Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondod angolul hogy sok...

Hogy mondod angolul hogy sok problémánk volt egymással?

Figyelt kérdés

we had many problem with each other? vagy ez nem korrekt?

koszi



2014. ápr. 24. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
We've had many problems with each other.
2014. ápr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszi, bar ezt a have has-et nem ertem egyutt!:(
2014. ápr. 24. 13:44
 3/10 A kérdező kommentje:
Had*
2014. ápr. 24. 13:44
 4/10 anonim ***** válasza:
We have had many....
2014. ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

A HAD az az egyszerű múlt, tehát ahogy te írtad úgy is jó.


Ahogy a 68%-ékos anoním mondta, az meg HAVE HAD, az meg befejezett jelenidő, amit akkor használsz, ha már befejeződött a cselekvés, de hatással van a jelenre...


Én mégis úgy mondanám az egészet, hogy:


We had (got) a lot of problems with each other.


(mivel a many/much általában nem kijelentő-mondatokban használatos)

2014. ápr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igaz_mondo,

Nem csak how many vagy how much, tehat ne csak igy gondolj a many es much szavakra. Ne viccelj, kijelento mondatokban nem hasznaljak? En hasznalom a lot of, de nem nagyon tetszik, foleg formalis hasznalatokban. Many, much, sokkal szebben van kifejezve.

2014. ápr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én egyszeű múltban írnám.

We had many problems with each other.

2014. ápr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igazmondó óriási butaságokat ír időnként, de most kivételesen van abban igazság, amit írt. A many és a much kijelentő mondatokban habár használatos, de kimondottan formálisnak számít (forrásnak fel lehet lapozni a Problem English című kiadványt, ami a magyarok tipikus hibáival foglalkozik, és a many használatát kijelentő mondatokban informal contextben is megemlíti, vagy a Cambridge kiadású English Vocab in Use Upper Advanced változatának 57-es fejezetét).


Tehát a válasz inkább, hacsak nem formális stílusban akarod írni: We've had a lot of (lots ofnak inkább pozitív kicsengése van) problems with each other.

2014. ápr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68-as: most látom, hogy lényegében ugyanazt írtuk:)
2014. ápr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Koszonom, eppen ez az amit irtam. Sajnos nagyon rossz a fulemnek ez a "lot of" es "got" dolgok. Gondolom, kerdezok itt legtobbje iskolai feladathoz kerdeznek angolbol, igy szeretem megadni a formalis fajtajat, hacsak nem valami hup-hup raprol van szo.
2014. ápr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!