Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet a nagyobb gyerekkel...

Hogy lehet a nagyobb gyerekkel ugyanolyannak maradni, azután, hogy a kisebb meghalt?

Figyelt kérdés
Tehát, ha friss a dolog, mert idővel enyhül, de ha épp fél éve, vagy még előbb történt, és még a másik gyerek is pici , hogy lehet úgy tovább lépni, hogy a nagyobb ne érezze azt, hogy már vele nem olyanok, mint előtte ?
2017. ápr. 22. 13:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom, de ilyen sokszor megtörténik. Az apai nagyanyám sora szülte a kisfiúkat, akik közül a legidősebb rendre meghalt valamilyen gyermekbetegségben a XX.sz. elején. Amikor az apám megszületett 4. fiúgyereknek, akkor még élt a legfiatalabb bátyja. Amikor az apám olyan 4 éves volt, akkor már a még élő, iskolás bátyja által felmondott iskolai memoritert előbb megtanulta, mint a bátyja. Aztán torokgyíkban meghalt a bátyja és maradt az apám egyetlen élő gyereknek. A nagyszüleim mindent megadtak neki, amire tellett és az apám valóban jól tanult minden iskolában. És bár a nagyszüleim imádták az egyetlen életben maradt gyereküket, de mindig éreztem bennük egyben a mérhetetlen fájdalmat is az elvesztettek miatt.
2017. ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
Nem ertem. Miert ne lennel vele ugyanolyan mint elotte? Nem jobban szeretned, halas lennel, hogy o meg van neked? Csak nem ot hibaztatnad, hogy a paicit elvesztetted? Szerintem, szakember segitene.
2017. ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Miért lennél vele más?
2017. ápr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a kérdező arra gondolhat hogy túlfélti, a túlzott aggódással esetleg nagyon rátelepszik.
2017. ápr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Vagy ellenkezőleg. sokan vannak akik távolságot tartanak, mert nem akarnak még egyszer átélni egy ilyen fájdalmat.
2017. ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem igazán erre.

Inkább arra, hogy már semmi nem ugyanolyan, nagyobb a csend, a gyász, a töprengés, a szomorúság. Talán a nagyobb megérzi, mintha őt nem szeretnék, és őt okolnák az elvesztett kisebb fiúért, vele másabbak lesznek, többször elküldik, többször mondják, hogy ezt most ne, és a vacsora is csendben telik, nem úgy mint előtte.

2017. ápr. 22. 14:19
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Én csak azt tudom, hogy miként NEM szabad csinálni. Mikor unokatesóm annó meghalt, a szülei a tesója füle hallatára beszéltek arról, hogy miért neki kellet meghalnia, miért nem inkább a másiknak!

Nyilván nem kell és nem is lehet úgy élni tovább, mintha mi sem történt volna. Az életben maradt gyerek is érezni fogja, hogy változott valami, és neki is hiányozni fog a tesója. De meg kell próbálni erőt venniük a szülőknek magukon,és nem okozni életre szóló sebeket pluszban még a gyereküknek.

2017. ápr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%

Na itt a családot a szülőknek össze kéne tartani, mert szétesőben van.

Magam is gyászolok, de nem a végtelenségig.


Közös együttlét és programok, meg tervek megbeszélése.


Ismert sztereotípia: "az élet megy tovább".

Az idő is.

Dugjátok össze a bugsijaitokat, mert ebből az álladósult állapotból ki kell mozdulnotok, de csak közösen lehetséges KÖZÖSEN.

2017. ápr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk történt ilyen a családban.A fiatalabbik nővérem halt meg 5 hónaposan.A másik nővérem akkor még éves sem volt.Anyukám azt mondta,hogy ha egyetlen gyerek lett volna a meghalt testvérem,akkor biztos ősszeomlanak,de így a másik nővérem miatt erősnek kellett maradnia.Ő tartotta benne a lelket,és éreztette vele,hogy van valak,akinek szüksége van rá,és érdemes tovább élnie az életét.
2017. ápr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Bocsánat kimaradt.A nyagyobbik 2 éves se volt.
2017. ápr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!