Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermekes, fiatal anyukák...

Kisgyermekes, fiatal anyukák nektek van barátotok, barátnőnök?

Figyelt kérdés

Ti kikkel szoktátok megbeszélni a dolgokat,az anyukákon kívül?

Általában mindent neki szoktam elmondani,de mint minden anya,kicsit maradin látja a dolgokat.Annyira szürke,hogy az ember körül nincsenek normális barátok,mert aki volt,arról ugye kiderült,hogy nem az.

Szóval emberi létszükséglet a társalgás,a barátkozás és manapság már ez sem jár,ezek szerint.Hasonló anyukák írjatok,vagy hogy pár hónapos gyerekkel tavasztól hová mehetnénk közösségbe!?(baba mama klub stb)


2011. nov. 27. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Bár az én gyerekeim már "nagyok", de hasonló cipőben járunk. Amíg nem voltak gyerekek folyton volt barátnőm. egy régi, akkoriban "igazi", meg néhány mellette.

De sajnos csalódtam az igaziban. 34 hetes veszélyeztetett terhes voltam amikor 1,5 éves fiam az intenzívre került. Éjt nappallá téve mellette voltam városunktól 60 km-re. Közben gondjaim lettek, be kellett volna feküdnöm, de aláírtam a papírt, hogy saját felelősségre nem fekszek be. Megértette az orvosom, hogy nekem van egy meglévő kisgyerek akinek nagy szüksége van rám. 1 hónapig tartott ez a borzalom, a barátnőm egyszer nem jött be, és csak egyszer hívott fel telefonon. :( Ekkor lett volna igazán szükségem valakire a férjemen és az anyukámon kívül. De nem volt:( Nem is tudom miért írom ezt le, talán mert nagyon nyomaszt még mindig pedig 2,5 éve volt. Azóta elmaradt a barátnőm, nem jön, nem érdeklődik.

Nagyon hiányozna valaki a családon kívül, de nincs. jó vannak szomszédok meg minden, de az nem olyan.

A baba mama klub jó ötlet ott tudsz ismerkedni!

2 és 4 évesek a gyerekeim.

2011. nov. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon nagy szerencsém van, mert a nyáron újra egymásra találtunk a középiskolai legjobb barátnőmmel :) Sajnos egy pasiügy miatt veszítettük el a kapcsolatot egymással, de sikerült túllépnünk rajta, így most szent a béke. Nagyon jókor jött, mert már én is kezdtem begolyózni :) Ő még szingli, így van pár dolog, amit nem igazán tudok vele megbeszélni, de talán jobb is így.

Viszont az tény, hogy nekünk anyukáknak is sokat kell azért tenni, hogy megtartsuk a barátainkat, pl. a legfontosabb, hogy ne csak mindig a családunk legyen a téma! Én tudatosan odafigyelek, hogy ne csak a gyerekekről beszéljek (sokszor nehéz ám megállni!:)) és megkértem a barátnőmet, hogy nyugodtan mondja meg őszintén, hogy ha túlzásba viszem.

Ja és mindenképpen időt kell tudni szakítani rá, de ez persze a te érdeked is!

Baba-mama klubba sosem jártam, mert itt nálunk szinte csak hosszú szoknyás-tarisznyás-5éves korig szoptató-fodrászhoz nem járó anyukákat láttam, már bocsi a hasonlatért :)

Az oviban szoktam még beszélgetni néhány anyukával, de sokszor úgy látom, mintha lenéznének, csak mert nem egy vadiúj 5 millás kocsival járunk, hanem egy 12 éves "tragaccsal"...

2011. nov. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szegénykém,én is átéltem borzalmakat,csak másfajtát :(.

Ha tudta volna az ember,nem is ölt volna annyi energiát abba a barátságba.És érdekes módon,neki most is vannak "barátai" én nekem meg nincs.Ki érti ezt?

