Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az egyik rokonom öngyilkoss...

Ha az egyik rokonom öngyilkosságal fenyegetőzik (próbál zsarolni) és ha ráhívnám a mentőket, akkor egyből elvinnék?

Figyelt kérdés
Ilyen tapasztalata volt már valakinek? Ha beviszik utana bent mi történik vele, meddig szokták bent tartani?
2017. ápr. 1. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem függ, hogy mi történt. Ha pl azt mondod, hogy mentálisan teljesen kiszámíthatatlan, veszélyes a környezetére és magára, akkor bevihetik. Az már más kérdés, hogy bent tarják-e.
2017. ápr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Amelyik kutya ugat, az nem harap. Aki világgákürtöli az öngyilkossági szándékát az az esetek 99%-ában csak figyelemre, törődésre vágyik.
2017. ápr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Történt ilyen sajnos, vagyis hasonló. Öngyilkossággal fenyegetőzött, viszont részeg volt és bekapdosott pár pirulát (amúgy ebből a szempontból ártalmatlan antibiotikumot vagy mit, már rég volt). Kijött a mentő, el is vitték, de másnap(dec. 24-én) detoxikálás és miegyéb után saját felelősségére kiengedték, avval, hogy jelentkezzen a területileg illetékes pszichiátrián. Persze nem jelentkezett, nem is ellenőrizte ezt a kutya sem, így sokra nem mész vele. Beszélgetett valaki vele, meg felhívott az ügyeletes doki engem is, hogy mennyire valós mindaz amit állít, de nagyjából ennyi. Az élettársam volt az illető, még ezután egy évig bírtam mellette mielőtt volt erőm kilépni az egész destruktív és bántalmazó kapcsolatból, ahol ez esetben is ő játszotta el az áldozatot. Fiatal voltam nagyon, ma már okosabb vagyok szerencsére.
2017. ápr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet h bevinnék, ha nem úgy tálalod nekik h ezzel zsarol, hanem h már kárt is tett magában. De kár ilyenre pazarolni a mentőt.
2017. ápr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ma Magyarországon kényszergyógykezelés nincs. Tehát, ha kihívod rá a mentőket, csak akkor viszik el, ha 1. ő beleegyezik és segítséget kér 2. ha ön- és közveszélyes. De garantálom, hogy le fognak sajnos pattintani, ha ő nem akar bemenni. Vagy max. olyan esetben viszik be, ha teszem azt, a konyhakéssel a kezében őrjöngve rohangál....de ha pl "csak" annyi, hogy azt mondta, hogy beveszek ennyi-annyi ilyen olyan gyógyszert, vagy fenyegetőzött vele, hogy kiugrik az ablakon, az tuti, hogy kevés lesz..... Szociális területen dolgozom, volt már sajnos pár "harcom" a mentősökkel...sőt, olyan is volt, hogy még én kerültem kellemetlen helyzetbe, mert a mentős azon kezdett el pörögni, hogy valós-e a bejelentésem. Pedig nyilván az volt, én csak azt mondtam el, amit tapasztaltam..egy szóval sem állítottam, hogy spriccel a vér, vagy eszméletlen bárki is...csak, hogy zavart, félrebeszél és segítségre lenne szüksége...De a mentősök nem így látták.
2017. ápr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem ezzel ZAKLATOTT egy ismerős, én a rendőröket hívtam rá. Hidd el, "megköszönte". Egyértelműen zsarolás meg lelki terror miatt tette, de én nem tudom vállalni a felelősséget hogy mennyire komoly, nem vagyok orvos.Utána soha többet nem zaklatott ilyesmivel.
2018. márc. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!