Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lakodalomba nem illik ilyenkor...

Lakodalomba nem illik ilyenkor menni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mi a jó ilyen helyzetben szerintetek? Apósom márciusban elhunyt viszont júliusban hivatalosak vagyunk egy lakodalomba. Én úgy gondolom, hogy nem illik menni. Viszont a férjem fél attól, hogy mert nem megyünk akkor haragudni fognak! Rokoni kapcsolatban vagyunk a házasulandókkal!/náluk is volt haláleset de gondolom már sok pénzt bele öltek ezért nem mondták vissza\. Az anyósom például elmegy de a lakodalomba nem marad! Mit lehet itt tenni! Én szívem szerint nem mennék! Válaszokat előre is köszönöm!!

2017. máj. 15. 06:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%

Férjed mit mond?

Szerintem, ha hozzád közel állónak lesz esküvője, jelenjetek meg a szertartáson, de a lagziba már ne. Így a kecske is jóllakik, káposzta is megmarad.

2017. máj. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én elég régimódinak tartom magam, de 4 hónap után szerintem nyugodtan elmehettek. (Ha ez tényleg ok, és nem ürügy.)
2017. máj. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a lényeg a visszafogott viselkedés. Nyugodtan menjetek el 4 hónap után. Viszont a lerészegedés, asztalon táncolás, fekve hányás nem fér bele. Ha ti csak így tudtok elképzelni egy lakodalmat, akkor ne menjetek, de ha csak kicsit táncoltok, isztok egy pohár bort és beszélgettek a rokonokkal az teljesen helyénvaló.
2017. máj. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%

Valahogy úgy érzem, ez csak egy ürügy hogy ne menjetek, mert nincs kedved...

Főleg, ha a férjed is menne.

2017. máj. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A férjemre bízom a döntést! Egyértelműen kultúrált módon viselkednénk!
2017. máj. 15. 11:46
 16/19 anonim ***** válasza:
94%
De szerintem lehet.ha a férjed szeretne menni,akkor "ne szólj bele" és menjetek,akár a lagziba is.igaz az élet megy tovább.attól még gyaszolod.ráadásul nem a sziget fesztiválra mentek egy hétre...
2017. máj. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Én elmennék. Szívesen látnám más örömét, főleg gyászidőszakban, amikor minden kis boldogság is számít, nemhogy egy esküvő.

Nyilván nem ugrabugrálnék, meg hejehujáznék, de részt vennék az ifjú pár ünneplésében.

2017. máj. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz menni, akkor ne menj, ha attól neked könnyebb, akkor fogd apósodra a dolgot, ha nem vagytok a házasulandókkal olyan kapcsolatban, hogy őszintén beszéljetek egymással.

személyes véleményem az, hogy egy szeretett személy halála felett érzett fájdalom, gyász nem irhatja felül egy másik szeretett személy boldogsága felett érzett örömöt.

2017. máj. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
87%
#18 embere válogatja, ki meddig gyászol, van, aki hónapokra ki tud borulni és nem vidítja fel még a legszeretettebb családtagjának a legörömtelibb napja sem. de kérdező az illik/nem illik oldalról közelítette meg; szerintem illik.
2017. máj. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!