Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt anya! Hogyan dolgozhat...

Meghalt anya! Hogyan dolgozhatnám fel a halálát?

Figyelt kérdés
Autóbalesetben halt meg,nagyon rossz nélküle.Nem tudok leállni a sírásával,annyira rossz,én nem tudom feldolgozni mégis mit csináljak?

2017. máj. 1. 12:25
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Öszinte részvétem. Próbálj meg beszélni róla a testvéreddel, apukáddal és ha sokat beszéltek anyukádról ,ez talán enyhíti majd a fájdalmat idöröl-idöre. Legjobb kibeszélni a fájdalmad, akár 1 jó barátnövel is. Menj ki a sírjához , vigyél virágot.
2017. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Megnyugvást kívánok.

Mindenképpen meg kell élni ezt a folyamatot, ha kell sírni kell, beszélni róla bármi, ami segít, hogy kijöjjön belőled, aminek ki kell. Az idő az, ami majd hoz egy megnyugvást, hiányozni mindig fog. Mindenképpen át kell élni, és valakinek beszélni ! róla, az érzéseidről (barátok, írták itt az iskolapszichológust), ez nagyon fontos, segíti a feldolgozást. Vagy kiírni magadból, de beszélni jobb.

2017. máj. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
Beszélj róla valakinek, jobb lesz! És fontos, hogy sírd ki magad!
2017. máj. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
79%

A halál az élet része. Ha ezt tudatosítod magadban, akkor minden rendben lesz. Márpedig addig nem tudatosul, amíg nem dolgoztad fel anyukád elvesztését. Ez egy ördögi körnek tűnhet, de nem az.


Ha van kedvetek, olvassátok el nagyapám halálának történetét:

Nagyapámat elmentem meglátogatni a kórházba dec. 31-én. El sem hittem, hogy mennyire elgyötört volt, nem kapott levegőt, szörnyen szenvedett. Kimentem cigizni a kórház udvarára és sírtam. Neszt hallottam a bokrok közül: két őz volt ott a kerítésen kívül. Nem tudom, miért, de a gondolataimban őket kezdtem kérlelni, hogy vigyék el nagyapa lelkét. Arra gondoltam, hogy velük elengedem nagyapát. Aztán amikor hazamentem, elmentem szilveszterezni, hogy a barátokkal kicsit elvonjam a figyelmemet. Éjfélkor eszembe jutott nagyapa. Január elsején hajnalban pedig az őzek "magukkal vitték" a lelkét. Január 13-án, a születésnapomon temették el álomszép, sűrű, de csendes hóesésben.

2017. jún. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 spectator ***** válasza:

Először is fogadd őszinte részvétem, (én a feleségemet vesztettem el 4 hónapja). Tudom hogy most igen nehéz Neked. Nem tudom, mennyi idős vagy, fiú vagy lány, (bp.-i v.sem)de amit tanácsolnék mindegyik esetre érvényes:

Sokkal könnyebb, ha nem Magadban őrlődsz, hanem valakivel beszélgetni is tudsz. Ennek néhány módja:

Legkézenfekvőbb a telefonszolgálat, ingyen hívható egész nap. Interneten megtalálod a számokat, több is van.

A magyar Jezsuita rendtartomány szintén elérhető az Interneten, és ott pontosan megmondják, hol van a lelki (személyes) segélyszolgálatuk. A napokban volt kezemben egy tájékoztató füzet a tevékenységükről, nagyon segítőkészek.

Ha nem vagy Bp.-i, valószínűleg meg tudják adni a vidéki címeiket (pl. Miskolc, Kalocsa).

Ha pesti vagy, -és különös szerencséd van-, akkor talán az Irgalmasok kórházában, vagy az Örökimádás templomban (Üllői út?) meg tudják adni Kerényi Lajos atya címét, csak

ő igen elfoglalt, nehéz elérni, de főnyeremény lenne.

Szívből kívánom, hogy valamelyik lehetőség megnyíljon előtted, és biztosan fogsz együtt érző ismerőst/lelki

vezetőt/pszichológust találni, aki (TÖBB BESZÉLGETÉS SORÁN) átsegít a nehézségeken. Szívből kívánom, hogy sikerüljön a lelki békességedet megtalálnod.

2017. jún. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!