Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted mit rontottak el a...

Szerinted mit rontottak el a szüleid a nevelésedben? Mi az, amit te másképp csinálnál?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 16:05
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:

Azon túl, hogy öcsém a kedvenc, eszembe jutott még valami, ami szerintem (főleg manapság és több szempontból) rossz volt.

22 évesen dolgoztam először, 25 éves vagyok, és mostanra vették tudomásul, hogy felnőttem és dolgozom. Nem engedtek dolgozni, diákmunkát se, azt mondták, eltartanak, adnak zsebpénzt, én csak tanuljak. Miután a hallgatói jogviszonyom utolsó vizsgámmal le is járt, utána is sokat ellenkeztek, nagyon sok veszekedés volt emiatt, hogy én miért dolgozom, csak miután rájöttek, hogy ha államvizsgáig nem dolgozom (és hallgatói jogviszonyom sincs), nekik kell fizetni a TB-t, mert én miből... Persze nem mindegy, milyen munkát vállal el az ember gyereke, de azért ha a szülő mellette áll ebben, nagyon rosszul nem járhat (én sajnos magam kellett, hogy kitapossam, mit lehet elvállalni, és mit muszáj figyelni - semmi extra, csak kamu cégek, kamu munkák, kamu munkaszerződések, ha mellettem álltak volna már kezdetben, mikor először felmerült, hogy dolgozni akarok, és magam akarom megkeresni a zsebpénzt, most nem lenne egy munkaügyi vitám, ami már 1 éve húzódik...)

2010. máj. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám beleszól mindenbe... még a pasi dolgaimba is. Na, én ilyen nem leszek. Meghallgatom a gyerekemnek majd minden búját-baját, tanácsot is kérhet, de dönteni nem fogok helyette. A saját hibáiból tanul az ember.
2010. máj. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
100%
Mindig mindent helyettem csináltak, ők élték az én életemet, mindig csak a hibáimat mondták el.
2010. máj. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
100%

Mindent elrontottak...-.-"

Anyámnak inkább nem kéne gyereket vállalnia, mert csak üvöltözni tud és minden kis hiba után pofon.

Apám meg jár el más nőkhőz, néha még nekem is bemutatja őket, nekem meg kussolnom kell...-.-" Alig látom, napi 1 órát, pedig elviekben egy család vagyunk!

2010. máj. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
100%

Most per pillanat úgy gondolom, hogy már ott elrontották, amikor összehoztak.

Na, egyébként azt, hogy apám egy alkoholista, és 13 voltam amikor elváltak, hamarabb kellett volna, anyám túl sokat tűrt.

22/L

2010. máj. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
Igyekeznék arra nevelni, hogy elfogadja magát.
2010. máj. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
Lehetnék még talpraesettebb, nyíltabb, és kevésbé hisztis. Továbbá ennyire akaratos. És örültem volna (mostani szemmel IS), ha kiskoromban beíratnak táncolni, vagy baleetozni, tornázni, és akkor nem lennék TALÁN ilyen kis duci. =)
2010. máj. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
Tőlünk sose kérdezték ki a szüleim a leckét és azt se kérdezgették megcsináltuk-e és én sem szeretném a saját gyerekemtől se, persze ha megkértük őket mindig segítettek.(mindketten a tesómmal kitünőre érettségiztünk és továbbtanulunk). Szóval az önállóságra nevelés szerintem fontosabb mint az ellenőrizgetés.
2010. máj. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim válasza:
szerintem az én nevelésemben azt rontották el, h ittak mind a ketten és nagyon sokszor előttem veszekedtek nekem ha gyerekem lesz ezeket nem fogom csinálni
2010. máj. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen sok mindent. Amikor nagyon komoly gyomorrontásom volt anyám üvöltözve küldött az iskolába, mert azt gondolta, hogy biztos csak szimulálok, ezt évekig nem tudtam kiheverni. Én mindig segíteni akartam otthon (ellentétben a két testvéremmel akik még maguk után sem pakolnak el) és már 11-12 évesen a szomszédoknak dicsekedtek velem, hogy milyen rendes vagyok mert ennyi idős koromban felmostam/mosogattam. Ma már amikor felemlítem nekik ezeket azt mondják, hogy én ilyeneket életemben nem csináltam, legfeljebb egyszer. Igen sok pofont kaptam, apám pofonjaitól a fél arcom lezsibbadt például, de volt amikor fakanalat törtek el rajtam, vagy a kólásüvegeket vágták hozzám amikor véletlenül levertem őket (akkor még a keményebb kólásüveg volt abból a masszív műanyagból).
2010. máj. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!