Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyilvánvalóan nem illünk...

Nyilvánvalóan nem illünk össze. A nagyon boldog és nagy rossz periódusok váltakoznak a kapcsolatunkban. Van értelme?!

Figyelt kérdés

Teljesen eltérőek a nézeteink, más az életfelfogásunk, az életcéljaink. Ételmi téren sem vagyunk egy szinte. Én sokat beszélek, minden érdekel. Ő alig beszél és csak a jelentéktelen dolgok érdeklik. Én tervező típus vagyok ő spontán. Én veszekedős ő konfliktuskerülő. Én akaratos makacs...ő még nálam is makacsabb.

Én lelkizős ő még hírből sem ismeri a romantikát. Ő kemény Én érzékeny. Én maximálisan megbízható ő megbízhatatlan. Engem csak a lényegi dolgok érdekelnek ő felszines. Én lusta ő szorgalmas. Fél a kötöttségektől, nekem szükségem van támaszra....és még estig sorolhatnám.

Már lassan 1 éve "szenvedünk" csiszolódunk egymáshoz. Az biztos, hogy nem megy könnyen. Néha ugy érzem semmi értelme, csak leszívjuk egymás energiáit és mindkettőnknek jobb lenne külön. Már szakításunk is volt párszor, de mégsem bírjuk egymás nélkül.

Miért? Miért vagyunk mi együtt?

Mindketten mazochisták vagyunk?! És csak az időnket pocsékoljuk?


2012. jan. 10. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy egymás nélkül vagy EGYEDÜL nem bírjátok. Tudod, kapcsolatfüggőség. Amúgy olvasd el a kérdésed legelső mondtát, megválaszoltad magadnak.
2012. jan. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A mamám mindig azt mondta, ha egy lány már családot szeretne és le telepedni ,akkor férfit válasszon akivel hasonlóak, mert közösek lesznek a célok, közösen fognak harcolni érte, és jobban megértik a másikat hiszen hasonló cipőben járnak.


Én azért nem ajánlom a párod komoly dolgokra, mert küzdened kell a munkahelyen, az életben a boldogulásért és a végén még a meghitt családi fészek is a küzdelemről szóljon, amikor neked megpihenned kéne a fáradalmaktól?


De döntés a tied!


22/L

2012. jan. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez egy borzalmasan negatív vélemény a párodról. Miért vagy vele, ha lusta, felszínes, felelőtlen, megbízhatatlan...stb. Ezek a tulajdonságok közül elég lenne egy is, hogy elgondolkodj....

Bár az is igaz, hogy leírásod alapján te tökéletes vagy... lehet kicsit szélsőségekben gondolkodsz. (Bár lehet vannak tökéletes emberek, én még egyet sem láttam)

2012. jan. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azt írtam, hogy én vagyok lusta. Nem vagyok tökéletes. De nála éretebbnek tartom magam.

Hogy miért vagyok vele?- Magam sem tudom!

2012. jan. 10. 16:46
 5/13 anonim ***** válasza:
Igaz, tévedtem, a lustát vedd ki a listából. De a többi "szép" tulajdonsága még megmarad...
2012. jan. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 BlackSword ***** válasza:

Ha nem tudnám, hogy nem én írtam, akkor azt hinném igen...

Jogos a kérdés... Szeretitek egymást, de kompromisszumot kell kötni... Vagy annyira szeretni a másikat, hogy tudd elengedni...

2012. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 tetris ***** válasza:

Egy kapcsolatban nagyon sok függ a felek kompromisszumra való készségéről. A ti esetetekben az átlagnál több kompromisszum kellene. A nagy kérdés itt az, hogy hajlandóak vagytok-e egymásért vállalni ezeket. Ha elfogadjátok egymást a hibáitokkal együtt, akkor van csak értelme tovább folytatni. Ha a másik fél kibírhatatlan tulajdonságokkal rendelkezik, akkor nincs értelme együtt maradni. Tovább kell lépni.

A választ csak te hozhatod meg. Gondold végig. Kibírnád nélküle? Ha nem, akkor alkalmazkodj hozzá.

2012. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Már próbáltam alkalmazkodni. Volt olyan, hogy én voltam a "megalkuvó" fél. Nem veszekedtem és próbáltam mindent tolerálni. Az lett az eredménye, hogy hozzászokott ehhez, nem foglalkozott velem és kész pénznek vette hogy bármit megcsinálhat velem.

Nálunk úgy érzem különösen jellemző az, hogy ha épp ő ég nagy lángon irányomba akkor én válok kissé közömbösebbé. Persze nem annyira, mint ő.

Hogy, ha én éreztetem jobban, hogy milyen fontos nekem akkor pedig képes és nem is törődik velem.


Mindenesetre köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 10. 17:26
 9/13 tetris ***** válasza:
100%

A kompromisszumkészség csak részedről valósul meg. Ő azonban nem hajlandó semmi áldozatot meghozni azért, hogy együtt maradhasson veled. Ahogy olvasom a soraidat, valahogy olyan érzésem van, mintha neki minden mindegy lenne. Ha veled lehet úgy is jó, de ha nem úgy is jó.

Akkor viszont érdemes elgondolkodni azon, hogy ha már most ilyen langyos a helyzet, mi lenne ebből később?

2012. jan. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

kb nálunk is ez a felállás,mi is nagyon külömbözünk.Az első 1-2 év brutál nehéz volt,de szerettük egymást annyira hogy kitartsunk egymás mellett.

10éve vagyunk együtt,ez idő alatt ő is én is változtam,persze az alap személyiségi dolgok megmaradtak de amugy nagyon jól megvagyunk.Kompromisszum mindkét fél részéről,ez a kulcs.

2012. jan. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!