Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagi kérdés. Mit mindjak a...

Anyagi kérdés. Mit mindjak a férjemnek a volt feleségével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A férjem volt felesége albérletben lakik a közös gyerekükkel (9 éves) és az nővérevel (nem dolgozik). Le van maradva a rezsivel, nem is kicsit. A férjemtől kért pénzt sírva, hogy ki fogják tenni a lakásból ha nem fizet neki meg nincs hova mennie. Ezzel még nem is lenne gond, de már rengeteget segítettünk neki, anyagiakban (és itt most nem a gyerektartást értem. Ha kellet kajával, ha kellet pénzzel és nem kevés összegekkel) de sosem kaptuk vissza, sőt inkább a közös gyereküknek tömi a fejét, hogy "apád nem törődik veled, apád nem segít, apádnak csak néha hétvégén kellesz, apád lecserélt egy r!b@ncra". Ezek mind hazugságok, mi szeretnénk ha itt lenne a fia is de az anyja nem engedi sűrűbben. Nem egy új nőcske vagyok a párom életében, 5 éve vagyunk együtt, van közös gyerekünk. Az ex feleség is dolgozik (kb 150 ezret keres) de ezek mellett nagyon szeret magára adni, körmös, szolárium, fodrász és ruhák. Az összeg amit kért 300 ezer lenne, de ha odadjuk abból biztos egy pennyt sem látunk többet. Próbáltuk, hogy 'dolgozza' le a pénzt (takarítás) de 1 alkalom után nem jött többet, úgy is próbáltuk, hogy leveszünk a gyerektartásból de az meg a gyereknek nem jó. Mit tanácsoljak a férjemnek? Adjunk pénzt vagy ne? Nem akarjuk, hogy a gyereket kitegyék az utcára, de őszintén ezen a nőn nem akarunk segíteni többet így. Mondtuk, hogy nem adunk pénzt de a gyerek jöjjön hozzánk lakni, az anyja meg menjen a jelenlegi pasijához. De a gyerek nem akar jönni, valószínüleg a sok agymosás miatt, és az anyja sem engedné. Mit lehetne tenni? Annyiszor adtunk már, ennél jóval nagyobb összegeket is, és mindig ígérgetett de soha semmi nem lett belőle. Mi viszonylag jól állunk anyagilag de lenne annak a pénznek helye mivel építkezünk. Sajnálom a gyereket de az anyját nem... Vélemények?
2017. máj. 25. 17:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
Én nem adnék neki pénzt, ha a gyerek az utcára kerülne, akkor a gyámügynek elmondani a szitut, és akkor hozzátok kerül. Szerintem, ha leültök a gyerekkel beszélni, és megkapja a kellő figyelmet, nem érzi úgy, hogy a másikat jobban szeretitek, akkor rájön,.hogy az anyja nem pont az igazat mondta. Ha adtok neki most akkor máskor is kérni fog.
2017. máj. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
9%
Ha egy 9 évesnek még át lehet mosni az agyát, akkor fogyatékos szegényke.
2017. máj. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
89%

Most ne a gyerek döntsön. Ő nem tudja, mi jó neki.

Bíróságon kérvényezzétek a nálatok való elhelyezést. A fent említett okok miatt.

2017. máj. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
18%
Tedd a szívedre a kezed, és mond azt, hogy többet költ a férjed a gyerekére, mint a közösre...
2017. máj. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

Ha a párod exének fontosabb a külseje, mint hogy visszafogva magát létbiztonságot teremtsen a saját gyerekének én nem adnék neki egy forintot sem.

Amennyiben viszont szándékosan ellenetek neveli, akkor viszont gyámügyön keresztül kérném, hogy a gyereket vegyék el tőle. Nálatok jobb helye van a leírtak alapján.

2017. máj. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
89%

Ami pénzt eddig adtatok a gyerektartáson felül azért Ti dolgoztatok meg. Miért támogattok egy ingyenélőt?

Ahogy az első leírta. Nem adni pénzt azután ha kirakják akkor a gyerek felügyeleti jogát magatokhoz vehetitek.

Egyébként, ha jól álltok anyagilag és az anyuka albérletben lakik akkor miért nem indítottatok már rég bírósági gyermekelhelyezési pert?

2017. máj. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Mi nagyon szeretjük a gyereket,én is és soha nem mutatom, hogy valójában a vérszerinti gyerekem egy hajszálnyit talán közelebb áll a szivemhez. Ahogy észrevesszük, hogy a gyereknek hiányzik valami megvesszük vagy én vagy a férjem. Ha nálunk van ő a központ, meghallgatjuk, beszélgetünk vele, játszunk együtt. Talán most kezd rájönni, hogy nem olyanok vagyunk mint aminek be vagyunk állítva, de azért még gyerek és minden nap azt hallgatja, hogy apád ilyen, apád olyan, lassan a gyerek is elhitte. Az apját napközben sohasem hívja fel, telefonra os ritkán válaszol. Teljesen másképp beszél velünk ha az anyja is ott van. De ha meg nem adunk pénzt akkor a gyerek jobb esetben egy éjszaka itt, másik éjszaka meg ott alszik, plusz az anyjának bizonyítéka is lenne, a kitalációjára, hogy az apja milyen szemét.
2017. máj. 25. 17:43
 8/30 A kérdező kommentje:
Azt akartuk, hogy a gyerek nálunk legyen elhelyezve, de mikor a fiú meghallotta sírva fakad, kijelentette, hogy ő soha nem hagyja el az anyját, szinte kérlelt minket hogy ne szakítsuk el őket. Így lett az, hogy az anyánál lett elhelyezve a gyerek és az apa elméletileg korlátlanul láthatja a gyereket (ha az anyja nem tesz keresztbe)
2017. máj. 25. 17:48
 9/30 A kérdező kommentje:
4-es, nem értem mire mondod, kérlek fejtsd ki.
2017. máj. 25. 17:52
 10/30 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem már egy 9 évesnek el lehet magyarázni körvonalakban.

(én most 14 vagyok, kisebb koromban is ráébresztettek erre, csak nekem az apám volt a rontó fél.)

2017. máj. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!