Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megőrülök itthon! Ez az érzés...

Megőrülök itthon! Ez az érzés ugye elmúlik majd? Vagy hogy alakítsam?

Figyelt kérdés

A lányunk előtt nagyon pörgős volt az életem.

Minden reggel futottam, tornáztam, aztán elmentem reggelizni a barátnőimmel, utána csináltam a dolgomat, ebédek, találkozók váltották egymást, este pedig szórakoztam. 37 hetesen még magassarkúban szaladgáltam.

Most pedig úgy érzem, semmi nem történik körülöttem. Jó, nem itthon ülünk 0-24, a reggeli pletyizések kezdenek visszatérni, megbeszéltük a barátnőimmel, hogy minden hétfőn és szerdán együtt reggelizünk, péntekenként pedig beülünk valahová este koktélozni, vacsorázni, aztán hagyjuk, hogy alakuljon az este.


Imádtam vásárolni, szinte minden nap a Vörösmarty tér környékén voltam. Most pedig az online vásárlásnak hódolok, a férjem kezd hülyének nézni, hogy naponta jön pár doboz és azzal viccelődik, hogyha így folytatom, az új házunkhoz kartonból építhetjük az emeletet...


A lányunkkal nincs semmi gond, csendes és imádni való baba. Bárhová vihetem, általában vagy elalszik, vagy csendben nézelődik, 3 hetes.


2015. dec. 14. 11:32
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
81%
Nem fog elmúlni. Ez van, ha úgy vállalsz, hogy még nem állsz készen rá. Örökös nyűgnek fogod érezni, hogy oda vagy kötve a gyerekhez. Ugyanis pár hét és nem hurcolhatod egész nap, mert a babakocsiban/hordozóban... a kávéház teraszán soha a büdös életben nem fog megtanulni forogni, kúszni, mászni...stb...
2015. dec. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
81%

Hany Naponta fogod feltenni a kérdést? Foglalkozz a babaddal es akkor nem unatkozol annyira.

Nekem is jo a babam, nincs sok baj vele, sokat viszem ide-oda, de nem unatkozok..mert vele foglalkozok

2015. dec. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
72%

irtak már a másik kérdésedre is jo páran..azt irtak, hogy tanulj nyelveket, fozzel, takaritsal, dolgozz..olvass.

nem tudom, hogy tudsz unatkozni.

egyébként tényleg akkor van ez, ha az ember még nincs megérve az anyaságra.

2015. dec. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
77%

Osztom az előbbi véleményeket.

Lehet várni kellett volna a babával még...

2015. dec. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
82%

3hét alatt már így érzed?

és ha jön a hisztikorszak akkor mi lesz?

kár volt szülnöd..

2015. dec. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
74%
Egyetértek az előttem válaszolókkal abban is, hogy nem szükséges 2 naponta ugyanazt a kérdést feltenni, illetve abban is, hogy még nem értél meg az anyaságra és a vele járó "áldozatokra". Kissé gyerekesnek tartom, hogy egy 3 hetes baba mellett már ennyire viszket a feneked, hogy csavaroghass.
2015. dec. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
89%

kérdező én nem is értem hogy bírsz unatkozni, nekem az első 6 hét másból sem állt csak szoptatásból fejésből és altatásból, ha hozzá jutottam 2 óra szabadidőhöz rohantam aludni, pedig amúgy az én babám is nagyon nyugodt természet...


kb. 6 hónapos volt mikor először kialakult a napirend, és már rendelkeztem napi 1-2 magamra fordítható idővel...beiratkoztam OKJ-ra, szombati iskolába, emellett kertészkedtem, csinosítottam a házat, főztem, és ezzel el is ment a 2 óra...


most már 1,5 éves, rá lehet hagyni nagyira de eszem ágában sincs, mert 3 órát se bírok nélküle, annyira szeretek foglalkozni vele...nagyon okos, értelmes kislány, szerintem inkább te is foglalkozz most vele, mert 10 év múlva baromira fogod bánni hogy unatkoztál mellette.

2015. dec. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
79%

Inkább önsajnálatnak tűnik az írásod, mitsem segítség kérésnek!

Biztos szuper életed volt a baba előtt!

Nekem ugyan semmit nem mond, hogy napi szinten jártál a vörösmarty téren, az viszont szemet szúrt, hogy napi szinten vásárolsz a neten! Ez meg inkább hetvenkedésként jön le! De biztos nincs hàzimunka sem mert a bejárónő azt is megcsinálja, de gondolom főzni sem kell mert étteremben esztek napi 2x! Ezzel nem is lenne baj csak nem kell nagy dobra verni!

Gondolom felnőtt nő vagy?! Találd fel magad mielőtt megőrülsz!

A kávézgatások közepette nem tudnak tanácsot adni a csajok?

2015. dec. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
69%

8-as, ez remek mondat és még igaz is!!


"A kávézgatások közepette nem tudnak tanácsot adni a csajok?"

2015. dec. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
75%

Megkérdezhetem, hogy dolgoztál-e a gyerek előtt?

Egyébként ne hidd, hogy kirívóan pörgős életed volt szülés előtt, sokan vagyunk, akik pár héttel a szülés előtt még dolgoztunk, ügyeket intéztünk, hobbira fordítottunk időt, barátokkal találkozgattunk és hasonlók, de a baba születése után néhány héttel nem azon járt az eszem, hogy melyik este menjek koktélozni (már csak azért sem, mert szoptattam), hanem lefoglaltam magam a gyerekemmel és párommal.

2015. dec. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!