Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adott egy 35 éves nő egy...

Adott egy 35 éves nő egy egyéves gyerekkel. Hogy lehet ebből a helyzetből kimászni?

Figyelt kérdés
Az apuka lelépett, ezért az anyuka szüleihez költöztek egy félszobába a gyerekkel. Az öregek már nyűgösek. Hiába szeretik a picit, az együttélést (gyerekmászkálás, sírás, nyűgösködés stb.) már nem tolerálják. A nagyszülők egymást sem, ami nem könnyíti meg az együttélést... Az anyuka nagyon kivan. Szeptembertől lesz bölcsi, lesz munkahely, de akkor elkezdik a jól beszerzett korábbi adósságát is behajtani rajta. Most sincs, azután meg pláne nem lesz pénze elköltözni. Sok baromságot csinált, de keresi a kiutat. Hogy a manóba lehetne ebből kikászálódni? Minden értelmes segítség jól jönne, amire esetleg eddig nem gondoltak. A helyszín Budapest, az anyuka pedig egy normális jóravaló nő, csak finoman szólva is rossz szériát fogott ki. Túl könnyű lecsúszni, de keresi a kapszkodókat a helyes útra.

2017. ápr. 20. 13:07
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
91%
Nagyságrendileg mennyi az adósság? Meddig tartana visszafizetni? Mindenképpen pesten kell élnie? Máshol olcsóbb az albérlet.
2017. ápr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
85%
Kérdésmennyi sara van,az apát utol lehet-e érni,mennyi lesz a bevétele?
2017. ápr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan. Néhány millió, talán 3.

Pesten kell maradnia. A nagyszülői segítségre csak itt tud számítani (pl. beteg a gyerek vagy egyedülállóként mégiscsak menne más felnőttek társaságába), illetve a munkahelyére visszavárják.

2017. ápr. 20. 13:14
 4/48 A kérdező kommentje:

Az apa általában fekete munkákból él, még ha utólérhető is. Gyerektartás ilyenkor nem tudom hogy működik, hiszen ha úgymond nincs munkahelye, akkor nincs is miből levonni tőle.

Már az is felmerült, hogy a nagyszülői feszült együttélésből visszamenekülne a gyerek apjához, de csak az anyagi kényszerűsége miatt jutott eszébe az ötlet, illetve hogy tiszta depressziós már a nagyszülők miatt. Azt még nem tudni, hogy az apával összeköltözés kivitelezhető-e, de egyrészt együtt sem lenne elég pénzük albérletre, totál bizonytalanságban élne, hogy meddig van fedél a fejük felett. Meg hát nem dúl a szerelem sem. Egy bölcsibe készülő gyerekkel meg nem lehet szórakozni, hogy most itt lakunk, most ott lakunk. :(

2017. ápr. 20. 13:19
 5/48 anonim ***** válasza:
17%
Menjen férjhez, vagy költözzön össze egy férfival. Másik verzió: egy barátnővel összeköltözni, és közösen fizetni az albérletet.
2017. ápr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Kisgyerekkel nagyon más új pasit keresni, főleg találni. A barátnős verzió nem működik sajnos.Nincs olyan, akinél aktuális lenne ilyesmi.
2017. ápr. 20. 13:23
 7/48 anonim ***** válasza:
94%

Bekell menni az önkormányzathoz és ott fel világositanak erről. Mert úgy tudom az állam megelőlegezi a gyerektartást.

De utána kell járni.

2017. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
84%

Első körben ne írj E/3-ban magadról, idegesítő.


A másik kérdés, hogy mégis milyen nagyszülői segítségre számítasz, ha a nagyszülők nem bírják már a gyerekeket?

2017. ápr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem én vagyok. Nálam minden rendben van. Másnak próbálok segítséget találni, mert nem bírom nézni, hogy ilyen állapotban élnek. De köszi 8-as :), valóban kijózanító is lehetne, ha én lennék. :)
2017. ápr. 20. 13:33
 10/48 A kérdező kommentje:
Köszi 7-es, ez jól hangzik. Ennek utánajárok előbb, hogy ne keltsek benne hiú reményeket.
2017. ápr. 20. 13:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!