Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Tegnap óta csak...

Mit tegyek? Tegnap óta csak sírok! Tényleg én vagyok mindenben a hibás? Bocsika hogy hosszú lett!

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok.Túl egy váláson.sok vita volt,nem jöttünk ki,fiatalon kerültünk össze..Édesanyám javaslatára hazaköltöztem hozzá a 3 éves fiammal.És beadtam a válást.Azután egy gyermekkori ismerőssel össze jöttünk.Anyu elvette tőlem a gyesem,gyerektartásom.Nálam sose volt pénz.Mikor kértem nem adott,pl:gyereknek gyógyszer.Azután már az alap élelmiszerek se voltak otthon,mivel pénzem meg nem volt így a párom ha jött hozzánk ö hozott ételt.Sok gondolkodás után a páromhoz költöztünk.Megbeszéltük a szüleivel akik belementek.Anyunak kijött a villany végszámlája 30 ezer ft ot kellett neki rá fizetni,egész évbe fizettet 5 ezer ft ot.Rám fogta hogy mert mi ott voltunk azért lett ilyen sok.A sz.gép miatt.Holott ritkán gépeztem.Múlthónapba adtam neki 10ezer ft ot.E hónapba nem tudtam mert párom táppénzt kapott ami nem sok,én jövedelmem is elenyésző.Mondtam neki bocs de nem tudok adni.Erre kiakadt nem beszélt velem.Tegnap bevittem neki a leveleket és mondtam neki hogy ha tudunk valakitől kölcsön kérni után futott akkor elmegyek a többi cuccomért(mosógép,francia ágy,polyázos szekrény.Erre ö hogy onnan nem viszem el a cucokat amíg nem rendeztük a tartozást ,kérdeztem ugyan milyen tartozás?A villanyt meg hogy 3 ével ezelött kisegített mikor a kisfiam kórházba került,akkor azt mondta nem kell vissza adnom a pénzt.Meg hogy mikor műtettek akkor is segített,azt se kérte vissza.Most meg követeli.Én meg mondtam neki hogy de elviszem a holmim.Szinte haza se értünk hívót a nővérem aki eddig anyámmal nem is foglalkozott,hogy állítsam le magam ne cirkuszoljak anyuval,stb...meg hogy oda menjek hozzájuk a pénzel akkor megkapom a holmim mert náluk lesz.Meg hogy anyu miattam lett adós 2,5 millával log a banknak.(nekem nem adta)meg hogy többet anyám közelébe se merjek menni.Én padlóra került,leraktam a telott.Azután párom anyja is nekem esett hogy én egy hazug vagyok mert anyám mezt meg ezt mondta rólam,meg hogy a gyereket rá hagyjuk,holott ö vinyogott múltkor érte meg erdőre járunk dolgozni.Meg hogy többet az ö házába az én családomról semmit se akar hallani mert elege van.Csak azért tűr el amiért a fiával vagyok.Nagyon kiakadtam.Egész este csak sírtam ,ö is ellenem fordult mikor eddig mézes mázos volt.Nem tudom hogy tényleg csak én vagyok a rossz?Csak én tehetek mindenről?Tényleg csak kihasználtam anyámat?Elköltözni nem tudunk albérletbe mert nincs annyi jövedelmünk így is csak egyik hónapról a másikra vagyunk.Másik nővéremet felhívjam?De félek attól hogy ö is csak elhord mindennek?
2010. máj. 12. 13:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%

Lehet, hogy bunkó vagyok, de én legalább nem írom ezeket a hamis tömjénező mondatokat, amik nem vezetnek semmire.

Ugye itt van egy 24 éves nő, akinek már most romokban van az élete. Elvált egy gyerekkel, az anyjánál lakott, és még azt is tűri, hogy az anyja terrorizálja, elvegye a pénzét.

Folyamatos anyagi függésben van, ha nem a volt férjétől, akkor az anyjától, ha nem tőle, akkor az új barátjától és annak anyjától. Abszolút 0 saját egzisztenciával vándorol egyik helyről a másikra, közben szül egy gyereket is, akit nem tud eltartani(nagyszerű szülői példa a gyereknek). Ha támadják, akkor nem áll ki magáért, és utána még kesereg is egy sort, hogy így alakult az élete. Hát lehetne ennél nagyobb vesztes valaki?

Kíváncsi lennék a tanulmányi előmenetelére, és hogy mennyit tett azért, hogy a gyereknek egy élhető otthont biztosítson. Ha pedig 17 évesen házasodott, és szült gyereket, akkor ezzel el is rendezte az életét.

Ezért kellene sajnálni?

