Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted mit rontottak el a...

Szerinted mit rontottak el a szüleid a nevelésedben? Mi az, amit te másképp csinálnál?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 16:05
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez nagyon jó kérdés és kövezettek meg, de én valahol örülök,hogy sokan belátják a hibáikat,tisztában vannak vele,hogy mely képességeik kevesek. Szerintem ez eleve már nagy dolog kimondani és belátni...
2010. máj. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim válasza:
100%

jahh nekem is sokkal több önállóság hiányzott, de ezelőtt meg ezután se kértem ki sose a véleményüket, mert fogalmuk se volt a dolgok menetéről, pláne ha még nem is voltak hozzám hasonló helyzetben.

És megértést se sokat kaptam tőlük, de mondjuk nem is érdekelt hogy épp mire neheztelnek, mert nem teregetem ki otthon a maszek dolgaimat, engem se érdekel más ügye amíg nem csinál olyan hülyeséget amivel nekem is keresztbe tesz.

2010. máj. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten a tesómmal akut önbizalomhiányban szenvedünk,amit ők ruháztak ránk,és én ha addig élek is,de nem adom át a gyerekemnek(ha lesz)Addig fogom mondogatni neki,mennyire tehetséges,bátor és szép,míg biztos nem lesz a saját képességeiben,önmagában.
2010. máj. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
100%
Annyira elkényeztettek, hogy végül már semminek sem tudtam örülni, mindent untam. A kisujjamat sem kellett semmiért mozdítanom, ezért sose volt sikerélményem.
2010. máj. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban azért kijelenthetjük,hogy mindenki az akkori legjobb tudása szerint cselekedett.
2010. máj. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
100%
Elkényeztettek olyan szempontból, hogy sosem tettek oda söprögetni, segíteni anyának stb, így sajnos egy kicsit se vagyok házias :(
2010. máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
81%
Érdekes, hogy sokan írják nem lettek önállóak. Nemrég mentem beíratkozni egy nyelvtanfolyamra és előttem volt egy lány, főiskolás és az anyukája elkísérte és gyakorlatilag ő beszélt helyette, hogy mikor, milyen csoportba stb. Nekem ez hihetetlen, .egy 13-15 évesnek ez mennie kellene egyedül
2010. máj. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
95%

Anyám amióta az eszemet tudom, azt mondogatta nekünk: "A híd alatt fogod végezni."

Bármit értem el, azt kritikával fogadta, bármiben hibáztam, azt őrjöngéssel. Bizony nem mindenki alkalmas szülőnek, mert a saját hibáikat, sérelmeiket és félelmeiket a gyerekeiken töltik ki.

2010. máj. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
100%
Tanulásban lehettek volna következetesebbek. :( Most már mindegy, de nem hibáztatom őket, nagyon jó szülők.
2010. máj. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
100%

Talán túl gyerekként kezeltek, ezért úgy érzem az is maradtam.

3 gyerekem van, de néha nem érzem magam eléggé felnőttnek hozzájuk.

És sok mindent rám hagytak, hogy birkózzak meg vele egyedül, vagy csak kinevettek,most iszom is a levét rendesen.

Néha úgy érzem nem tanultam meg élni az életet.

2010. máj. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!