Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig elvárja hogy segítsek?...

Mindig elvárja hogy segítsek? De fordítva ez sose történik meg. És neki áll feljebb? Mindig csak akkor vagyok jó ha segíteni kell

Figyelt kérdés
Szóval kicsit kezd elegem lenni van egy nővérem, szóval halad neki a szekér, de hát nyáron én dolgoztam és mikor hazaértem örültem hogy a saját életem szabadidőm kitölthettem. Erre fel én voltam megint a szemét mert nem mentem el hozzájuk betonozni. Kezdjük ott rengetegszer mentem segíteni, de azóta lett egy sérvem és oda kell figyelnem mit csinálok. Van munkahelyem napi 8 óra után miért várja el hogy segítsek neki? Mikor örülök hogy tudok piheni, + a másik zavaró dolog hogy én elvárja ingyen segítsek neki, és meg se köszöni. Egy idegennek meg fizet, én meg legyen szolja és csináljam amit kell. Most tényleg én vagyok ekkora szemét hogy munka után nem megyek neki ingyen csicskázni? Ráadásul úgy hogy ö soha az életbe nem segített nekem. Persze én nem várom el, de akkor ő se várja el és nézzen hülyének. Ti hogy látjátok?
2017. ápr. 9. 22:13
 1/5 acelsziv ***** válasza:
80%

Nem kell menned csicskázni és nem, nem vagy emiatt szemét.

Most jobb?

2017. ápr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező menni. Ha meg nincs szorosabb kapcsolat kettőtök közt, akkor meg kit érdekel mit gondol? Majd ha megtanulja megköszönni a segítséget, akkor talán lehet neki segíteni.
2017. ápr. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsonak van igaza, nem kell menned senkihez csicskazni, foleg, hogy meg meg sem birjak koszonni.

OK, hogy az ember segit a csaladjanak, ezt ugye ingyen is teszi, de az nem normalis, hogy ha valaki nem tud vagy nem akat menni, akkor a szemere hanyjak.

Azert itt most nem olyan segitsegrol beszelunk, amelynek elmulasztasa komoly terheket rohatna a testvered nyakaba. Tehat nem arrol van szo, hogy pl lebetegedtek, es segiteni kell az ellatasban stb.. gondolom ha ilyesmirol lenne szo, akkor minden tovabbi nelkul keres nelkul mellette allnal.

De az ilyen alkalmi melok kihagyasa ne legyen mar sertodes alapja, foleg ha meg sem kerdeztek toled, hogy tudsz-e esetleg menni nekik segiteni, vaggy raersz-e, csak keszpenznek veszik, es elvarjak hogy ott legyel. Persze ha eligerkeztel korabban, akkor nem szep dolog kihuzni magad alola, de attol meg nem vagy szemet.

2017. ápr. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
A leírásod szerint, te vagy a jófej. A valóságban viszont lehet, hogy nem volt olyan egyértelmű a kommunikáció köztetek. Biztos, hogy időben és kellő jelentőséggel nemet mondtál neki, amikor megkért erre? Ugyanis meg kell tanulnod kedvesen, de egyértelműen nemet mondani bizonyos szituációkban, szerintem valahol itt is lehet egy kis hiba.
2017. ápr. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na látod ebből van már elegem? hogy én vagyok a hibás? Nem nem kért meg nem is beszélünk szinte. Ö csak szimplám elvárja hogy menjek. Egy idegennel jobb viszonyba van mint velem. Amúgy én szerinted miért hazudjak? Szerintem én poénból járok fel ide? Ebből van elegem hogy volt hogy valakivel összevesztem és egyből azzal jött biztos nem bennem van a hiba? Egyszer nem állt még ki mellettem.
2017. ápr. 10. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!