Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha mi vagyunk az egyetlen...

Ha mi vagyunk az egyetlen közvetlen leszármazottak, ezek az ingatlanok ránk szállnak egyszer? Ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Én(25) és egy húgom(23) vagyunk. Életben van még mindkét szülőnk(60-57), a négyből három nagyszülőnk(83-78-83) és édesapám nagynénje(72) (az én keresztmamám), akinek nincs gyereke és azt mondta mindent apukámra hagyna. A szüleim is egykék! Nincsenek unokatesók, nagynénik, nagybácsik, stb sehol a családban. A nagyszülőknek és a szülőknek mi vagyunk az egyetlen közvetlen leszármazottai.

Amikről szó van sok évtizedes távon:


-a szüleink 3 szobás lakása

-a nagyszüleink 2 szobás családi háza

-a nagymamánk 2,5 szobás lakása

-a nagymamánk 1 szobás garzonja, amit manapság is albérletbe ad ki

-a keresztmama 3 szobás családi háza, aminek a fele az övé (a másik fele bonyolult, de a lényeg hogy semmi köze a mi családunkhoz (halott exférje nevelt gyerekéé, stb, mindegy))


Egyik ingatlant sem terheli semmilyen hitel. Nyilván a nagyszülők halála után az ő ingatlanjaikat anyáék öröklik, világos, de arról már volt szó hogy azokat is kiadnák, hogy segítse anyáék megélhetését a nyugdíjban és aztán ránk hagynák őket.

Nem volt szó semmi másról és alapvetően mindenki jóban van mindenkivel. Kérdésem: Nem tudom van-e végrendelet például, vagy hogy ide mennyire kell, ha így egyértelmű az öröklési rend? Ilyenkor létezik valamilyen öröklési ingatlanadó? A tesómmal azt beszéltük, hogy bárhogy is lesz, minden ingatlanból származó bevételt (eladás, bérleti díj) megfelezünk egymás között, függetlenül a tulajdonviszonyoktól (mamám pl mindig azt mondta hogy a garzont kifejezetten rám hagyná, de én feleznék tesómmal mindent, mert nem vagyok köcsög állat például).


25/f


2017. máj. 9. 20:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%
Köcsög állat nem vagy, csak egy számító kis dög
2017. máj. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
79%
Ja, de a helyükben elutaznam nyugdíjas koromban.
2017. máj. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom hogy lehet valaki ilyen számító dög.. Komolyan azt várjátok hogy kihaljon a család hogy nektek legyen egy csomó házatok? Remélem hamarabb végetek lesz mint az őseiteknek. És az utolsó mondathoz hozzáfűznék valamit. De.. az vagy.
2017. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
72%
Nekem konkrétan hánynom kell tőled ...
2017. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%
Ha nincs végrendelet bármelyik szülő nagyszülő nagynéni részéről amiben leírja másra hagyja az ingatlanát akkor igen Ti örököltök mindent tesóddal.
2017. máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%
Kihanytam a vacsoram, és mondanám kamu, de vannak ilyenek. Szerintem fizetett emberek írják ezeket.
2017. máj. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

5:

Köszi a választ!

2017. máj. 9. 21:53
 8/26 anonim ***** válasza:
93%
Oldalági öröklésnél van illeték, ez nagyit/apádat terheli majd keresztanyád ingatlanának fele után, attól függően, melyikük lesz még életben a hagyaték megnyílásakor. Mindenesetre 20-30 év műlva a jóég tudja, milyen értéket fognak képviselni még ezek az ingatlanok.
2017. máj. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
71%

Remélhetőleg jól értelmezem, és csak érdekelne az öröklés rendje, hogy tisztában légy vele. Ezzel speciel nincsen semmi baj. Annak idején, ha én nem jártam volna utána előre, akkor bizony kitúrt volna az örökségből a valóban számító "nagy"bátyám (aki fiatalabb mint én), mert valahogy "elfelejtette" közölni, hogy van még egy örökös. Ő még annyira sem tartotta a kapcsolatot a féltestvérével, mint én, csak akkor bukkant fel, amikor meghalt, és akkor kezdett tüsténkedni. Na mindegy, kis kitérő után a lényegre térek.


Az öröklés rendje egyeneságon történik. Nagyszüleitek után elsősorban a szüleitek fognak örökölni, illetve az életben lévő házastárs - egyenlő részben. Ti semmit nem tudtok tenni ebben az esetben. A ti örökségetek az lesz, ami a szüleitek után marad. Ha ők eladják a nagyszülőktől örökölt ingatlanokat, az már nem lesz a tiétek. Akkor örökölhetnétek közvetlenül a nagyszülőktől, ha a szüleitek előbb halnának meg mint ők.

Természetesen mindezt felülírja, ha bármelyikük végrendeletet készít, és abban másként rendelkezik, ebben az esetben csak a köteles rész jár.

A keresztmama háza már neccesebb lesz, mivel csak a fele örökölhető. Ez ráadásul úgy néz ki pontosan, hogy mivel neki nincs egyeneságon leszármazottja, sem élő házastársa, ezért a "lánc" visszafelé indul: tehát az ő szülei örökölhetnének utána, de mivel ők nyilván már nem élnek, ezért újra indul lefelé a sor -> az a nagyszülőd lesz az első számú örökös, aki az ő testvére. Ha ő már nem él, akkor jönnek a szüleid, és ebben az esetben is ti a sor végén kullogtok. Ráadásul nem rendelkezhettek az ingatlanról, mert a másik fél tulajdonosát is be kell vonni pl. egy eladásba.

Javaslom, hogy keresd meg az öröklés rendjéről szóló törvényt, és azt tanulmányozd, elég jól érthető, annak idején én is abból tájékozódtam.


A mocskolódók kérdezném: ti is inkább eltapsolnátok a vagyonotokat, mint hogy a gyerekeitek vagy unokáitok megörököljék azt?

Semmi baj nincs azzal, ha valaki előre is gondolkozik, amennyiben ilyen helyzet van. Ettől még nem lesz számító. Akkor lenne az, ha pl. valami módon erőszakkal vagy csalással ki akarná túrni bármelyik másik örököst az örökségből. Persze mocskolódni mindig könnyebb mint valóban a kérdésre válaszolni. Meg nyilván van mögötte némi irigység is, ahogy látom.

2017. máj. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
17%
*mocskolódókTÓL
2017. máj. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!