2010. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%
igazad van...de nem így kellene tálalni...szerintem van elég baja e nélkül is most...:-S
2010. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos én azt tapasztaltam, hogy a finomkodó körítéssel előadott mondandó nem éri el a célját. Ugye van itt valaki egy xyz mértékben elrontott élettel. Ha most valaki azt mondja neki, hogy jól van drágám, jól csináltad, nem vagy hibás, akkor az illető azt fogja hinni, hogy ő már megtett mindent, csak mások és a körülmények összejátszottak ellene. Látható, hogy ebben az esetben is események láncolata vezetett a végső kudarchoz. Erre már a legfinomabban sem lehetne azt mondani, hogy jól van ez így. Mert nincs. Lehet, hogy van elég baja, de ha nem változtat sürgősen, lesz még nagyobb és több is. Pokolba a mézesmázossággal.
2010. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia,sajnos igaza van előző hozzászólónak.Nem lett volna szabad teljes kiszolgáltatottságban gyermeket vállalni.Igaz az is lehet,hogy időközben vesztetted el az állásodat,de ez már mindegy.Minél előbb próbálj meg munkát találni,a picit add óvodába és próbáljatok meg albérletbe költözni.Anyukád sem egyenes ember,mert az biztos,hogy a lányomat nem hoznám ilyen kellemetlen helyzetbe az anyós előtt.A másik pedig,hogy segíteném a gyerekemet,de nyilvánvaló,hogy neki sem telik rá.Vidéken laktok,ahol esetleg kevés a munkalehetőség?
2010. máj. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

azért gondoljatok már abba bele milyen nagymama, milyen anya az ilyen, aki az unokájának nem ad pénzt ha beteg??????? meg a saját gyerekétől mindent elvesz ??

Szerintem erre igazán csak az tud választ adni akinek gyereke van, én is anya vok de remélem soha nem leszek ilyen!!!!!!!!!!!!!

A kérdezőnek pedig sajnos magának kell boldogulnia, rendbe szednie az életét... (bár egy normális családban felkarolják egymást a bajban)

2010. máj. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nem 17 évesen szültem.21 évesen vállaltam a kisfiam.Mikor még házas voltam.Tanulmányaimat befejeztem,van szakmám érettségim.Biztos munkahelyről mentem el tgyás-ra majd gyed-re.Kórházba voltam ápolónő.Csak sajnos elköltöztem így nem tudtam oda vissza menni.

De remélem minél előbb találok valami munkát több helyre is beadtam a szakmai önéletrajzom.Csak sajnos kis településen(faluba) élek.

Én ki állok a magam igazáért csak ha sokan támadnak elég nehéz erősnek bizonyulni.

Kisfiamat tisztességesen nevelem.

Meg értem azt aki engem "támadott" de én biztos hátérre vállaltam a kicsit.Csak változnak a dolgok.És senkinek nem kívánom hogy ilyen helyzetbe kerüljön mint mi.köszönöm azoknak akik eddig írtak,és várom a további tanácsokat.

2010. máj. 12. 18:43
 17/20 anonim ***** válasza:
Nagy szerencséd van a szakmáddal, mert ápolónőt szinte mindenhová keresnek (külföldön meg egyenesen aranyat ér egy ápolói szakma). Az óvodában kötelesek felvenni a hároméves fiad, ha igazolod, hogy nyolc órában dolgozol. Egyszóval a helyzeted nem is olyan siralmas, mint ahogy gondolod... Hidd el, hogy csak pár hónap, és kinn leszel a gödörből, de ehhez neked is mozdulnod kell... A különköltözés lesz a legjobb mindenkinek. Így sem anyád, sem az anyósod nem tud kihasználni, és nem lesz vita az anyagiakból.
2010. máj. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
kisfiam óvodába jár már.Tudom hogy a külön költözés lenne a legjobb de egyenlőre még nem megy.Ma voltam egy helyen beadni az önéletrajzom sok jóval nem kecsegtettek,de reménykedek.Másik tesómat nem hívtam fel.Ö se jelentkezett.Anyuék se hívtak az óta.Párom azt mondta ne idegeskedjek a holmim miatt,nem olyan fontos az nekünk,majd veszünk valahogy ha elköltöztünk.Csak rossz hogy ez történt...
2010. máj. 13. 15:59
 19/20 anonim ***** válasza:

na, hát akkor nem is olyan rossz, ha a párod is bíztat, továbbra is melletted áll.

örülj neki, hogy képes vagy ápolónőként dolgozni, csak minimális nyelvtudás kell, és dolgozhatsz külföldön is otthonokban, ahogy ezt már írták.

inkább koncentrálj a gyermeked édesapjára, hogy jó legyen vele is a kapcsolatotok.

ez előfeltétele annak, hogy anyagilag is támogasson titeket.

2010. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Azóta? :D
2015. szept. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!