Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapsag mar gaz eltartottnak...

Manapsag mar gaz eltartottnak lenni?

Figyelt kérdés
Egyre inkabb azt latom, hogy egyre kevesebb no ul csak ugy otthob gyerek mellett, minden csaladanya dolgozik, gyes-en is csak addig maradnak ameddig muszaj. Akkor ma mar ciki ha valakit a ferje tart el?

2017. márc. 4. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért nem ülnek otthon a nők, mert az ciki lenne. Szerintem két oka van:

- manapság ritka, hogy a férfi fizetése önmagában elegendő a család fenntartására

- a mai világban elfogadott, ha a nő karriert szeretne, dolgozni szeretne - amíg ezt nem nézték jó szemmel, addig sokkal többen maradtak otthon, mint amennyien amúgy szerettek volna


Nem ciki, ha a férjed tart el, ha el tud tartani valóban, és ez a te saját döntésed is. Sajnos nem egy olyan szitut ismerek, ahol a férj MEGTILTJA a feleségnek, hogy dolgozzon, ő hiába szeretne... Vagy az pl. szerintem elég gáz, ha valaki direktbe arra utazik, hogy őt majd később eltartsák, és tök mindegy, kivel van, csak legyen pénzes és legyen meg a luxus. Az ilyen nők sokszor a háztartásban és a gyereknevelésben sem remekelnek.

2017. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mennyi a gyes? Úgy tudom kb 28ezer. Ennyi pénzből én nem tudnék otthon nyugodtan ülni,hiába szeretnék a gyermekemmel lenni. Sajnos nem mindenki teheti meg,mert 1 fizetés kevés.
2017. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 A kérdező kommentje:
Most arrol beszelek aki pl megteheti, mert keres annyit a ferje/mondjuk a gyerek esetleg tartosan beteg, vagy ilyesmi es magas segelyt kap ra. Illetve azokrol akik mondjuk lustak elmenni dolgozni, akkor is, ha nincs eleg penzuk.
2017. márc. 4. 14:32
 4/93 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ciki eltartottnak lenni. Minden vásárláshoz engedélyt kell kérni, ha többet költessz akkor megkapod hogy "ha tudnád a pénz értékét nem költenél ennyit". Nem lehet saját magadnak vásárolt holmid mert minden a másik felé végülis. Betegesen oda kell figyelni rá hogy ne hagyjon el a fép mert ha elhagy 0val kerülsz az utcára.
2017. márc. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 anonim ***** válasza:
79%
Ki a fenét érdekli, hogy másnak mi gáz. Minden család foglalkozzon magával. Én ismerek olyan nőt, akinek már nem kell dolgozni, mert a férje igen jól keres. Persze előtte dolgozott ő is. Miért zavar ez bárkit ? Nekik pl. csak előnyük van belőle.
2017. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
35%
Persze az más tészta ha úgy döntenek hogy a feleség maradjon otthon a gyerekekkel ha már a férj sokat keres.
2017. márc. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim ***** válasza:
32%

Igen, az ciki. Szerintem. Mert ugye egy ferfi es egy no egyenrangu egy csaladban, marmint barmelyik elmosogathat, egyutt takaritanak, stb., tehat akkor penzkeresesben is vegye ki a reszet a no is. Vagy ha nem akar dolgozni, akkor ne nyavalyogjon hogy a ferj egy poharat sem tesz arrebb.....bar en megalazonak ereznem ha en zsebpenzt kapnek a ferjem fizetesebol.


Egyebkent a lanyomnak is rossz peldat mutatnek ha htb lennek, mert ezt gondolna normalisnak, hogy keresni kell egy gazdag ferjet majd az eltart.


Szoval oszinten szolva ritka manapsag az ilyen de nem is tartom jonak. Mint ahogy azt sem ha valaki sorban szuli a gyerekeket csak dolgozni ne kelljen....

2017. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem gáz, ha ez mindkettőjük döntése. Viszont nem is okos dolog, mert nagyon kiszolgáltatottá válik a nő, ha háztartásbeli lesz. Ráadásul bármi történhet a férjével, mondjuk meghal fiatalon vagy egyszerűen csak elválnak. Akkor kénytelen lesz a nő visszamenni dolgozni és eltartani magát, meg a gyerekét is, és nem túl jól mutat az önéletrajzban az, hogy ~10 évig otthon csücsült és nem dolgozott. Gyerekkel és szinte nulla munkatapasztalattal sehol nem fog állást találni. Akkor majd mit csinál? Vagy az is elképzelhető, hogy a férje erőszakos lesz vele és a gyerekkel is. Ha nincs munkája, akkor el sem tud költözni tőle, mert nincs miből fenntartsa magát/magukat.
2017. márc. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim ***** válasza:
96%
8-asnak igaza van, mamám testvére is így járt - fiatalon halt meg a férje, ő pedig nem kap nyugdíjat, csak özvegyit, ami meghalni sem elég. Nem tartanám gáznak otthon maradni a gyes alatt, és utána sem, egyszerűen csak aggódnék, hogy úgy járok, mint az említett hölgy.
2017. márc. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
88%

3: Igazából megbukott a házasság, mint gazdasági egység. Nagyon sok nő bízta magát anyagilag a férjére, aki aztán ezzel visszaélt. jó anyagi helyzetű családokban nélkülöz sok nő, sok gyerek, mert a férfi nem úgy tekint a jövedelmére, mint közös családi vagyonra, amiről nem ő dönt egyedül.

Nem feltétlenül úgy kell érteni, hogy állandóan, mert amíg kiegyensúlyozott valaki, addig könnyen jó jellemű. Hanem amikor a családban kialakul egy konfliktus, akkor aztán kibújik az emberekből a vadállat. Ez egy erős függőségi, kiszolgáltatott viszony.

2017. márc. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!