Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön élünk a feleségemmel-...

Székelygyuri kérdése:

Külön élünk a feleségemmel- mi van akkor ha én meghalok? A leszármazottak örökölnék a valamikori közös vagyont?

Figyelt kérdés
Külön élünk a feleségemmel,az Ő nevén van a közösen szerzett ingatlan , amit csak Ő használ. Ha elvállnánk papiron is akkor az enyém lenne minden vagyon fele , akkor is ha az Ő nevén van, de mi van akkor ha én meghalok ? A leszármazottak örökölnék a valamikori közös vagyont ?

2017. ápr. 26. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Hát váljatok el és akkor tiszta vizet öntötök a pohárba. Sokkal egyszerűbb mint aztán mindenki pereskedjen.
2017. ápr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ő nem akar elvállni , mert igy a leg kényelmesebb Neki.

Benne lakik a házban . Beszéltem egy ügyvéddel , ha elvállnánk , akkor a fele ház nekem járna. Igy meg Ő használhatja az egészet.

2017. ápr. 26. 17:23
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Olyan nincs, hogy valaki nem akar elválni! Előbb-utóbb kimondja a bíróság a válást. El kell adni a házat, és akkor a fele pénz téged illet, vagy fizessen ki a feleséged.
2017. ápr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Valóban ilyen nincs, hogy valaki nem akar válni, a másik meg akar, de nem tud.

Elválasztanak, ne aggódj!

A házatok közös szerzemény, fele-fele, amit válás esetén vagy eladtok, vagy ha a volt feleséged nem akarja eladni, akkor vagy fizessen ki téged, vagy van indíts "közös tulajdon megszüntetése" iránti pert.


Azt a részét nem értem, hogy

"... mi van akkor ha én meghalok ? A leszármazottak örökölnék a valamikori közös vagyont ?"


Itt a saját gyerekeidről beszélsz leszármazottak alatt, vagy kikről?

Mert ha a saját gyerekeid, akkor így is, úgy is ők örökölnek.

2017. ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha külön élünk és az ingatlan 100% ban a nejem nevén van , akkor az jogilag az övé. Ha velem történne valami , akkor az én hagyatékomban az nem szerepelne . Hiszen csak akkor járna , ha elvállnánk !
2017. ápr. 26. 17:53
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Akkor is kimondják a válást, ha csak az egyik fél akarja.
2017. ápr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Mindegy, hogy kinek van a nevén az ingatlan, ha a házasságkötésetek alatt vettétek, akkor 50-50%, kivéve, ha az ő különvagyonából (pl. örökség, ajándék, stb) lett véve.
2017. ápr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Na állj. Oké a feleséged nevén van, de mikor lett véve? Mert ha házasság előtt ő vette a saját vagyonából, vagy örökölte, akkor neked abból nem jár semmi. Ha a házasság alatt akkor fele-fele.

Egyébként meg beadod a válást és kész. Akkor is elválasztanak, ha a feleséged egy tárgyalásra se megy el. A vagyonmegosztás az problémás lehet és sokáig el is húzódhat. Nem muszáj kiköltöznie a házból, vagy kifizeti neked a részed (ha jár), vagy fizethet lakáshasználati díjat a te részedre.

De egyébként menj el egy ügyvédhez. A bíróságokon van ingyenes jogtanácsadás.

2017. ápr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%
Ha te meghalsz, akkor nyugodj békében. Mással meg ne törődj azután, csak magaddal.
2017. ápr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem csoda, hogy nem akar "elvállni". Kérdezd meg, nem akar-e ELVÁLNI.

Ha nem akar, add be egyedül a keresetet. Nem kell az engedélye, max. így kicsit tovább tart.

2017. ápr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!