2011. nov. 27. 15:03
 4/8 anonim ***** válasza:

"Baba-mama klubba sosem jártam, mert itt nálunk szinte csak hosszú szoknyás-tarisznyás-5éves korig szoptató-fodrászhoz nem járó anyukákat láttam, már bocsi a hasonlatért :)"--ezen de jót nevettem:D

Én szerencsés vagyok,mert barátnők megmaradtak,igaz nem a legszorosabb értelemben,de tök jól el tudunk lenni, még két baráti párral(ez a kimozdulás/szórakozás)

Úgy "legjobb barátnőm",a férjem,én kb. csak neki tudom elmondani a legmélyebb érzéseimet,stb,és ez fordítva is így van.De szerencsés vagyok,mert nekünk ez így tökéletes.

Egyébként ha jön a jó idő,játszótér,vagy ilyenkor télen háziorvosnál tanácsadás,esetleg ha kicsit nagyobb lesz játszóház.

2011. nov. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sokszor mi vagyunk a hibasak. Nekem van 2-3 baratnom. Meg egy lany, aki mar-mar zaklat........ 3 gyerekes, naponta tobbszor hiv,van hogy reggel 7-kor vagy este 11-kor. Szandekosan probalok menekulni tole, mondom hogy most zavar, nem veszem fel a telot stb.

MEghallgattam idaig a problemait, segitettem neki ezerszer, de onnantol kezdve, hogy tizszer hiv egy nap, hogy elmondja hogy ez nem jo, az nem jo, egy ido utan faraszto.

Neki ez jelentene a baratsagot, hogy ram zuditja a problemait, amit mar unok.

Onnantol kezdve, hogy az embernek csaladja van, az lesz a fontos, nem fog 0rakon keresztul csevereszni, mint egy 15 eves.

Fontosak a baratok, en azt tartom normalisnak, amilyen a kapcsoltatom azzal a 3 lannyal, heti 1-2 alkalommal beszelunk, neha talalkozunk.

NEkem maradt szingli baratnom is. Igaz, ha vele talizom, nem az a temam, hogy hanyszor fosta magat ossze a gyerek stb.

2011. nov. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3 jó barátnőm van ebből 2 nek és nekem is vannak már gyerekeink. Már nem tudunk minden héten talizni nincsenek bulik stb, de pont azt szeretem bennük, hogy ha ritkán is talizunk a barátságunk ott folytatódik ahol abbamaradt az utolsó talinál. A gyerekek óta szinte nem tudtunk 4 en egyszerre talizi, de ha velük vagyok tuti nem a kakis pelusokról dumálunk hanem bármi másról ami kizökkent. Én ezért nem is járok baba mama klubba, nekem nincs szükségem ilyen baba miatti barátságokra. Anyukám sokszor van velem én kifejezetten szeretem hallgatni a régi sztorijait mondjuk ő nem görcsös a gyereknevelés témában.

És ami még érdekes, hogy a barátnőim közül pont az a legjobb akinek még nincs gyereke, kiegészítjük egymást, én a párkapcsolati és háztartási tapasztalataimmal, ő meg ellát pletykákkal és az ő izgalmas életmeséivel.

2011. nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hogyan lehet valakinek egyszerre több jóbarátnője?

A barátnők nem féltékenyek egymásra,mert hisz minden nő egyformán működik.A másik,hogy ennyi nő átmehet hozzátok,mert anno az enyém a volt baráti körömből lefeküdt mindenkivel...de nekem sajna negatív tapasztalatom van.

2011. nov. 27. 20:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok.

Jo baratnod lehet tobb is szerintem. Onnantol kezdve, hogy csaladod van, mast jelent a jo aratno. NEm a sulve-fove egyutt vagyunk, telefonon orakon keresztul pletyizunk stb, hanem 2-3 ember, akinek szinten csaladja van. NEm beszelunk napi rendszeresseggel, heti egy alkalommal ha talalkozunk. Viszont ha van vmi, szamithatok rajuk es persze ok is ram.

NAlam ezt jelenti a jo baratno.

2011. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!