Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Norvégiában a norvégok miért...

Norvégiában a norvégok miért szoktak néha angolul beszélgetni egymással?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy északon nagyon jól beszélnek angolul. Mivel szoktam norvég és svéd képregényt olvasni, feltűnt, hogy a norvégban szoktak beszélgetni angolul, a svédben meg nagyon ritkán.


Példák a norvég képregényből:

[link]


[link]


[link]



2014. ápr. 24. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Már 30 éve élek Norvégiában, de még soha nem hallottam 2 norvégot egymással angolul beszélni, akkor sem, ha mindketten anyanyelvi szinten tudnak angolul. Az, hogy egy képregényben mi van, az nem mérvadó. Lehet, hogy angol képregényeket másolnak, trehányok a fordításban, esetleg vagánykodásból, ki tudja.
2014. ápr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Remélhetően ebben majd megerősít vagy megcáfol valaki, aki jobban tudja, de ÉN ÚGY TUDOM, hogy a norvég nem egységes nyelv, nagyon komolyan eltérő tájszólásai vannak, egyes területek nehezen értik meg egymást.

Ugyanakkor viszont hagyománya van annak, hogy az angolt használják a régió egységes kommunikációs nyelveként a svédekkel, dánokkal, finnekkel.... Szóval általában anyanyelvi szinten beszélik az angolt is, márpedig a soknyelvűek sajátja, hogy könnyedén váltogatják a nyelveket, számukra nincs jelentőssége, hogy éppen melyiket használják.


Például az angol nyelvű filmeket nem is szinkronizálják, hanem angolul nézik, maximum néha feliratozzák, de ennek sincs jelentőssége, például mert a meséket SEM szinkronizálják, pedig ugye a gyerekek olvasni sem tudnak. :)

Nálunk is be kellene ezt vezetni...

2014. ápr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló jól írja.

Nem szoktak egymással angolul beszélni, esetleg haverok között 1-2 szó erejéig, mint pl "Hey man", de ezt csak poénból teszik nyilvánvalóan.

A finn nyelvnek semmi köze sincs a norvéghoz egyébként, úgyhogy nem értik meg egymást. A svédekkel viszont normálisan elbeszélgetnek norvégul-svédül.

A rajzfilmeket pedig szinkronizálni szokták.

2014. ápr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

<< A finn nyelvnek semmi köze sincs a norvéghoz egyébként, úgyhogy nem értik meg egymást. >>


Pont ezért használnak angolt. :D



(A rajzfilmek ügyében valószínűleg régi az információm, ma már biztos más a helyzet, de a ma felnőtt nemzedék szerintem eleve sokkal több angolt hallott már gyerekkorában is.)

2014. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mellettem ülő kolléga összefoglalta a kérdésre a tömör és frappáns választ:


A norvégeknek több eszük van, és jól felfogott érdekükben otthon is gyakorolják az angolt! :)


Hát ezért....

2014. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy-két angol mondat beiktatását nem nevezném angolul való beszélgetésnek. Ez csak simán annyi, hogy beépült a nyelvbe pár kifejezés, főleg a fiatalok között. Ez ugyan az, mint mikogy a magyar azt mondja, hogy likeolta a másik képét, vagy hogy burn, mikor beszólnak a hülye haverjának.
2014. ápr. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!