Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megoldani a...

Hogyan lehet megoldani a munkát ugy, hogy nincs segítség a gyerekek mellé?

Figyelt kérdés
Lenne munkahelyem ami kötött csak nappalos 6-14ig. Csak nem tudom hogy lehet megoldani a gyerekfelügyeletet főleg az őszi-téli-tavaszi és legfőképp a nyári szünetekben. Párom munkahelye 3 szakos 8 orás és 4 nap x12 órás munkarendekben van. Nagyszülők sajnos nincsenek.A legnagyobbik gyerek 11 éves a legkisebbik 3 lesz. van valaki akinek hasonloan kell kellett megoldania a helyzetet? tudnatok esetleg tanacsot adni hogyan hozhato ossze? koszonom elore is!

2017. máj. 10. 11:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt én is kiírhattam volna. A gyes után próbáltam elhelyezkedni, de már eléggé kiábrándultam. Tudtam, hogy nem vesznek vissza, ezért kerestem szittert, hogy hozza el a gyerekeket oviból és a mamák is támogattak, hogy vigyáznak a gyerekekre, ha betegek. Ebből csak a konfliktus lett, mert a szitter elvitte a fizetésem nagy részét, a mamák meg pánikoltak, hogy a gyerek lázas, mi lesz, mit kell csinálni. Egész nyáron!! oviban volt a gyerek, mindegyik, az ügyeletesben. Később vállaltam egy hatórás állást, hogy jó legyen mindenkinek. Akkor lemorzsolódtak a segítségek, pár év alatt. Persze gáz volt, hogy állandóan én mentem táppénzre meg szabi kellett szünetekben, szóval el is bocsátottak. Most megint állást keresek, lenne is, de itt a nyári szünet és nem tudom a gyerekeket hová tenni egyrészt, másrészt meg nem 4-ig lenne csak a munka, szóval igen, mindenki csodálkozik, hogy lehet dolgozni min. egy fő mama vagy szitter nélkül, hát sehogy. Főleg azért, mert 2 gyerekről van szó és kicsik. 11 évest te már otthon hagyhatnál, de a 3 évest nem. Ha párod tud műszakot cserélni, az lenne a megoldás nyárra, akkor egyikőtök akkor megy, amikor a másik hazaérkezik. Nem jut jobb eszembe.
2017. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
Rokon, barat, bebiszitter, taborok
2017. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nekem napi szinten volt probléma a gyerekvigyázás, de csak a szüneteket meg tudod oldani úgy, hogy az ovis megy ügyeletbe, a 11 évest meg otthon tudod hagyni. Van szabitok is, felváltva kiveszitek, sokat nem fogtok találkozni a pároddal, de ez van.
2017. máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

Mindenkinek jár szabadság (feltéve, hogy legális, bejelentett munkája van, mert a feketén dolgozók nem nagyon ugrálhatnak).

Célszerű ezeket a szabadságokat a suli/ovi szünetekre időzíteni. Esetleg napközis tábor, ha van rá keret.

2017. máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Rokonok mindegyik messze lakik akad aki nem is az orszagba sajnos igy ok nem johetnek szamitasba. :( parom munkahelye sajnos nem toleralja ha a nappalos szakokat elcsereli de azt se varhatom?! hogy valtson,nem egyszeru ujra biztos munkahelyet talalni. Hamar kiszorjak az embereket. :/ egyszeruen semmi otletem hogyan lehet megoldast talalni
2017. máj. 10. 11:56
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A rövidebb szünetek még megoldhatók, nyáron pedig van ügyeletes ovi. Egyházak, karitatív szervezetek, családsegítők általában szerveznek olcsó táborokat, érdemes a suliban is megkérdezni, nem lesz-e nyári gyermekfelügyelet, sok helyen szerveznek ilyet is. A szabit azért érdemes úgy intézni, hogy legalább egy hetet legyen együtt a család. 3 gyerekkel érdemes belépni a Nagycsaládosok Országos Egyesületébe, ők is ismerik a problémát, valószínűleg tudnak több megoldást is ajánlani. Én anno voltam a húgommal gyerekcserében is 1-1 hetet, ha van baráti család vagy rokon, ez is megoldás.
2017. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem keress olyan munkahelyet, ahol 8-tól van a munkaidő, mert a korai kezdés miatt ez csak egy kínlódás lesz hosszú távon!
2017. máj. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%

Emiatt nem fogok gyereket csinálni, nekem me idegenek neveljék fel... nálunk sincs egyetlen nagyi sem, akinek a nyakára szülhetnék, ahogy az egész család rá lett kényszerítve X generációig visszamenőleg.


