Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők gyermekei!...

Elvált szülők gyermekei! Kihat a mostani kapcsolatotokra, hogy a szüleitek elváltak?

Figyelt kérdés

Párom szülei kb 10 éve váltak el. (Akkor volt 17 éves a kedvesem). Érzem, hogy negatívan hat a kapcsolatunkra, hogy a szülei elváltak. Pl. túlzott féltékenység

Másnál is történt ilyesmi? A párotok hogyan éli meg? Próbáltatok változtatni?


2010. máj. 12. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Nekem botrányos gyerekkorom olt, válás, verés, elrablás, de egyáltalán nem hat ki a kapcsolatomra, boldog házasságban élek 3 gyerekkel.

Én személy szerint utálom, mikor valaki mindenre ráfogja a jellemhibáit, de változtatni, na azt eszébe se jut... Bocs, csak tesőm is ilyen, minden kapcsolata már keletkezéskor kudarc, szerinte a szar gyerekkora miatt. És akkor én??? Csak stabil kapcsolataim voltak, 3-4 db, legrövidebb se volt egy évnél rövidebb.

2010. máj. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Én azt figyeltem meg, hogy a párom féltékenysége abból adódik, hogy az apja megcsalta az anyját, és elváltak. Persze előtte nem ismertem, de nem az a normális családmodell volt amit látott.
2010. máj. 12. 15:35
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
27/L vagyok, szüleim 7 éves koromben elváltak, de semmi negítív hatását nem érzem ennek, és nem takarózom azzal, hogy apukám elhagyott bennünket gyerekkoromban, emiatt vagyok labilis... és nem is szeretem az ilyen embereket, akik szeretethiányra hivatkozva azt hiszik joguk van "szadizni" a párjukat, és lekileg kikészíteni! Felnőtt fejjel fel kell fogni, hogy szüleinkké is csak egy párkapcsolat volt, ami igenis tönkremehet, de ettől nem kell sajnálni magunkat, és nem kell őket hibáztatni a saját félresiklott életünkért!
2010. máj. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Párom nem "takarózik ezzel", hanem én gondolom így.
2010. máj. 12. 15:50
 5/7 anonim ***** válasza:

az én szüleim is elváltak, semmilyen emlékem nincs apámról. soha nem volt része az életemnek. testvérem sincs, csak ketten voltunk mindig is anyával. semmilyen férfi rokon nincs a családban, akire fel tudtam volna nézni, számítani rá. ez olyan hatással lett rám, hogy "kapcsolatfüggő" vagyok. túlzottan ragaszkodok a páromhoz, és szükségem van egy férfi jelenlétére, ölelésére. egyszerűen nem tudok pasi nélkül meglenni. ezért féltékenyebb vagyok, mert félek, hogy elveszítem a páromat. már szinte betegesen ragaszkodok hozzá. nagyon gáz, és próbálok változtatni, rajta, de nehéz. apámat jóformán nem is ismerem, de hiányzik a törődése. egyedül érzem magam, és magányosnak.

tehát kérdésedre válaszolva: igen, nagyon is kihat sajnos...

2010. máj. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nálunk a nejem félt ,gondolom azért mert az apja egy kurv@pecér volt mindig is,és ez biztos,hogy meg maradt benne.
2010. máj. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sajnos rám is kihat az hogy milyen gyerekkorom volt. Persze mivel tudom, hogy kihat ezért próbálom tompítani, de nagyon nehéz. Aki huzamosabb ideig rossz lelki körülmények között él gyerekként arra igen is kihat az ami a családban történik. Az nagyon szerencsés akinek egyátalán nincs emiatt negatív dolog az életében. Valószínű nagyon jó párkapcsolatban él. Na de nem vagyunk egyformák... Én azt mondom beszéljétek meg, mert ez mindennek az alapja, és próbáld csillapítani ezt az érzését ne pedig még jobban támadni, mert nem tehet a gyerekkoráról!

Sok sikert nektek és hosszú párkapcsolatot

2010. máj. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!