Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincs rám tekintettel,...

Miért nincs rám tekintettel, ha fordítva így volt?

Figyelt kérdés
Férjem 1 évig nem dolgozott, elvesztette az előző jól fizető állását és nem akart bármit elvállalni. Én viszonylag jól keresek, így 3 tagú kis családunk egy keresetből épp hogy, de kijött. Igyekeztem nem felhánytorgatni az egy év alatt, hogy én folyamatosan dolgozom, egyedül hozom a pénzt stb., ha volt valami kiadása, szó nélkül fizettem ( férjem kocsijának kiadásai, telefonszámlái, stb), ezzel nem is lenne baj, hisz' "jóban-roszban",nem? Viszont most fordult a kocka és nehezen viselem a férjem hozzáállását. 3 hónapja dolgozik, végre megtalálta a neki megfelelő normálisan fizető stabilnak tűnő állást. Örültem nagyon, mert úton van a második baba, lassan megkezdem a GYED-et. Az a baj, hogy már most éreztetve van velem, hogy úristen, kiesik az én jövedelmem nagy része (pedig max GYED-et fogok kapni). És akkor nekem minden kiadást meg kell vele beszélnem. Kérdőre von, mikor mennyit mire költök a saját fizumból (nem az övét költöm) és nem is hülyeségeket, csak a babának vásárolok amit kell meg itthonra amit eddig is+ számlák. Legutóbb egy 3000 forintos tételen vesztünk össze, hogy miért vettem, miért nem beszéltem meg vele (alap felszerelés volt a babának). Mondtam neki, hogy dehát ez KELL, mire mondta, hogy nem arról van szó, csak előtte kérdezzem meg/beszéljem meg vele. Meg azon akart spórolni, hogy ne fizessünk a fogadott orvosnak semmit a szülésért, hisz van TB. Elmagyaráztam neki, hogy ez nem így megy, ezért fogadott orvos, nem fogom szülés előtt visszamondani ha egyszer végig hozzá jártam és minden fixálva van. Jogosan akaszt ki a férjem viselkedése, vagy igaza van?
2015. júl. 15. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Jogos. Mond meg neki, hogy ezt megérdemled.
2015. júl. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen jogos. Mondd neki, Te sem számoltattad el, amíg csak te kerestél, nem vontad felelősségre semmiért, akkor ő milyen jogon? ennek így nem lesz jó vége, beszéljétek meg higgadtan.
2015. júl. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor nem én reagálom túl. Az a baj, hogy a 3000 forintos veszekedésnél kicsúszott a számon, hogy "bezzeg, mikor csak én kerestem egyedül, akkor kerültük a pénz témát, most meg hirtelen meg kell beszélni minden forintot" hát mit ne mondjak, rögtön meg is bántam, lett sértődés belőle rendesen.
2015. júl. 15. 23:43
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

"rögtön meg is bántam, lett sértődés belőle rendesen."


Miért bántad meg? Megsértődött? Tegye.


Én nem reagáltam volna ennyire jól a szitura. Mégis mit képezel magáról?

2015. júl. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon türelmes és nyugis vagy, hogy csak ennyit reagáltál. Ideje, hogy észbe kapjon, még finom voltál és nőies.
2015. júl. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Volt ilyen barátnőm, akire havi szinten számolatlanul költöttem a tízezreket, ő meg azt is számon tartotta és felhánytorgatta, ha egyszer-egyszer vett nekem hamburgert néhanap. Engem nem is az zavart ebben, hogy mennyi pénzt költök rá, hanem az, hogy ő meg minden kis szaron nekiállt veszekedni velem, pár száz forintokat sajnált tőlem akkor is, ha egy órával előtte vettem neki húszezerért valamit.


A vége az lett, hogy egy Excel-táblában elkezdtem vezetni a költéseket, lett is nagy felháborodás meg sértődés, meg persze nagy-nagy hallgatás, amikor kiderült, hogy az én oldalamon sokszoros összeg van.


Persze ez nem házasság volt, de a lényeg, hogy az ilyen emberrel, aki úgy érzi, őneki minden jár a közösből, neked meg semmi nem jár a közösből, nem lehet másként bánni, csak szigorúan. A jóérzés nem fogja rávinni a korrektségre, abban biztos lehetsz. Dörgöld csak nyugodtan az orra alá a korábbi helyzetet, ahányszor kell, hátha kijózanodik tőle!

2015. júl. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, ahogy olvasom a kérdésed, ez a történet szerintem nem rólad szól - hanem a gyerekről. Ezen kellene elgondolkodni kicsit.
2015. júl. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

Azt veszem ki a soraidból,hogy ti a családi kasszát illetően mind a ketten úgy áltatok hozzá, hogy az a tietek a családé és közösen vigyáztok rá, gyarapítjátok azt és természetesen egyen jogúan költötök is belőle.

Ez az állapot mind addig így állt fent, amíg mind a ketten rendelkeztetek munkával/bevétellel.

Kérdező, nagyon helyesen viselkedtél amikor nem csesztetted a párodat/férjedet sem a munka vállalás sem a bevételei és költései miatt. Lám látod magad is, hogy hála Istennek, ma már van munkája is és bevétele is a férjednek.

Látszólag vissza állt a régi rend. De ! most már a férjednek van egy keserű tapasztalata és tudja, hogy milyen állapot az amikor drasztikusan csökken a családotok bevétele.

Ettől az állapottól tart (fél,szorong magába) a férjed.

Ugyanis , most van az a helyzet, hogy hamarosan a család bevétele csökkenni fog (fizetés helyett GYED ) és gyarapszik a család , jön a baba !

Azaz , a család létszáma növekszik és a bevételek csökkennek ! Ez az az állapot ami a férjedet már most aggasztja és szeretné jól megtervezni a költségvetéseiteket. A köztetek lévő kommunikációnak ez a lényege. A kommunikációtok kivitelezésén kellene változtatni. A cél és a lényeg, az irányzat az jó !

Ezalatt azt értem, hogy szerintem, ti mind a ketten jót szeretnétek a családotoknak/magatoknak minden szempontból

a mostban és a jövőt illetően is.

Ne veszekedjetek, vitassátok meg a dolgokat de ne vitatkozzatok, hanem kommunikáljatok. Ne sértegessétek egymást és ne a múlt negatív dolgait emlegessétek.

A jövőt tervezzétek és építsétek közösen !

Nem szabad mindjárt meg sértődni valamin, főleg olyanon nem , amit lehet, hogy a másik fél nem is úgy értette ahogyan azt elmondta.

Szeressétek egymást ! Jóban és rosszba is tartsatok ki egymás mellet és bocsássátok meg egymásnak a rosszul vagy félre értett kommunikációból eredő hibákat.

2015. júl. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!