Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy a legjobb...

Szerintetek hogy a legjobb egy nőnek felvennie a férje nevét?

Figyelt kérdés
Írd le azt is, hogy miért, valamint a korod és a nemed.
2017. ápr. 12. 20:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
53%

Saját nevet is megtartva, kötőjellel.

Én nem vettem fel, nem vagyok régimódi, nem értek egyet azzal, amit szimbolizál.

2017. ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%
Nincs olyan, hogy a legjobb, mindenki úgy tesz ahogy akar. Ha valaki fel akarja venni vegye, ha nem akkor ne. Ez minden nőnek a saját döntése kell hogy legyen. A párom is azt mondja, ha oda jutunk, bárhogy döntök is ő támogat.
2017. ápr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%
Mindenkinek a saját döntése kell, hogy legyen.
2017. ápr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy a nőnek magának megfelel. Azért, mert neki kell viselnie, neki kell, hogy tetszen.

28/N, több éve házas, mindenkinek ugyanaz a vezetékneve a családban

2017. ápr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
21%
Manapság felesleges felvenni a férj nevét, úgyis pár éven belül elválik a párok minimum 80 %-a.
2017. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
56%

Én szerettem volna, ha látszik a nevemen, hogy férjnél vagyok, mert számomra ez nagyon fontos dolog. Ikszné Ipszilon Zé lettem, és imádom a nevem.


A kötőjeles megoldással kapcsolatban én amúgy mindig abba gondolok bele, hogy ha a mi gyerekünk (maradva az előző példánál) Iksz-Ipszilon, és ő összejön egy A-B-vel, akkor az unokánk X-Y-A-B lesz? Mint a Kishercegben a B612-es kisbolygó. :D

2017. ápr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
78%
Úgy a legjobb, ahogy az illető szeretné. Én nem gondolom, hogy bármelyik megoldás rossz lenne, mindenki a saját preferenciái alapján dönt - akár úgy, hogy egyáltalán nem veszi fel a férje nevét. Én a kötőjeles verzióra tudom egyedül azt mondani, hogy azért az nem csak a kedvtől függ, mert az nem működik jól bármilyen két vezetéknév kombinációjával. Így vagyunk mi is a párommal, nem hangzik jól a kötőjeles verzió. Én a Kovácsné Kiss Petra változatot fogom használni, ha összeházasodunk, egyszerűen azért, mert nem szeretném elhagyni a vezetéknevemet, viszont szeretném felvenni az övét is. :)
2017. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
71%
Mindenki csinálja úgy, ahogy tetszik,én pl. biztos megtartom majd a lánykori nevemet. Számomra ez azt jelképezi, hogy a nő a férje tulajdona lesz, bocsi, tudom, sokan nem fogtok velem egyetérteni, előtört belőlem a feminista. :D Mindenesetre engem nem érdekel, más hogy csinálja.
2017. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
83%
6-os: nekem úgy rémlik, van erre valami törvényi szabályozás, hogy nem lehet kettőnél (?) több tagja a kötőjeles névnek, szóval semmiképp sem létezhet az a változat, amibe belegondoltál :)
2017. ápr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó: napi szinten "hivatalos levelezek" egy Férjné Vezetéknév-Vezetéknév Keresztnév Keresztnév nővel. Tehát lehet kettőnél több tagú a vezetékneve, csak nem lehet mind kötőjeles.

Egyébként pedig cseppet sem biztos, hogy az X-Y Z nevű lány meg akarja tartani a születési nevét/bárhogy is felveszi a férje nevét.

2017. ápr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!