Kitartást, kérdező, írtak jó dolgokat, csak pénz kérdése az egész.

2017. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Hiába van nagyszülő, ha nem vigyáz a gyerekre. Nálunk volt szitter, de egyszerűen megfizethetetlen két gyerek mellé minden napra. A mamák ígérték, hogy vigyáznak a gyerekre, de aztán mégsem vigyáztak, csak eleinte. A szomszéd is vigyáz néha, de elsősorban amikor neki jó és nem heti szinten, ez érthető. Magadnak szülted, oldd meg, ez a hozzáállás megy.

Engem pl. 6 évesen egyedül hagytak otthon már pár órára, egyedül mentem suliba, na ezt próbáld meg most. Még a tanítója is lesett a gyereknek, amikor mondtam, hogy a 8 éves most otthon van egyedül, pedig teljesen megbízható.

Régebben pl. nem volt öt hét oviszünet sem nyáron, és nem néztek rád csúnyán, ha szünetben ügyeletet akartál a gyereknek.

2017. máj. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó! Miért is szólsz bele a gyerekesek dolgába úgy, hogy te előre eldöntötted, nem fogsz szülni?? Marha nagy segítség, köszi.

Kedves Kérdező, iszonyú nehéz helyzetben lehetsz, ha nincs segítséged, valóban így van, hogy nem könnyű munkát találni, ha nem találsz, akkor ne nagyon akarjál rugalmasságot már az elején elvárni. Nekem három gyerekem van. Az iskolákban, óvodákban olyan durván sok a szünet, a nevelés nélküli nap, az egyéb, hogy szerencsés vagyok, amiért a munkahelyem ezt tudja tolerálni. 6 órában dolgozom, hogy tudjam őket hozni-vinni, bizony nem egyszer van, hogy ügyeletes csoportba kell vinni a szünetek idején az ovisat, de ez van, igyekszünk a legjobbat és legtöbbet kihozni a szabadságokból. A legkisebb gyakran beteg, így a táppénz idején az ovisat nem is viszem, neki akkor van "szünet", egyébként meg marhára haragszom azokra, akik azt gondolják, hogy a gyerekeket bármitől is megfosztom azért, mert dolgozom. Nem, sőt, sokkal több helyre tudom őket a szünetekben elvinni, tudom fizetni az edzéseket és szinte minden olyan plusz költséget, amit más nem dolgozók sajnos nem tudnak előteremteni (szülinapok, ruházkodás, játékok stb.). Amúgy a gyerek 2 éves kora után igényli a közösséget, természetesen nem reggel 6-tól délután 5-ig, de szüksége van arra, hogy a korabeliekkel egy közösségbe járjon, a rendszeres napirendre, szocializációra. Szóval csak azért otthon lenni 6-8 évig, hogy ebéd után vigye el minden nap az óvodából, iskolából, hülyeség! Ha már csak 50-60 ezerrel többet tud valaki hozzátenni a család költségvetéséhez, az is több, mint a semmi és otthon üldögélni. Ha valakinek nincs olyan jó szakmája, amivel könnyen el tudna helyezkedni akár egy családbarát munkahelyen, akkor marad a kétkezi munka. A legrugalmasabbak még mindig az állami cégek, vagy akinek nem derogál, a takarítás 4-6 órában. A hétvége szabad, és emberi időben tudja hozni-vinni a gyerekeket az óvodába, iskolába. Ez egy nehéz időszak valóban, mert 12 éves korukig azért nem szívesen hagyják egyedül a lakásban 1 délutánra sem a gyerekeket a felelős szülők, sőt, talán már törvény van rá, hogy 14 éves korig nem lehet egyedül hagyni. Már a gyerek születése után muszáj ezekkel a nehézségekkel számolni, és akár addig valami olyat tanulni, amivel el lehet majd helyezkedni, vagy távmunkában gondolkozni.

2017. máj. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!