Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokonok nélküli fiatal,...

Rokonok nélküli fiatal, kisgyermekes családokat hol találhatnék?

Figyelt kérdés

Harmincas éveink végén járunk, két pici gyerekkel (0 és 3 évesek) és úgy hozta a sors, hogy már csak 1 egyikőnknek a nagyszülője és másikónknak a nagynénje él.


Tehát nincsenek testvérek, unokatestvérek, nagybácsik, senki más. Sőt, barátok és ismerősök sem, mivel külföldön élünk régóta. De Mo-ra tervezünk visszaköltözni.



Hol találhatnánk hasonlóan nagyon kevés rokonsággal megáldott kisgyermekes családokat? Hátha kialakulna közös érdeklődés és szimpátia, és földrajzi távolság se lenne nagy (később), és tudnánk egymást kölcsönösen segíteni, családi ünnepeket közösen tölteni, gyerekeknek lenne pót unokatesó, pótnagybácsi, stb. Ez a kölcsönös összefogásosdi sokkal szimpatikusabb, mint ha pl. két ilyen elárvult család milliókat fizet bébiszitterre, közösségi programokra, stb.


Létezik már ilyen "keresőoldal"? Nem (fizetett) pótnagyszülőre gondolok hanem fiatal családokra kölcsönös segítség, barátkozás, akár vállalkozás keretében.


2017. jún. 8. 15:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Facebook szerintem erre is van csoport. Nagyon sok ilyen család van, biztosan találtok.
2017. jún. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem találtam, csak fizetős bébiszitter vagy fizetős pótnagyszülőset, családosat nem. Megnéznéd kérlek te is, tényleg van már ilyen csoport?
2017. jún. 8. 15:58
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Hát ha nincs konkrétan ilyen csoport, szerintem hozz létre te eggyet. Biztos mások is örülnének neki :)
2017. jún. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%
Bocs az off-ert,de ha csak ti vagytok egymásnak,akkor miert akartok visszaköltözni Magyarországra, gyerekeitek profitálnak belőle ,hogy kint nőnek fel.Tudom ,mert mi is kulfoldon elünk ...Segitseg nekunk sincs,igaz a gyerek mar 11 eves es a szülok élnek az én részemről ,csak ők Magyarorszàgon vannak
2017. jún. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom segìtsèg e,de a Facebookon van egy oldal : Pòtnagyi kereső

Nèzz rà ha gondolod...de google-n is utana olvashatsz

2017. jún. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom dolgoztok, a gyerekek járnak oviba, majd iskolába. Szereztek/szereznek barátokat. Meg is van oldva. A "pótnagybácsi", "pótunokatesó" és egyebek csak hülye megnevezések.
2017. jún. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%
Írd be a keresőbe: SOS Gyermekfalvak
2017. jún. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Külföldről mennünk kell, mert nem fogunk munkát kapni. Kb 10 évig még ellavírozhatnánk, és akkor már valóban kialakult kapcsolatai lennének a gyerekeinknek, amit itt KELL hagyniuk. De még ha idősebbek lennének a gyerekek, én akkor sem tartom bölcs életvezetésnek azt, amit a legtöbb nyugaton élő magyar csinál (illetve csinált, mert a mostaniaknak már kevésbé lesz lehetőségük erre), hogy a nyugdíjig kint dolgoznak, majd idős korukra Mo-ra települnek. Ahol már senkijük sincs, csak a magas nyugdíjuk, meg esetleg pár irigyre szert tehetnek. A gyerekeik, unokáik meg külön tőlük... ugyanaz a szétszakítottság, mint ami most megy a Magyarországról eltávozókkal, csak pepitában. Sokan ebbe nem gondolnak bele, nem is tudom miért... A "biztonsághoz" ragaszkodásnak mindig ára van. De a téma nem az, hogy miért költözünk Mo-ra (vagy bárhova máshova, a lényeg, hogy együtt, közösen, és legyen olyan cél, amit a jelenlegi helyen nem tudnánk megvalósítani)


Nem tudom, miért írtátok a pótnagyi kereső fb csoportot, direkt kihangsúlyoztam,hogy a pótnagyi nem megoldás (ráadásul legtöbbször pénzbeli ellenszolgáltatásról szól).

SOS falu: nem árva gyerekeket keresünk, hanem szülőket, akik árvák, de saját kisgyerekeik vannak.


Pedig igyekeztem egyértelműen fogalmazni a leírásnál, remélem így már tiszta milyen irányban gondolkodom.


Igen, létrehozok majd ilyen csoportot, ha szerintetek nincs még ilyen.

2017. jún. 8. 19:04
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A konkrét helyen a védőnő tudna esetleg segíteni, vagy a helynek az FB oldalán hirdethetsz. Játszótér.

Ha még picik a gyerekek, esetleg a babaszoba.hu-n keress egy csoportot, de ott tapasztalatom szerint gyes végéig aktívak az emberek. Bár a húgomék csoportja még 5 év után is összejár.

2017. jún. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
Hát nekem ugyan van családom,de ha nem lenne se mennék bele semmi ilyenbe. Rokon nélküli emberek akiket senki se keresne. Na persze.
2017. jún. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!