Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyar anya, arab apa, egymáss...

Magyar anya, arab apa, egymással angolul beszélnek. Hogy fog beszélni a gyerek?

Figyelt kérdés
Magyar anya arab apa. Egymással angolul beszélnek (de ez ugye egyiküknek sem az anyanyelve, így adódnak néha problémák vele). A gyerekük milyen nyelvet fog beszélni? Hogy tanulhatná meg az angolt a szüleitől, ha ők maguk sem beszélik 100%-osan, de egymással csak így tudnak kommunikálni?

2017. ápr. 17. 20:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
60%
Nekem román az anyanyelvem (magyarul is anyanyelvi szinten beszélek), feleségem brazíl. A gyerekek tökéletesen beszélik a brazíl portugált, és a románt is. Mi portugálul beszélünk feleségemmel, a gyerekekkel viszont saját anyanyelvünkön. Magyarul nem tudnak a gyerekek, mert nem tanítottam őket, én 1989 decemberében dél amerikába szöktem Romániából, és akkor úgy volt, hogy soha nem térhetek haza Romániába, így nem láttam értelmét, hogy magyarul is megtanuljanak a gyerekek. 25 év után mentem először haza Temesvárra. Ma már tanulgatnak magyarul, de nagyon nehéz, főleg, hogy már felnőttek. Maga a két nyelv megtanulása nem volt nehéz, főleg hogy hasonlít a két nyelv, nekem sem volt gondom a portugállal.
2017. ápr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%
Arab-német házaspárt ismertem, akik egymással angolul beszéltek. A gyerekek (két lány) mindhárom nyelvet beszélik, igaz, valamivel később kezdtek el beszélni, mint az átlag. Lényeg, hogy személyhez és szituációhoz tudják kötni, tehát egyik szülő mindig az egyik nyelvet, másik a másikat, a harmadikat meg csak akkor, ha együtt van a család (ők máshogy nem is tudták volna csinálni, mert egymás nyelvét nem beszélte a két szülő).
2017. ápr. 19. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
58%
Én félvér vagyok, nálunk is az angol volt a közös. Jó lett volna, ha három nyelvet beszélnék, de ovis koromban elváltak, addig valami ovisnyelvet sikerült felszedni amit rég elfelejtettem.
2017. ápr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
60%
Hol laktok amúgy? Magyar vagy angol nyelvterületen? Ha ti az angolt használjátok, hiába nem saját, de az a közös, lényegében nektek az a természetes nyelv. Gyerek megtanulja, nem lesz olyan választékos, mint ha ti is angol anyanyelvüek lennétek, de tudni fogja a nyelvet.
2017. ápr. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Jelenleg Magyarországon, de valószínűleg angol területre költözünk. Kicsit aggódtam amiatt, hogy egy gyerek nem tudna alkalmazkodni ehhez, de megnyugtattatok a válaszokkal :)
2017. ápr. 24. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!