Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak a szülőknél...

Miért vannak a szülőknél szeretetbeli különbségek, főleg ennyire nyilvánvalóan?

Figyelt kérdés

Direkt nem úgy írtam, hogy kivételezés, mert nem a legjobb szó rá.

Van egy bátyám, 7 évvel idősebb de még velünk él.

Épp hallottam az előbb, hogy anya telefonál neki, hogy rendben odaért-e ahova ment, minden oké-e stb ?( 3 órája ment el kocsival valahova-nem több ) , én nem régen voltam 3 napra a barátommal egy távolabbi városba, kocsival mentünk mi is, és elköszöntem egyszer neki mielőtt elindultam, és legközelebb akkor beszéltünk mikor hazaértem, egész végig, nem hívott , és egy sms-t, sem küldött, szintén ez van akkor is ha kimaradok , és elfelejtek szólni, pl 3 helyett, este 6-ra érek haza, nem hív fel, hogy minden oké, nem történt-e valami ? Nem aggódik értem ebből azt veszem le, főleg úgy, ha bátyám megy el a haverjaival, barátnőjével, akkor 3 óra múlva már rácsörög, hogy mizu?

Csak most hallottam épp ma, ezért gondoltam erre, hogy valami nem ugyanúgy működik nála felém, mint bátyám felé.


Én 20 éves vagyok ő 27


2017. ápr. 18. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem csak szimplan nem akart zavarni teged. Es valoszinuleg eletrevalobbnak tart teged es talpraesettebbnek mint a batyadat, ezert nem "felt" annyira.
2017. ápr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
74%

Hát minden bizonnyal vele szorosabb kapcsolatban van mint veled és lehet hogy ôt látja kisebbnek, hogy rá jobban kell vigyázni. Rólad meg gondolom tudja hogy megbízható vagy és nem akar téged állandóan ezzel zaklatni.

De például nekem unokatestvéremék is így vannak.

2017. ápr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Lehet, de kicsit kellemetlennek éreztem, hogy barátomat párszor felhívta az anyukája, elmondta merre jártunk , mit néztünk meg, mesélt neki, rólam meg a anyuról az a kép jöhetett le, hogy nem vagyunk jóba, nem szeretjük egymást, mert anya sosem keres, nem ír egy sms-t sem.

A legrosszabb az egészben, hogy picit én is úgy éreztem, és sajnos annyira egy szülő semmibe nem lehet biztos, történhet autóbaleset , elüthetnek az utcán bármi, ami miatt én felvenném a telefont, hogy biztos jól vannak-e, ezért érdekes.

2017. ápr. 18. 10:51
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Nekem egy öcsém van, nálunk is hasonló a helyzet. Csak egy év van köztünk, őt viszont sokkal jobban félti, de ez nem azt jelenti, hogy jobban is szeretné. Öcsém egyszerűen sokkal megbízhatatlanabb mint én, lehet, hogy nálatok is ez a helyzet.
2017. ápr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, ahogy ismerem magunk, nem gondolom hogy jóval megbízhatatlanabb lenne, olyan egyformák vagyunk ilyen téren, nem történt még vele sem semmi, nem volt kisebb koccanás sem soha, ahogy sosem vezet részegen sem, nincs ilyen ok , ami miatt egyértelműen félthetné.
2017. ápr. 18. 10:57
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Jó kifogás, hogy azért aggódik érte, mert kevésbé életképes. Azért aggódik érte jobban, mert a fiú gyereket sokan jobban szeretik. Az anyáknál főleg ez jellemző.
2017. ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Belül én is ezt érzem , főleg amiatt, hogy tényleg nem tudni mikor történik valami akármelyikőnkkel , ugyanúgy belénk is belénk jöhetnek mikor kocsival megyünk, ahogy beléjük mikor ők mennek, nincs oka jobban aggódnia miatta, mint miattam .
2017. ápr. 18. 11:19
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos gyakori az, mikor egy szülő az egyik gyerekét jobban szereti. Ha mindegyik gyerekét önmagukért szereti, de akarat ellenére nem tudja egyformán szeretni őket, azt még megértem, de a kivételezést megvetem. Az is gyakori, hogy egy szülő az egyik gyerekét azért szereti jobban, mert ő a legkisebb/legnagyobb, mert ő fiú/lány, mert ő a legszebb/legokosabb, stb...azaz a gyerekeit nem önmagukért szereti, na és az ilyen szülő gyakran kivételezik a kedvencével vagy a kedvenceivel és ez undorító. Az is gyakori, mikor az egyik gyerekét kevésbé szereti a kelletnél, mert ő nem szép, vagy nem az általa elképzelt neműnek született, mert ő kevésbé tehetséges, stb...emiatt képesek bántani is szegényeket. Na az ilyen szülői magatartást utálom.

Amúgy érthető, hogy a gyerekeit nem tudja egy szülő egyformán szeretni, de ne kivételezzen a kedvenccel, mert ezzel a másiknak fájdalmat okoz. Vagy legalább legyen benne annyi, hogy nem a másik gyerek előtt isteníti a kedvenc gyereket.

Kérdező, esetleg megkérdezhetnéd anyudtól, hogy miért csinálja ezt. De nagy a valószínűsége annak, hogy nem biztos, hogy őszintén fog válaszolni neked.

2017. ápr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Valóban nem válaszolt őszintén , azt mondta, hogy én erre kértem :D . Mikor mondtam, hogy dehogy kértelek, akkor most miért kérdezném, persze belém veszett, nem jutottunk egyről a kettőre, csak valamit mondott, még ha hazugság is.

Arra mikor azt mondtam, hogy akkor lennél egyenes és mondanád meg, hogy őt jobban szereted, jobban aggódsz is érte, és ha én nem vagyok itthon azt nem veszed észre' arra már nem reagált semmit , tehát hallgatás beleegyezés alapon, ezt nem akarta kimondani úgy vettem le

2017. ápr. 18. 11:50
 10/15 A kérdező kommentje:
Azóta mióta kiírtam az előbb, újra elhívta, és kb 10-15 percet beszélgettek telefonon , mesélt neki bátyám hol van, stb... Tehát egyértelmű, hogy az érdekli vele mi van, az pedig nem , hogy velem ... Hát nem esik jól, de nem tudom a szeretetét senkinek kikönyörögni, hát ez van :).
2017. ápr. 18. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!