Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek hogy rossz jegyet kaptam?

Figyelt kérdés
A matek TZ-m 3as lett és hát biztos nem örülnének neki.Bocsi hogy ilyen kis hülye kérdésekkel zaklatlak,meg tudom,hogy van ennél nagyobb probléma is,de akkor se tudom mit csináljak az ilyen helyzetekben :( köszi előre is annak aki ír!!!!!

2012. nov. 4. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
anyu hármast kaptam
2012. nov. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha normális szülő gyerek viszonyban vagytok, nem kellene félni a szülőktől. Ha tényleg ennyire félsz nem mondod amíg nem kérdezik, ha meg megkérdezik akkor elmondod, hogy 3-mas lett és ennyi. Ha nem örülnek neki és leszidnak az az ő bizonyítványuk, te ne érezd rosszul magad miatta.
2012. nov. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
85%

Szia!


Ahhoz hogy válaszolni tudjak rendesen, ahhoz ismernem kéne a szüleiddel való kapcsolatodat, az ő hozzáállásukat, reakcióikat, illetve a tiéidet is. De azért megpróbálok enélkül is segíteni, hátha.


Sok mindentől függ, hogy hogy mondd el nekik, például két eset:

1.) Ha nem készültél a TZ-re, és tudtad hogy nem fog jól sikerülni, és ennek ellenére is inkább mondjuk játszottál, vagy szórakoztál, de már belátod hogy tanulnod kellett volna egyéb elfoglaltságok helyett; akkor ezt őszintén akár elmondhatod szüleidnek, hogy már látod hogy nem tetted jól, de szeretnéd ha nem keményen bírálnának emiatt, és "szobafogsággal" vagy kemény tiltásokkal lennének, HANEM támogatnának téged a tanulásban, bíztatnának, és nézzék el a 3-ast ezúttal, legközelebb jobban igyekszel.


2.) Ha mondjuk mindent megtettél és tényleg magad képességeihez mértem minden erőd beletetted a felkészülésnél és a mindennapokban, akkor talán el kell fogadnod, hogy te és a matek csak 3-as szinten "barátkoztok". Mindenki más tárgyból erősebb, és másból gyengébb. Egy TZ pedig mindig nehéz. Légy büszke magadra, ha tényleg sokat tanultál rá, és ez a szinted, akkor azért, mert ezt elérted! Lehet hogy a matekon belül épp ez a témakör volt a gyengeséged. Fontos tehát, hogy szüleid is értsék ezeket, és Téged maximálisan támogassanak, ehhez pedig a legrövidebb út az őszinteség. Mondd el nekik őszintén hogy te sem örülsz annyira a 3-asnak, de azt szeretnéd ha ők akkor is megdicsérnének, és melletted állnának, esetleg segítenének (magántanárral, gyakorlással, vagy akár csak a biztatásukkal).


Még ezer variáció lehet, így valóban nehéz írni, de ami általános igazság, hogy a szüleid hozzáállásán sok múlik. Elengedhetetlen a jó szülő-gyermek kapcsolat, ebben a témában is.


Remélem valamelyest azért tudtam valamit mondani.


És ne bánkódj, mert ha valaki mondjuk világéletében 5-ös, akkor is lehet roszabb időszaka, vagy nehezebb anyag, vagy bármi más. Mindig tedd meg a tőled telhetőt, és örülj annak amit elértél, bármilyen jegy is legyen az!!!!!!!


Ui: barátaid/ szüleid/ tanáraid támogatását kérheted bátran ahelyett hogy folyton az elvárásaikkal nyaggatnának, nyugodtan megkérheted őket; inkább bíztassanak, segítsenek.

2012. nov. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Javítsd ki a jegyed, és mutasd meg utána. :) Látni fogják, hogy komolyan gondolod.
2012. nov. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
93%
Menj haza úgy, hogy: "Anyu! Teherbe estem!" És tök pánik lesz meg minden, aztán egy olyan másfél óra múlva közöld vele, hogy nem is, csak hármast kaptam matekból. Túlságosan el lesz foglalva a megkönnyebbüléssel ahhoz, hogy leszidjon. :D
2012. nov. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm,sokat segítettetek! :) ment a zöld kéz

utolsóXDDDDDDDDDDDDD

2012. nov. 4. 13:33
 7/9 messi11 válasza:
szia! en a legtobbszor anyukamnak vagy apukamnak az alairasat lehamisitom vagy jegyet atalakitom pl:3masnal a harmasbol csinalj egy mast vagy ijesmi.
2012. dec. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem használunk ellenőrzőt,digitális naplónk van
2012. dec. 14. 22:25
 9/9 anonim válasza:
Én igazából tudom hogy ez nem szép dolog de én mindíg meg várom amíg ki nem derül és utánna azt mondtam hogy én ezt nem is tudtam.légyszíves valaki adjon egy NORMÁLIS választ. Előre is köszike
2020. dec. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!