Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleimnek rossz az anyagi...

Szüleimnek rossz az anyagi helyzete. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Sose voltunk gazdag család, inkább a középrétegbe tartoztunk. Megvolt és meg is van mindenünk csak a cég ahol apukám dolgozott becsődölt és azóta nem talál normális munkahelyet mert egyik se fizet neki rendesen meg időben. Anyukám is dolgozik de ő lényegesen kevesebbet keres mint apukám. A tél mindig rossz... nagyon sokba van a fűtés és még azóta sem tudtak helyre rázódni anyagilag. Küldtek már felszólításokat meg van egy hitel amire még rámegy havonta 70 ezer forint és csak 2 év múlva fog letelni de azt muszáj fizetni. Közbe meg a számlákat is fizetni kell még néha közbejönnek váratlan dolgok. Apukám így is csak havonta 2-3x tud hazajönni külföldről és alig vannak együtt. Teljesen szét van esve a család és rossz látni azt, hogy ennyire tehetetlenek, főleg anyukám az akit jobban megvisel a dolog. Ami még rosszabb az az, hogy nem nagyravágyó anyukám csak szeretne kicsit újítani a lakáson és megvenni magának 1-2 apróságot de nem teheti meg, közben az ismerősök körében nagyon sokan nyaralni mennek, teljes lakást felújítanak, autót vásárolnak meg még sok mindent. Szerintem ez is elszomorítja anyukámat. Ő most nem tud venni magának egy cipőt sem és mindjárt újra itt van a fűtési szezon, talán addigra nem lesznek ennyire elcsúszva a számlákkal de ha apukám nem talál jobb munkát (márpedig nincs kilátásban) akkor ugyanez lesz.

Én tavaly érettségiztem, most iskolába járok és kapok érte valamennyi pénzt amiből szoktam adni itthon de szinte semmire nem elég. Ezzel az a baj, hogy így nem tudok magamnak gyűjteni és élni az életemet. Nem sajnálom tőlük csak 20 éves vagyok, nemsokára vége a sulimnak, utána dolgozni fogok de ha így lesz akkor sose fogom élni a saját életemet. Két barátommal beszéltem erről és ők azt javasolták, hogy a szüleim felnőtt emberek és ne adjak pénzt mert ha nem adnék akkor is meg tudnák oldani valahogy. Részben egyetértek velük de nem lenne tiszta a lelkiismeretem ha nem adnám oda nekik azt a kevés pénzt, így se az. Kicsit úgy érzem, hogy rajtam csattan ez az egész. Anyukám is folyton panaszkodik nekem de nem szólok semmit csak elszomorít nagyon. Mit tegyek?


2017. máj. 31. 20:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
64%

Két barátommal beszéltem erről és ők azt javasolták, hogy a szüleim felnőtt emberek és ne adjak pénzt mert ha nem adnék akkor is meg tudnák oldani valahogy.


Aztán ingyen tartatnád magadat? CSak hogy tudd, havi minimum 60 ezerben benne vagy a szüleidnek, ezzel a logikával ha nem segítesz be nekik, de kiraknak hogy éld az életed, ha már nem segítesz, akkor megmarad nekik ennyi pénz.

2017. máj. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is beleadnám így a saját fogyasztásom költségeit
2017. máj. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

#1 Nem tudom, hogy támadásnak szántad-e a választ de egy kicsit annak veszem. Ha egy szülő kirakja a gyerekét csak úgy mert sokba van akkor ott bizony baj van... azt leszámítva ha a gyerek keményen rászolgál, nyilván. Nem azt mondom, hogy a végletekig kell eltartani a gyereket de ha én gyereket vállalok akkor nem 18 éves koráig gondoskodom róla, hanem addig amíg a saját lábára nem áll. Én jelenleg 60 ezret kapok havonta, abból 20-30-at oda szoktam adni, a maradékot nem szórom el, hanem arra megy el, hogy minden nap kaját és innivalót veszek magamnak illetve néhanapján megengedek magamnak és a barátomnak egy fagyit vagy valamit. De ha azt a fagyit nem venném meg, akkor is simán elmenne a pénz, havi 5-10 ezer maradékkal pedig nem sok mindent tudok kezdeni rövid idő alatt. Mellette nem árt ha nem szakadt ruhában járok. Ha rendes munkahelyem lesz és odaadom a fizetésem felét akkor még 40 éves koromban is itthon fogok élni mert a büdös életbe nem leszek önálló. Márpedig ha ez így marad akkor a szüleimre nem számíthatok. Segítenének ha lenne miből, de ha nincs akkor nincs.

Lehet, hogy ez most hisztisnek hangzik vagy nagyképűnek de ez sajnos nálunk így működik. Hálás vagyok a szüleimnek, hogy felneveltek és minden tőlük telhetőt megtettek értem de ha így haladunk akkor tényleg nem fogok leszakadni róluk soha... és az senkinek nem jó. Van barátom de nem szeretném, hogy ő tartson el ha összeköltözünk.

