Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fair elosztani a pénzt?

Hogyan fair elosztani a pénzt?

Figyelt kérdés

Hosszas , 4 éves pereskedés utan a volt parommal a törvenyszek megallapitotta egy közös ingatlanunk elosztasat ketönk között . Szuleim biztattak h ne hagyma magam , gyerekunk is van.

A szuleim fizettek a perrel kapcsolatos költsegeket en otthon voltam a gyerekekkel , söt engem is tamogattak anyagilag mert nem volt mindig munkam szules utan.

Most azt akarjak h ha eladjuk a reszem , a penzböl fele fele arányban reszesuljunk, amit ezek utan en fairnek erzek. En eleinte arra gondoltam h visszafizetem nekik amit költöttek es plusz megtoldom meg egy nagyobb összeggel, de ertesemre adtak h fele fele akarjak .

ti hogy latjatok ?


2016. okt. 22. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha fairnek érzed, akkor mi a kérdés? ...
2016. okt. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Ha csak ezért segítettek, elég szomorú lennék. Viszont Ők is pénzből élnek és emberek, amíg nem volt munkád támogattak, úgyhogy az Ő szempontjukat is látom.


Én mondjuk a saját gyermekemmel nem tennék ilyet, mert arra van a család, hogy segítsük egymást önzetlenül és én örülnék hogy egy ilyen hosszú per után a gyerekem pontot tehet az ügy végére és megkapta, ami Neki jár.


Az elején meg gondolom egy szó sem esett nálatok a "mocskos" anyagiakról, jól gondolom?

2016. okt. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha fairnek érzed, akkor mi a baj?

Ha nem éreznéd fairnek, akkor kérdezném, hogy a kb mennyivel támogattak ahhoz az összeghez képest, amit most kérnek, vagy adni akarsz, de ha szerinted is rendben a fele, akkor mi a gond?


Ha csak akarod tudni, hogy másoknál hogy menne, akkor szerintem én az eredeti összeget is alig bírnám visszafizetni anyunak, mert biztos nem akarná elfogadni, vagy nem a teljeset. Szerencsére nem kerültem még olyan helyzetbe hogy szükség legyen az ő segítségére, de ezzel nem akarom elítélni, ha a te szüleid visszakérik, vagy többet adsz nekik vissza. Minden családban más a helyzet, más fokú az összetartás, mások a családtagok anyagi lehetőségei, szóval bármilyen megállapodás rendben van, amíg azt mindenki fairnek érzi.

2016. okt. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Eleinte nem volt szo anyagiakrol köztunk , csak h alljak ki magamert. Fair nem fair , teny h a szuleim elszegényedtek, kicsi a nyugdijuk.

Mit lehet tenni ?

2016. okt. 22. 23:39
 5/10 anonim ***** válasza:
7%
Ha pénzt nem fogadnak el, néha vásárolj be nekik.
2016. okt. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

ha tényleg sokat segítettek a szüleid,akkor jó ötletnek tűnik,hogy nekik is adsz a pénzből.

viszont azt is meg kéne gondolni,hogy te mit fogsz csinálni a saját részeddel? tudsz venni saját lakást? ha nem, akkor 1 fizuból fent tudsz majd albérletet tartani?

nem magad miatt ,hanem azért a gyerekre is gondolni kéne,hogy ne full nyomorban nőjjön fel.

én amúgy ésszerűbbnek tartom,hogy a pénzből veszel most egy lakást magatoknak. és utána havi szinten x összeggel támogatod a szüleidet.

2016. okt. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ha te fairnek érzed, akkor miért kérdezed?

Én nem érzem jogosnak, hacsak nem több millióval támogattak, számold ki nagyjából és ugye azt sem tudjuk mennyit ér az az ingatlan 5 vagy 30 milliót, mert erről sem írtál, mert nem mindegy hogy a neked járó összeg 2,5 millió és annak kérik a felét vagy 15, így nehéz véleményt nyilvánítani, de azért elég pofátlannak tűnik, így ezt leszögezni, hogy ennyit kérnek és punktum. Én vissza se kérném, pedig nem vagyok gazdag, örülnék, hogy a gyerekem némiképp így egyenesbe jön.

2016. okt. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én szüleim nem kérnék vissza ez biztos és én sem; nagyon-nagyon szegénynek kéne lennem hogy egyáltalán vmennyit elfogadjak esetleg. De semmiképp sem az ingatlan árának a felét.
2016. okt. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk mennyivel támogatták kérdezőt és most ki mennyire van rászorulva a pénzre.

Egy biztos, a szülei anyagi segítsége nélkül kérdező perelni sem tudott volna, mert az illetéket és az ügyvédet előre kell fizetni.

2016. okt. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én szüleim nem kérnék vissza ez biztos és én sem; nagyon-nagyon szegénynek kéne lennem hogy egyáltalán vmennyit elfogadjak esetleg. De semmiképp sem az ingatlan árának a felét.
2016. okt. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!