Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viselhetném el ezt a...

Hogyan viselhetném el ezt a fájdalmat?

Figyelt kérdés
14 éves koromban autóbalesetben elvesztettem az apukámat. 15 éves voltam, mikor az anyukámnál vastagbélrákot diagnosztizáltak. Mikor 18 lettem, ő is elment. Ugyan ebben az évben halt meg a nagymama, akihez kerültem volna. És ő is nagyon nagyon közel állt hozzám. Jelenleg a nagynénéméknél lakom, de egyszerűen....nem bírok elviselni ennyi fájdalmat. Már mást nem is érzek. nem tudom feldolgozni, és egyszerűen nem tudok vele megbírkózni. Jelenleg 20 éves vagyok, egyetemista. És ha életem bármelyik momentumára visszaemlékszem, mindegyik a halálról, szomorúságról, és a gyászról szól. És nem tudom mit tehettem amiért ilyen csapásokkal lettem sújtva. Nem tudok ezzel együtt élni. Persze mondják, az idő mindent begyógyít, de komolyan, nincs annyi idő a világon ami enyhítené azt a rengeteg szrt, ami történt. a szüleim töltik ki a mindennapjaimat. nincs olyan pillanat mikor ne gondolnék rájuk, és azokra a csodálatos emlékekre. és ez egyszerűen rohadtul fáj, hogy már zokogni sem tudok. csak tehetetlenül nézek magam elé, és azon gondolkozom hogyan tudnám ezt elviselni.

2017. máj. 14. 19:09
 1/8 A kérdező kommentje:
és egyszerűen most is, ahogy ezt leírtam, egyszerűen ordítani tudnék, annyira dühös vagyok, és ilyenkor az első ember akit meglátok, leültetném, ütném, karmolnám, és sírva ráüvölteném a fájdalmamat. legszívesebben ezt csinálnám. tudom hogy nem tehetem, de ezt tenném
2017. máj. 14. 19:12
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát sajnálom a hejzetedet,és elhiszem hogy nehéz,az én apukám is meghalt,de az élet akkor is megy tovább,és te élsz és erre gondolj.Nehéz fájdalmas hogy mindkét szülődet elveszítetted,de túl kell lépned rajta.Hidd el nekem is nehéz volt de az élet folytatodik nem áll meg.Probálj valamivel elfoglalni magad mert még fiatal vagy,ismerkedj vagy bármit,mert ők már nem jönnek vissza sajnos,és ha mind ezen rágodsz saját magadat teszed tönkre.Tudom hogy nem egyszerű.
2017. máj. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyászt ki kell magadból beszélni, akár többtucatszor is. Ilyen veszteségből egy is elviselhetetlen, nemhogy három. Olvasgasd ezt [link] ettől nem leszel vidámabb, de mégis megnyugszol, hogy más is hasonlóan érez. Itt szoktak hírdetni gyászfeldolgozó csoportokat az ország több részében, érdemes lenne elmenni, illetve gyásztanácsadóik akár ingyenes gyászterápiát is tartanak. Persze, azért keresd az apró örömöket is az életben. Ha eljön egy nagy szerelem, az átlendít a mélyponton.
2017. máj. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem hallottam még ilyenről..hogy tartanak ilyen összejöveteleket. De ha el is mennék, nagyon félek hogy ott mindenki előtt elkezdenék zokogni, főleg ha hallom mások hasonló történeteit.
2017. máj. 14. 19:24
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Keress a város szélében egy helyet ahol senki se jár.Vigyél magaddal valamit amit szétverhetsz, esetleg köveket amiket jó messzire elhajíthatsz, közben üvölthetsz,kiüvöltheted magad.Egy pár napig rekedt leszel, de hátha egy kicsit megkönnyebbülsz.

Részvétem.

2017. máj. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A zokogas siras egeszseges ... Tedd nyugodtan !
2017. máj. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Tegnap voltam egy családállításon és a terapeuta gyásztanácsadó, pszichológus is. Most láttam őt először, szerintem érti a dolgát.

Őt tudnám ajánlani. Budapesten és Tatán rendel.

Egy-két családűállítás sokat tudna javítani a helyzeteden.

2017. máj. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Más is elkezd zokogni, az egyáltalán nem baj. Nem kell szégyellni a könnyeket, természetes érzés a szomorúság. Ha kiírod magadból, az is jó. Lényeg, hogy engedj teret annak, hogy a bánatod, dühöd kijöjjön, hiszen ezek teljesen jogos érzések. Próbálj ingyenes segítséget keresni, vagy jó lenne, ha lenne pénz pszichológusra. Merrefelé laksz? [link]
2017. máj. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!