Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mit tanácsoltok?...

Ilyen esetben mit tanácsoltok? Nagyon nem tudom, hogyan döntsek!

Figyelt kérdés

Most tanácstalan vagyok.

Az történt, hogy egy hozzám közelállóval összevesztem, elég csúnyán. Kicsit lenyugodva rájöttem, hogy talán túl reagáltam azt amin kiindultunk. Félre raknám a büszkeséget, hogy megbeszéljem vele, vagy mondjam neki, de tudom, hogy még ilyen esetben is ő csak az egoját fényezi.

Itt csupán arra gondolok, hogy valami olyan dolog van benne, ami által minden ember vele van, ő tudja jól, hogy játszhat , pl már hárman félreléptek miatta (ez őt is minősíti ) . Tehát ha én próbálnám neki elmondani, hogy figyelj túlreagáltuk, biztos egyrészt úgy hozná ki, hogy csak én, másrészt másoknak is azt fújná, és önmagának is, hogy ez is egyszerűen ment, neki a kisujját sem kellett mozdítania,mentem magamtól is.

Tehát most ez egy óriási dilemma számomra, nagyon érdekelne ki, hogy döntene. Mert nem akarom magam sem lejáratni , hogy úgy hozzon ki belőle, hogy még én csúsztam másztam azután, hogy ő azért eléggé megbántott (abból indult ki a vita)


2017. máj. 20. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Én nem szívesen lennék egy ilyen személyiségű ember barátja. Ilyen esetben nem viszakoznék
2017. máj. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha valóban ennyire egoista, nem fogod magad lejáratni előtte, mert valószínűleg csak téged bánt a dolog, ő pedig simán átlép rajta.
2017. máj. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Reméljük csak az én esetemben félreismerem, és nálam nem lesz ennyire egoista, én talán egy szállal többet jelentek neki a többieknél. Másoknál tudom, hogy olyan, ha valaki ír neki, vagy beszél még vele azután, hogy összevesznek valamin, mondja nekem is, hogy ezek után is. Viszont azt is mindig hangsúlyozta nekem, hogy én sokkal kiemelkedőbb vagyok neki másoknál, sokkal többet jelentek.
2017. máj. 21. 00:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:


Szervusz,


"Reméljük csak az én esetemben félreismerem"


Ezt Tőled idéztem, a többit nem idézem be.


Hogy is mondja a jó, és nem rossz GPS-ed?

- A beépített.


"Még 300 méter. A következő kereszteződésnél haladjon tovább egyenesen."


- Ne forduljon vissza.

2017. máj. 21. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most a szeretodrol beszelsz, vagy arrol akinek te vagy a(z egyik) szeretoje? Nekem nem teljesen tiszta ez a kapcsolat kozetetek.

A szerelem hulyesegkre keszteti az embert, de egy troger egoista gyokernek ne kusszal masszal a figyelmeert, es a megbocsatasaert, hisz nyilvan nem vagy neki annyira fontos, mint O neked. Es ahogy erzel az egesz bekulessel kapcsolatban is, egyertelmu hogy ezzel te is maximalisan tisztaban vagy! Akkor mi itt a kerdes?

Felejtsd el! Vagy jatszhatod ezt meg hosszu honapokon keresztul, de ugyis nyomorultul fogsz kijonni belole, mert ha egy vitat nalatok valakinek az egojahoz igazitva kell megoldani, ott az egyik felnek mar regen rossz! Es tudod mit? Buta vagy, ha mindezt felismerve, megis lemesz kutyaba miatta! Onnantol kezdve mar sosem leszel egyenrangu tarsa, es pitizhetsz neki minden csepp figyelemert!

2017. máj. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Barátról van szó, de amit az utolsó írt, sajnos rájuk is épp ugyanígy vonatkozik. Végül amiatt, mert előtte sokat panaszkodott nekem, írtam neki egy levelet, báár félre rakva a büszkeséget küldtem el,mert úgy éreztem ezt a levelet nem nekem kellene küldenem, hanem neki, mert ő okozott hatalmas csalódást! Mégis próbáltam úgy elgondolkozni rajta, hogyha ő mégis úgy érzi én is eltúloztam, akkor ne azért menjen tönkre, mert ő 2 év múlva is túl egoista lenne ahhoz, hogy nyisson felém , elküldtem hát neki, de nem válaszolt, tehát itt lép érvénybe, hogy igazatok volt, hogy neki semmit nem jelentettem ilyen téren, és így most azt veszi ki belőle, hogy csúszok mászok érte. Persze ezután a levél után, ez teljesen másképp lesz, nem fogom keresni a társaságát, csak egyetlen-egyszer próbáltam meg, mivel napi szinten kapcsolatban állunk, mert egy helyen dolgozunk, így észre fogja venni innentől, hogy nekem ez egyszeri kezdeményezés volt, innentől én várom, hogy erre lép-e, avagy sem. Tehát jelenleg úgy állunk, hogy egyszer raktam félre a büszkeségem, ezt amúgy értékelem magamban, mert nem ragadhatunk le, viszont nem annál az embernél akinél kellett volna, ezt viszont bánom, és nagyon nagy hiba.

2017. máj. 21. 10:20
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül aztán mire elküldtem, jött tőle válasz, és ő is belátta a hibákat , innentől szerintem már megbeszéljük
2017. máj. 21. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!