Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves vagyok elköltöztem...

19 éves vagyok elköltöztem otthonról rossz családi helyzet miatt. Balhék tanulmányaim hátráltatása miatt. Szüleim többször kényszerítettek arra hogy menjek velük a vidéki házukhoz segíteni, nem értették meg hogy tanulnom kell. Nyerhetek pert ellene?

Figyelt kérdés

Illetve tovább szeretnék tanulni. Ebben anyum nem segít és azt mondta hogy meg fogja akadályozni hogy bárki segíthessen.Többször kijelentette hogy ha nem tetszik a rendszer menjek otthonról. Most hogy elköltöztem kértem támogatást d viszautasította. Trágár szavakat is használ rám.Van esély rá hogy megnyerem ellene a pert?

Kaphatok tőle gyermektartást és mennyit?


2008. okt. 15. 15:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
27%
Most komolyan. Nem tudunk semmit a helyzetről, de mindenki elítéli a szülőt. És mi van, ha a hülye kölke nem érti meg, hogy segíteni KELL a vidéki háznál, és ha valaki hülye, és nem képes annyi tanulással megcsinálni egy főiskolát/egyetemet, amennyi jut, akkor lehet nem is kéne neki. Nem minden család engedheti meg magának, hogy a gyerek 23 évig tanuljon...
2008. okt. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
75%

Most komolyan, tényleg nem tudunk semmit a helyzetről, de nem mindig a gyerek a hülye, ha nem akkor végez a tanulmányaival, amikor akar. Hallottam már olyanról, hogy anyanyelve volt valakinek az angol, de Magyarországon az angol nyelvvizsgán megbuktatták (kellett céghez nyelvvizsga neki, ezért csinálta), és olyanról is tudok, hogy nem tudás alapján javítják a vizsgákat a főiskolán, mert rossz napja van a tanárnak, vagy elveszíti a beadott házi dolgozatot a tanár, volt, aki már átvételi igazolást is aláíratott a 2. vagy 3. ilyen esetnél azzal, aki átvette a dolgozatot az iskola részéről, hogy meglegyen, hogy ő leadta, vagy rossz megoldókulcsot tesz a papírra a tanár, az utóbbinak tanúja is voltam, már többedszer ment a diák, és nézte, hogy javít a tanár, és a diák vette észre, hogy a javítókulcs nem ahhoz a csoporthoz tartozik, a tanárnak nem tűnt fel.


Nem csak az anyagiak itt a probléma, hanem ha valaki tanulni szeretne, azt nem kéne más feladatokkal zaklatni, amikor épp a tanulással van elfoglalva a "HÜLYE" diák (nem sok helyre elég az érettségi, ahova elég, ott nem fizetnek jól, minimum egy OKJ kell a jobb szinthez, plusz legtöbb helyre nyelvvizsga, esetleg jogsi...).

2008. okt. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az ilyen tipus nem azért vállal gyereket mert baromira szeretne szülő lenni,hanem kell egy csicska a házhoz.
2010. szept. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!