Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Iskolát szeretnék váltani, de...

Iskolát szeretnék váltani, de a szüleim ellenzik?

Figyelt kérdés

Szóval. 9-edikes vagyok. Nemsokára évvége,és lehet,hogy ha az elkövetkezendő hetekbe nem szolok,nem lesz lehetőségem máskor rá,csak 10-edik második félévében,én meg annyit nem akarok azért várni.

Nem szeretem azt az iskolát ahova mentem. Nem a tanárok miatt,néhányuk nagyon nagyszerü,és elképesztően jól tanit,persze van olyan aki egyszerüen más szakmát kellett volna válaszon.

Az osztályfönököm utál. A szak amin vagyok,nem igazán az amire vágytam,eleve..a szüleim eröltették rám,mert egy igazán jó hirü iskolába akarták hogy járjak.

Jók a jegyeim,harmadik tanuló lettem. Az osztályközösségemet,nem igazán szeretem,de van 9 ember akivel nagyon jól elvagyok.

...A gond az,hogy egy kicsivel gyengébb iskolát választottam,ami jónak számit,de sokkal gyengébb mint ahol most vagyok.

Viszont ott sokkal jobb lenne az osztályközösség,sok embert ismerek onnan,nem lenne baj a beilleszkedés.

Hogy győzzem meg őket? Nem hiszem kibirnám itt,mert nem szeretem amit főként tanulok!

Az alap tanulnivalóval nincs bajom,jól megy.

Szerintem nem függ attól,hogy hol végzek,hogy hogy teljesitek az éretségin,de szerintem attól félnek nem lesz érettségim ha oda fogok járni.

Bocsánat ha hosszúra sikeredett,és megköszönnék minden tanácsot.



2017. máj. 3. 19:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Ha úgyis tudod tartani a kapcsolatot az ottaniakkal, akkor érdemes lenne kibírni itt a tanulást.
2017. máj. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Mert oké, érettségid ott is lesz, de nem ugyanannyi lesz a papír mögött, a fejedben.
2017. máj. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Te sem kaptad meg a kérdés lényegét. A szakommal van baj,mert nem szeretem.

Nem tudom,hogy tudnám meggyözni őket,ebbe kértem segitséget

2017. máj. 3. 19:46
 4/19 anonim válasza:
72%

Szerintem eleve nem jó hogy ennyire rád eröltették..soha nem értettem azokat a szülőket akik a gyerekük jövöjét ők maguk válasszák..

Amúgy nekem hasonló volt csak én 10.ig eljutottam és magamtól kiiratkoztam és beiratkoztam másikba:D

Drukkolok neked:)

2017. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%
Nem szeretem moment sok lesz meg bird ki !!
2017. máj. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha nekik ugyanezeket elmondanád. Abban biztos vagy, hogy azt a másik iskolát, szakot szeretnéd?
2017. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

Nem minden arany am, ami fenylik. Lehet, hogy az a suli kivulrol maga a mennyorszag, de ha oda jarnal, mar egyaltalan nem tetszene annyira, foleg, hogy ujkent mindig kicsit nehezebb.

Raadasul ha 9 emberrel joban vagy, az mar egy harmad osztaly:) en mindossze egyetlen embert mondhatok igaz baratomnak, akiben sosem csalodtam meg. A tobbiek mind az evfolyamrol vannak, esetleg te is ismerkedhetnel veluk, nem kotelezo csak az osztalyon belul tarsasagot keresni. Lehet, ha megismered oket, maris nem leszel olyan maganyos:)

A sulin belul amugy van olyan szak, ami esetleg erdekelne? Osztalyt valtani megsem olyan dramai, mint iskolat.

2017. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
4%
Nem értem azokat a szűlőket, akik "erős" iskolába iratják a gyereküket.
2017. máj. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
Hát ezzel a helyesírással (és nem, ne hivatkozz a telefonra) nem tudom, milyen jó hírű helyre kerültél be, ahol harmadik vagy...
2017. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
49%

En 0. Evfolyamos voltam, aztan 9. Majd most 10. Enis eleg jo szakmat valasztottam de borzalmas volt az iskolam, undorito volt a kozosseg a penz szamitott csak!!

Mar tavaly masodik felevben is elakartam jonni, a szuleim azt mondtak birjam ki, ne foglalkozzak semmivel legyen egy jo szakmam.(ez egy nagyom eros iskola)

Birtam birtam, aztan most elao felevben az utolso elotti heten nem voltam hajlando bemenni az iskolaba, rosszul voltam mindig,gyomorgorcs, hanyinger stressz stb. A szuleim megertettek hogy nem jo nekem ott, es megengedtek hogy iskolat valtsak. Edes anyam azt mondta, neki sokkal fontosabb a lelki bekem, es hogy jol erezzem magam,minthogy egy eros iskolaba jarjak.

ILLETVE apukamnak screenshotokat kuldozgettek viberen errol az oldalrol olyan kerdesekrol hogy: nem engedik a szuleim hogy iskolat valtsak es a valaszokat:D Nagy befolyasa volt ug gondolom 16L

2017. máj. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!