Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetne igazságosan...

Hogy lehetne igazságosan elosztani a házimunkát?

Figyelt kérdés
Adott egy 50 éves férfi, aki napi 10 órát dolgozik, ülőmunka és könnyű fizikai munka közötti átmenet. Egy nő, 50 éves, rokkantnyugdíjas, egész nap otthon van. És a gyerekük, egy 24 éves nő, aki levelező tagozaton egyetemre jár, 3 hónapja munkanélküli, segélyen van. 3 szobás lakásban lakunk, háziállat nincs. Mostanában egyre több vita van a házimunkák elvégzése, ill. el nem végzése miatt, kíváncsi lennék külsősök véleményére.

2015. nov. 2. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
férfi keresi a pénzt, ő ha otthon van pihenjen, a 24 éves ingyenélő végezze a munkák 70%-át, az anyuka pedig a 30%-át.
2015. nov. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

A lány menjen külön és rendezze a saját életét, ha nem akarja a házimunka nagy részét átvállani.

Ugyanis ö nem beteg, nem dolgzik, csak elvelezön tanul, ami mapi max 1-2 óra, mivel a levelezö tanrend úgy van összeállítva, hogy munka MELLETT elvégezhetö legyen.

Mivel a lakhatásért nem fizet semmi, ezért elvárható, hogy akkor legalább az otthoni munkákat vegye át.

2015. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A férfit nem macerálnám hétközben, az a helyzet... (Ugyanaz lenne a helyzet, ha nő lenne, mielőtt valaki mást gondolna, itt szoktak.) Azt megbeszélném vele, hogy mit csináljon hétvégén, feltéve, hogy a másik két személy nem tudja lazán elintézni a házimunkát s még csak nem is utálják, mert ugyebár van olyan, aki elintéz mindent egyedül és nem érzi problémának.

3 ember van ekkora házra, szerintem meg kell tudniuk oldani, de kívülről nem lehet eldönteni, ők élnek benne. Van, aki bizonyos házimunkában extrém rossz vagy utálja s képtelen elvégezni, ha nincs nagyon keményen rákényszerítve... Nem tudom, miben nyilvánul meg a rokkantnyugdíjas rokkantsága, mennyi időt vesz el az egyetem, ésatöbbi. De ekkora háznál ennyi ember ilyen feltételek közt tényleg nem kellene, hogy gond legyen, bár ha valaki nem fogja fel, hogy kötelezettségei vannak, az okozhat súrlódást.

2015. nov. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Ha férfi végzi az ülőmunkát, akkor az már nem seggvakarás, csak ha nő?
2015. nov. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom kérdező,te vagy a 24 éves lány...
2015. nov. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

a 24 éves amúgy munkanélküli nönek gond a 3 szobás lakás rendben tartása

ha lenne munkája akor is az ő dolga lenne

2015. nov. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Mindenki rendbetartja a saját szobáját, a közös helyiségekben pedig minden nap csinál valaki valamit.

A rokkantságnak vannak fokozatai, gondolom anyuka is feltudja mosni a konyhát és apuka sem hal bele abba, ha vacsora után elmossa az általa használt edényeket. Nyilván ne az anyuka másszon fel a szekrény tetejére port törölgetni és az ablakot se ő pucolja, azt csinálja a fiatal és egészséges. De nem is a lány kötelessége az egész házat tip-top tartani.

Ha mindenki felemeli 2 perce a sejhaját, akkor nem eszi meg őket a kosz egy ekkora házban.

2015. nov. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is nehezen tudom elképzelni, hogy kert, háziállat nélkül, 3 emberre mi az az irgalmatlan mennyiségű házimunka egy 3 szobás lakásban, ami egyáltalán vitákat generálhat...

Egyetértek azzal, hogy a legnagyobb részét illene a lánynak elvégezni, ha már otthon lakik, gyakorlatilag eltartják, és csak heti 1-2 napot visz el a tanulás. Az, hogy a tányérját, evőeszközét mindenki juttassa el evés után a mosogatóig, a koszos göncét a szennyestartóig, beágyazzon magának és szellőztessen, szerintem alap, még a dolgozó apától is, esetenként be is vásárolhat hazafelé, ha autóval jár. A többit csak el bírják osztani.:-)

A saját gyerekeimtől is elvárom, hogy rendet tartsanak maguk körül, pakoljanak be a mosogatógépbe, ha én főzök, övék utána a konyha rendbetétele (menet közben én is elpakolom, amit lehet), mosás után a ruhák elrakása, és természetesen a saját szobájuk takarítása, ill. a nagytakarításba besegítés. Be is vásárolnak, pláne, ha sokat kell cipekedni (sprtos fiatalemberek:-)). Ha munkanélküliként héderelnének itthon, még a főzést is nagyrészt rájuk bíznám, az idejükből kitelne.

2015. nov. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

A férfi dolgozik, nem is keveset, ő otthon már ne dolgozzon.

A két nő végezze el a házimunkát, egymás között megosztva. Biztosan van, akinek ez vagy az jobban fekszik.

Egyébként ki csinálja most? És ki nem?

2015. nov. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, én vagyok a 24 éves. Azt én is gondoltam, hogy a munka nagy részét nekem kéne megcsinálni. De az a probléma, hogy apám úgy csinál, mintha szállodában lenne, eszik, mindent otthagy az asztalon, a ruháit ledobálja a földre, a koszos zsepijei és almacsutkák hevernek a szobában. Anyámmal úgy beszél, mintha a cselédje lenne. Múltkor megkértem, hogy cserélje ki az égőmet, ne kelljen már lemenni a szomszédba, kölcsönkérni a létrát, amikor ő lazán feléri székről, hát majdnem belehalt, elvárná, h kezet csókoljak neki érte. A másik fele a dolognak az, hogy anyukám érdekes eset, tegnap történt: mondta, hogy nagyon rosszul érzi magát, ott ültem mellette fél órán keresztül, vittem neki a vizet, kaját, pátyolgattam, aztán megcsörren a telefon, a barátnője, elkezd röhögcsélni, felpattan és lelép otthonról. Apám szerint is vmikor szimulál, ha dolgozni kell vagy nincs kedve elmenni vhova, hirtelen rosszul lesz, ha csörög a barátnője, 2 másodperc alatt meggyógyul...
2015. nov. 2. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!