Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvő helyett erre költenénk...

Esküvő helyett erre költenénk azt a rengeteg pénzt - most megy a hiszti. Ez tényleg olyan rossz?

Figyelt kérdés

A párommal házasság pártiak vagyunk, praktikus okokból is tervezünk összeházasodni. Természetesen mi is nagyon örülnénk egy csodaszép mennyegzőnek, mesés virágokkal, álomruhával stb. de olyan mocskosul drágának tartjuk, amit egyszerűen nem akarunk kifizetni egyetlen napra.


Úgyhogy úgy döntöttünk, hogy ebből a pénzből elmegyünk 2 hónapra nyaralni, pihenős-kirándulós-kultúra megismerős utazást szerveztünk Ázsiába, több országba. Egy életre szóló élmény lesz és nem 10 óra hanem 60 nap. Tervezzük, hogy szépen kettesben összeházosodunk majd ott valahol, itthon meg tartunk egy nagyon kis létszámú koccintást a közeli szeretteinknek és barátainknak.


Szerintem zseniális, mind a ketten oda meg vissza vagyunk az ötlettől. Azt hittük nem fogunk különösebb ellenállásba ütközni, de itthon kitört a 10 felvonásos hattyú halála. Természetesne nem fogjuk megváltoztatni a tervünket mert ezek után már annyira se tudnánk jó szájízzel és szívből jövő örömmel végigcsinálni egy esküvőt itthon, de azért érdekelne mások véleménye.


TÉNYLEG annyira az ördögtől való az, hogy egy csillivilli esküvő helyett mi inkább 60 napot utaznánk más kultúrákat megismerve, kikapcsolódva, unokáknak mesélős élményeket átélve? :/


(Nem ők fizetik, nem volt semmi megszervezve amit le kellene mondani, nincs gyerek/kutya/cica akire vigyázni kell és mivel online vállalkozunk így a megélhetésünket sem érinti az út)


2017. máj. 30. 14:07
1 2 3 4 5 6
 1/57 jafnrétti ***** válasza:
100%

Ha ti az esküvőre tudtatok volna annyit szánni, amiből most inkább elutaztok két hétre, akkor ez teljes mértékben a ti dolgotok, és nagyon jó, hogy ebben egyetértetek. Ha nekünk ez belefért volna pénzben, időben, akármiben, lehet, hogy mi is ezt csináltuk volna inkább, mert ez tök jó :)

Egyébként meg nincs az az esküvő, amin valaki meg ne sértődne valamiért :D Ha nagy bulit csapnátok, akkor is lenne, akinek valami nem tetszene.

2017. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 acelsziv ***** válasza:
95%

Szerintem baromi jó ötlet.

A eljuttok pl Balira ott külön lehet gyors esküvőt szervezni két tanúval tengerparton.

Itthon meg hadd rinyáljanak. Majd abbahagyják.

2017. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 jafnrétti ***** válasza:
100%

*két hónapra

Bocs, elírtam

2017. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
97%
Jol teszitek. Ne a harmadik unokatestvert etessetek a lagzin, hanem menjetek vilagot latni, elvezzetek az eletet. Otthon balhezhatnak, ha ok hajlandok kifizetni az alom lagzit, akkor legyen, ti meg utana elutaztok a sajat penzetekbol 60 napra.
2017. máj. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem a felháborodást, hiszen szinte mindenki húzza a száját, ha esküvőre hívják, mert óriási pénzkidobás, nyűg az egész, meleg van, sokan vannak, muszáj jól érezni magad, ki kell öltözni kényelmetlen ruhákba és még tízezreket kell dobálni a menyasszony táncba... Nektek meg egy óriási, idegbeteg készülődés hetekig, oké, hogy általában azért valamennyi visszajön a családtól, de messze nem annyi, mint amennyit belefektettek.

Senkinek semmi köze hozzá, nem szabad mások véleményével foglalkozni.

2017. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
97%

Mi is hasonlóan gondolkodunk. Nem fogok fél napért kidobni az ablakon milliókat. Ráadásul úgy, hogy ahogy én eddig láttam, a pár általában annyira nem is élvezi, mert mindig van valami fennforgás, vagy már belefáradtak az egész szervezésbe, mire eljutnak az esküvőig. És persze mindig van egy csomó fanyalgó, akinek semmi sem jó. Ha hagyományos ételek vannak, akkor milyen unalmas. Ha nem az van, akkor mit flancolnak, miért nincs rántott hús. Stb.

Szóval nálunk csak két tanús lesz, lagzi nem lesz. Lehet, hogy a templomit szervezzük úgy meg, hogy közelebbi rokonokat, barátokat elhívunk, ha szeretnének megnézni minket.

De azt a pár milliót mi is hasznosabban szeretnénk elkölteni.

2017. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
97%

Hát én is az utazás mellett döntenék. Nem is értem őket.

Annyi lehangoló esküvőn voltam, amire milliókat költöttek...

2017. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
97%

# 5


Jaja, most is megyünk egy esküvőre, mindenki csak morog, hogy mennyit kell költeni ruhára, stb.

2017. máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
97%

Jól teszitek.

Így is kell, ez a ti dolgotok, a ti döntéseitek a ti életetek.

Ha ti nem egy napra akartok elkölteni rengeteg pénzt, hanem 2 hónapra, okosan teszitek.

Sokkal több élménnyel fogtok gazdagodni :)

2017. máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
96%

Jól teszitek.

Különben meg ti döntitek el, nem is értem miért szólnak bele otthon.

2017. máj. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!