifakadtál a sógornődnek(megjegyzem nem alaptalanul), de fűzd azt is hozzá hogy azt szomorúságodban csináltad, mivel direkt mondtad hogy ezt nem akarod és mégis a családot ott ette a fene, miközben neked már megvolt aznapra a terved. Ha duzzogni akar a kanapén tegye, de közöld vele hogy jövőre ha megint itt lesz a család(annak ellenére hogy nem kéred) és megint ez azzal járna hogy te csinálsz kaját, te szolgálod fel az ételt és a nap végén te mosogatsz el , akkor köszönöd szépen ott fogod hagyni a családot és a gyerekkel csinálni fogsz egy saját szülinapi programot...
2017. márc. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem sem úgy kéne föltenni a kérdést, hogy ki a hibás. Hanem úgy, hogy mit kéne tenni, hogy rendeződjenek a dolgok.


Sok dolgot homályban hagytál, kérdező.


Az természetes, hogy férjed szülei meg akarnak köszönteni születésnapodon. Ezt kívánja az illendőség, tehát pont azon akadhatnál fönn, ha nem köszöntenének föl.

Az más kérdés, hogy nem kell a vendéglátásnak ebéddel (meleg vacsorával) együtt járnia.


Nem világos, hogy te mit szerettél volna:

a) azt, hogy ne kelljen ebéddel várnod őket, hanem szolidabb vendégfogadás legyen;

b) azt, hogy születésed napján a férjeddel és gyerekeddel ünnepelhess, őket pedig egy másik alkalommal lásd vendégül;

c) hogy anyósodék egyáltalán ne jöjjenek el megköszönteni.


A c) esetben te vagy a bunkó. (Elvileg lehetne olyan cselekedet, ami ezt érthetővé tenné, de akkor ők se akarnának megköszönteni téged.)


A b) esetben - ha ezt férjednek időben mondtad - a férjed és anyósodék a bunkók. Ha valakit meg akarok köszönteni, úgy teszem fel a kérdést: "Mikor alkalmas neked/nektek, hogy megköszöntselek?" Nem pedig kijelentem, hogy akármi lesz, én azon a konkrét napon megyek hozzájuk.


Az a) esetben meg kellett volna beszélned férjeddel, hogy te ezt így szeretnéd. Ezt csak akkor bírálhatja felül férjed, ha ő gondoskodik az ebédről (és utána a romeltakarításról). Ez lehet étterembe menés, hidegtál rendelése, vagy főzhet ünnepi lakomát a férj is (és utána természetesen a mosogatást se hagyja rád). Ha viszont a férjed ezt vállalja, akkor ezt neked el kell fogadnod.


Nem világos az sem, hogy a szerencsétlenül alakult ünneplésnek mi köze van ahhoz, hogy a ti gyereketeket nem szeretik úgy, mint a sógornődét. Még ha valóban így érzed is, ezt marhaság volt ebben a szituációban előhozni.

De én fölvetem: biztos, hogy jól érzed ezt? Lehetséges, hogy a nagyszülők egyszerűen azért kezelik másképp a másik unokájukat, mert nemrég váltak el a szülők és szegény kislány megsínylette a válást (meg a házasság utolsó szakaszát...) - és a lány sebeit a szerető szívű nagyszülők igyekeznek begyógyítani.


Szerintem ülj le a férjeddel beszélgetni sértettség és vádaskodás nélkül. Beszéljétek meg, te mit szerettél volna, ő miért sértődött meg és mit kellett volna másképp csinálni, hogy egyikőtöknek se legyen rossz a szája íze.

Ha van más problémád anyósoddal, sógornőddel (úgy sejtem, van), akkor ezután azt is meg lehet beszélni, de ne ezzel együtt, tehát semmiképp se keverjétek a mostani születésnapi konfliktust a többivel. És légy nyitott a másik fél szempontjaira is.

2017. márc. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy bunkó. A férjed meg hagyja már rád, hogy szeretnéd ünnepelni a saját szülinapod. Nincs miért bocsánatot kérned.
2017. márc. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
64%

Miért lenne a kérdező hibás???? Be is ba..szna. A férj egy tuskó barom, aki ráerőltette a családját a felesége szülinapjára, pedig rohadtul nem róluk szólt a nap.

A szülinap, a születésnaposról szól. Értem?

Na...

2017. márc. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
20%

"Dühömben-szomorúságomban egy pohár bor után megkérdeztem, a mi gyerekünket miért nem szeretik úgy, mint a sógornőmét. "


Valószínűleg azért, mert az anyja se szereti a nagyszülőket, hiszen már attól kiborul, hogy a szemét Vanda el megy őt megkoszonteni a születésnapján.

Mellesleg a "már azt is mondtam, hogy ne jöjjenek" nem úgy hangzik, mintha jó előre megbeszélted volna a ferjeddel, hogy kettesben vagy hármasban akarsz ünnepelni.

2017. márc. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj, de minek engedtel? Ha en szulinapozni nem anyosekkal akarok, akkor nem veluk toltjuk. Eszembe nem jutna, hogy engedjek, aztan becsiccsentve (mivel kiemelted hogy a bor utan kerdezted meg..) vitat szitsak majd martirkent mosogassak es interneten sajnaltassam magam.


Tanulopenz, legkozelebb

a., megmondod hogy nem

b., megmondod hogy ugorjatok fel hozzajuk egy gyors sutizesre es egy ora sutike+kavezas kombo utan eljottok es harmasban a nap tovabbi resze a tietek! Mi igy szoktuk, ha anyosek eroskodnek. Felugrunk, kus dumcsi es suti, majd ferjem megmondja hogy megyunk mert pizzeriaba/Vidamparkba/barakarmi terveztunk ma menni. Ennyi.

2017. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 acelsziv ***** válasza:
23%

Kérdező: Már a kérdésedről is ordít a féleszű, kicsinyes ostoba gondolkodásmódod. Mert még itt sem megoldást keresel csak bűnbakot. Ti nem pár vagytok csak két ember egymás mellett egy szerencsétlen gyerekkel. Képtelenek vagytok egymással kommunikálni és a saját nyomorult kis egótok fontosabb egymás szereteténél és a családi békénél.

Szegény gyerek meg ezt tanulja tőletek.

2017. márc. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
80%

Én mondjuk azt nem értem, hogy nem volt annyi a férjedben, hogy a szülinapodon felajánlja, hogy ő mosogat, főleg a saját szülei után, akiket te nem is vártál, hanem csak ő.


Mondjuk, lehet én nem is álltam volna neki. Amit a férjed csinált, az figyelmetlenség, önzőség, neki kéne bocsánatot kérnie, kérdés, hogy mit mond neked, ő miért van megbántva?

2017. márc. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!