Plusz egy szóval nem mondtam, hogy nem akarok nekik pénzt adni mert a lelkiismeretem sem engedné.

2017. máj. 31. 21:19
 4/30 anonim ***** válasza:
95%

Próbáljanak meg a szüleid olyan hitelt keresni, ahol alacsonyabb a törlesztőrészlet és kiváltani a mostanit - bár úgy meg a futamidő fog megnőni. Szerintem bírd ki ezt a 2 évet, amíg fizetik a hitelt és utána Neked is könnyebb lesz :-)


" közben az ismerősök körében nagyon sokan nyaralni mennek, teljes lakást felújítanak, autót vásárolnak meg még sok mindent."

Ha mindig csak arra néztek, hogy másoknak milyen jól megy, akkor sosem lesztek boldogok. Helyesebb lenne Hálát adni Istennek, hogy van lakásotok, van hol lakni, nem kell albérletet fizetni és örökös bizonytalanságban élni, hogy mikor tesz ki a főbérlő, mert pl. eladja a lakást (mint az egyik ismerősömnél).

Azt viszont nem értem, hogy ha apukád külföldön dolgozik, akkor miért álltok ilyen rosszul?

Még annyit: próbálj meg minél többet segíteni, beszélgetni anyukáddal, hogy érezze- Rád legalább számíthat.

És mielőtt végképp rosszul éreznéd magad: én pl. gimnáziumban érettségi évében kénytelen voltam elmenni hajnalban újságot kihordani, mert anyám nem fizette a lakbért, ezért a végrehajtók állandóan ki akartak rakni minket a lakásból. És hidd el, sok ember van, aki sokkal rosszabb helyzetben van, mint Te vagy Ti.

2017. máj. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
56%

Nem támadásnak szántam, de ha belegondolsz az eléggé szemétség, ha a rossz anyagi helyzetben lévő szüleidnek nem adsz pénzt mikor dolgozol. Neked hogy esne, ha ők meg erre hivatkozva nem adnának neked enni, nem mosnák a ruhádat vagy mondanák hogy oké, akkor menj albérletbe?


Nem ők tehetnek róla hogy csak ilyen rosszul fizető munkát találtál, gondolj bele, nekik mennyire könnyebb lenne ha nem kéne téged eltartaniuk, mégse panaszkodnak, te meg még ezt a kis filléres segítséget is meg akarod tőlük vonni? Én ezt szemétségnek tartom.

2017. máj. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Nem tudom konkrétan hogy is működik ez de már biztos próbáltak megoldást keresni rá. Azt tudom, hogy 10 évre vették fel anno és eleinte nem volt gond, csak aztán több mint a duplájára nőtt. Ez a devizahitel.

Nem nézem azt, hogy ki mit csinál mert nem vagyok irigykedő típus és láttam rosszabb helyzeteket mint ami nálunk van csak anyukám szomorú. Én azért vagyok szomorú mert szomorúnak és tehetetlennek látom őt. Magyar a cég ahol apukám dolgozik. Lépni jelenleg nem tud mert akkor még egy hónappal elcsúsznánk, az meg biztos csőd lenne.


Iskolába járok, nem dolgozom. Vagyis a gyakorlati helyen dolgoznom kell 8-10 órát, ott kapok ennyi pénzt. De nem mondtam, hogy nem fogom odaadni a pénzt csak, hogy részben igazat adok annak aki ezt mondta. De sz@rnak érezném magam ha nem adnám oda ezt a kicsit, ami kb amúgy se elég semmire jelen helyzetben :/

2017. máj. 31. 21:34
 7/30 anonim ***** válasza:
81%
Ha tudsz menj el diákmunkára, és azzal tudsz nekik segíteni. Így félre is rakhatsz belőle, akkor lesz valamennyi akélélaposd is. Csak azt tudom mondani, hogy bírd ki.
2017. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
61%
Én se tudnám elnézni ahogy a szüleim máról-holnapra élnek, engem is tartanak, én meg elköltöm a pénzt a pasimra meg szórakozásra. Igaza van az előttem írónak, vállalj diákmunkát, és akkor jut is, marad is. Megértem azt is hogy te is szeretnéd élni a fiatalok életét, de előtte helyre kellene rázódnotok anyagilag.
2017. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
57%

"De sz@rnak érezném magam ha nem adnám oda ezt a kicsit, ami kb amúgy se elég semmire jelen helyzetben :/"


Azt írod, 20-30 ezret adsz nekik. Nos, nehogy azt hidd, hogy az olyan kicsi... csak viszonyításképpen: hónapokig éltünk KETTEN a fiammal 40 ezer ft havi kajapénzből (nem fejenként, összesen). Nem mondom, nem luxus kajákat ettünk, de ügyesen beosztva elég volt 2 emberre :-)

2017. máj. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Mindjárt vége a sulinak. Utána dolgozni megyek. De mint írtam, nem verem el a pénzt! Olyan nagy luxus 800Ft magamra, hogy egyszer fagyizzak a barátommal? Ha én hívom meg őt. Gáz ha folyton ő hív meg.
2017. máj. 31. 21:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!