Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elosztani a...

Sankarea kérdése:

Hogyan tudnám elosztani a terheket?

Figyelt kérdés

4-en élünk 1 háztartásban apa,papa,unoka,én.Én gyeden vagyok a kicsivel,férjem dolgozik,papa is dolgozik(én édesapám) az ő házában élünk ideiglenesen.

A kérdésem a költségvetésről szólna hogyan lehetne igazságosan elosztani a terheket,ugye nagyapa fizetéséhez nekünk semmi közünk mennyit keres,magának osztja be.Ha jön egy csekk addig ott áll amíg én be nem fizetem.A férjemmel közös kasszán vagyunk,de hogyan vegyük rá a nagyapát,hogy azzal hogy ide költöztünk nem a mienk minden teher?Nem bele avatkozni szeretnék mire költi a fizetését csak a közös terhek tényleg legyenek közösek.Próbáltam vele beszélni erről de semmi eredményt nem értem el.



2017. ápr. 7. 11:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Mivel édesapád házában éltek, gondolom nem fizettek lakbért neki. Kérdés, mi lenne, ha az édesapád kérne lakbért, de fizetné a rezsi egy részét(mondjuk 1/4-t)? Melyik megoldás lenne jobb?

DE ami nagyon fontos lenne, hogy beszéljetek vele erröl. De szerintem egyszerüen ö úgy gondolja, hogy lakbér nélkül ott lakhattok akkor ti fizetitek a rezsit.

2017. ápr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
20%

ha nem kér lakbért még fer is hogy csak a rezsit kéri töletek

simán mondhatná hogy havi 50 + a rezsi fele

amugy minden sárga csekket oszatok el

és a ti részetekel add a kezébe a csekket hogy papa kérem a másik felével fizese be

2017. ápr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
kedves válaszoló nem kér lakbért ,de az egész háztartást én vezetem,a kaját is mi vesszük amiből ő is eszik,a netet is mi fizetjük amit ő is használ.Ezért érdekelne mit tehetnék hogy ne minden teher a mienk legyen.Mert szerintem az nem normális hogy megkeresi a fizetését szépen elrakja magának,mi meg mindent nyögjünk?
2017. ápr. 7. 11:47
 4/19 anonim ***** válasza:
57%

En ebbe nem találok semmi kivetni valót. Szerintem Ti 3-an többet fogyasztotok mindenből, mint a Papa.

Nem irtad, hogy a csekkeken felül fizetnétek neki valamit.

Nos, ha elmennétek külön lakni, akkor a rezsi mellé még kellene fizetni lakbért, amivel sokkal rosszabbúl jönnétek ki.

Nos mivel otthon laktok gondolon ezt nem engedhetitek meg magatoknak, így én ezt a témát elengedném.

2017. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%

De gondolj mar bele.

Az o jovoltabol van hova vinni a kajat es hol megfozni es az o jovoltabol van hova bekotni az internetet.


Egy alberlet 60-70 korul kezdodik, plusz a rezsi es ott persze ugyanugy minden plusz kaja net stb ugyanugy.

Szoval igy is plusz 60-70ben vagytok, egy szacatok sem lehet.

Ha pedig van akkor irany alberlet.

2017. ápr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Kérdező!

Gyakorlatilag az édesapád étele az ami nektek plusz költség, a többi, a vizet leszámítva, amit iszik, vagy fürdik, akkor is annyi lenne, ha csak ti laknátok ott.

Azt kérded, hogy hogyan lehetne igazságosan elosztani a terheket?

Hát úgy, hogy ti fizettek 3 személy után bérleti díjat, a papa fizet 1/4 rezsit és nem adtok neki enni! :(

Megjegyzem, még így is ti járnátok jól, mert biztos, hogy a baba miatt több fűtést, vizet és áramot használtok, mint egy egyedülálló férfi, aki a munkája miatt jószerivel csak este van otthon.

Gondolkodj és ne rontsd el az édesapáddal a jó viszonyt, a kicsinyes fukarságoddal!

2017. ápr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

Elsö vagyok.


Ha ti nem lennétek ott, akkor a háztartás vezetése neki kb napi 2 edény elmosásából+heti 1x porszívozábsol és +1 heti egy mosásból állna.

De ti ott vagytok. A gyerek ordít, szétpakol csapkodja az ajtót. Gondolom jönnek hozzátok látogatok. Tv-t néztek a nappalijában, nem tud meztelenül még a fürdöböl sem kilépni... Vagy is igazából szerintem nagyon kevés ember viseli el, hogy egy egész család plusszban vele lakik.

Simán kirakhatna titeket, meglenne a nyugta. Ehejett ott vagytok neki és minden van neki csak nyugta nem.


Szóval lehet vagdalkozni, hogy rezsi, meg kaja... De TI felnöttként az ö házában laktok. Ezért hálásnak kellene lennie.

2017. ápr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
29%
Mióta ott laktok azóta így megy?
2017. ápr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%
Elég egyértelmű, hogy ez egy hallgatólagosnak szánt "megállapodás" a részéről: ő fedelet adott, ti meg tartsátok fenn akkor a házat. Ti 3-an vagytok, most komolyan kifizettetnéd mindennek a negyedét vele, mikor ő meg megosztja veletek az otthonát, és lemond az egyedüllét kényelméről? Igazad van egyébként, a közös teher legyen közös, akkor ti meg fizessétek meg neki azt, hogy ott vagytok, amortizáltok mindent, és kerülgetnie kell, meg nyilván alkalmazkodnia (=lakbér) !
2017. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Csak merni remélem, hogy ez a végtelenül kicsinyes gondolat nem a te fejedben született meg, a nagylelkűen befogadó szülőddel szemben!

Bárki is ültette el a bogarat a füledben, magyarázd el neki, hogy még mindig ti jártok SOKKAL JOBBAN!

2017. ápr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!