Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek a kémia rossz jegyet?

Figyelt kérdés
A régi tanár felmondott, jött egy új, nyugdíjas, 66 éves, aki mindig mosolygós volt, kísérletezett, meg minden, de akit nem érdekel a kémia, az kikészítette, és most alig magyaráz, egyetemi szinten kéri az anyagot, és gyűlnek a rossz jegyek. Ebből az Avogadro-féle számból dogát írtunk, és a doga előtti órán gyakoroltunk, de ott minden hibátlan volt, a doga pedig nehéz volt, és hármas lett. De az osztályból néhányan meg tudták oldani, hogy lógtak arról az óráról, az egyik meg elcsent egy lapot, mert a tanár kicsit vaksi is, a lapot odaadta az osztály legnagyobb stréberének, akinek egy négyese sincsen, ő kitöltötte, és az a fiú pedig megsokszorosította, és kipuskázták, szóval nekik 5* nekem meg hármas. De attól félek, ha ezt anyáék megtudják, akkor eltiltanak a számítógéptől, a tévétől és elveszik az okostelefonomat. Mit csináljak?

2012. ápr. 4. 12:06
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Egyszerűen csak próbáld meg elmondani nekik szépen, hogy a kémia igenis nehéz az új tanár érkezése óta. Régebben, a régi tanárnál jobb jegyeket kaptál? Mert ha igen, azzal is bizonyíthatod a különbséget. A lényeg, hogy egyenesen mondd el nekik a gondjaid, ne füllents. :) Szerintem meg kell érteniük, én sem vagyok valami fényes tanuló kémiából és megértik a szüleim.
2012. ápr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Inkább legyen meg a hármas becsületesen, mint az ötös puskázással.
2012. ápr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Szia!

Én az egy héttel ezelőtti tettem,hogy nem mondtam meg anyának a kémia 4-esem,nagyon sajnálom,mert megtalálta a dolgozatot,amit meg kellett írnom,hiába maradtam le 2-3 óra magyarázásáról betegség miatt,és olyanok voltak benne,amit csak órán mondott.Mondd el, kerek perec,hogy az új tanár nem igazán tanárnak való,és hogy amint lehet, kijavítod.

Ahogy kivettem a szövegből,büszke vagyok rád,hogy te nem puskáztál.

2012. ápr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit ide leírtál azt ugyan így mond el a szüleidnek.És ígérd meg,hogy kijavítod.Az én nagyobbik fiam nyolcadikos.Ő is mindig panaszkodik a kémiára(mellesleg én sem szerettem).Rosszabb jegy után felkészül és az első adandó alkalomnál kijavítja.Fő a bizalom,és semmi anyai szigor rossz jegynél.Ez az én mottóm:)Légy ügyes.Szorítok neked.Különben a hármas nem olyan rossz!!
2012. ápr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
81%
Jobb egy tisztességes közepes jegy, mint egy hazugság, ami mögött még tudás sincsen.
2012. ápr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Előző vagyok,féltem neki elmondani,ezt kifelejtettem.
2012. ápr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg őket, hogy segítsenek, mert szerinted ez a rész, amit most tanultok, neked nehezebben megy, igaz még így is sikerült hármasra megírni a dogát! Figyeld meg, nem fognak haragudni (szerintem a segítést is hanyagolják!)!
2012. ápr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
Tanulság:legközelebb te is puskázni fogsz.
2012. ápr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy hármas nem a világ vége, pláne annak, aki nem akar majd ezel többet foglalkozni. Ha valami nem megy, mégis hármast kaptál inkább jó, mint rossz.

Amúgy elég érdekes szüleid vannak, ha egy ilyen tárgyból kapott hármasért már kiakadnak.

Nekem mindig azt monsták, hogy ami megy (nálam ilyen volt az irodalom, nyelvtan, töri, egyéb humán dolgok) arra feküdjek rá és legyek belőle minél jobb, amihez viszont nem értek (matek, kémia, fizika... stb) csak legyen meg a hármas és kész. Nem mehet mindenkinek minden.

2012. ápr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5 év múlva , a 3-sodból még emlékezni is fogsz valamire , de a stréber osztálytársad az 5-ből már ma sem tudna semmit sem visszamondani !


állj a szüleid elé, és vállald a következményeket !

csak nem szedik le a fejedet egy 3- ért?

Max . 1 hétig megszorítások következnek, jobb mint elsumákolni, ha megtudják tetézed a bajt :-)

2012. ápr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!