Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tőlem kér pénzt, mit tegyek?

Tőlem kér pénzt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval van egy ismerősöm, aki a világért nem akar elmenni dolgozni, szült 3 gyereket, egész nap otthon ül.,nem főz mindennap, mert "miért a férfi nem tud magának főzni?" meg hasonlók. Mi szoktunk menni nyaralni, néha étterembe, stb., ők sosem,mert nincsen pénzük, aztán megszól, meg hümmög, amiért nekónk egy kicsivel is jobban megy. Inkább úgy mondanám, hogy normálisan élünk. Néha kölcsön is akar kérni, azt hiszi, hogy a szerencsén múlik, pedig megdolgozom érte, hogy jó életem legyen. Volt is hogy mnodta, hogy "ez van egyeseknek milyen nagy szerencséjük van", stb. Mindezt 8 általánossal, nem érti meg, hogy nem csak a szerencsén múlik. Szószerint sajnálja mástól azt amit elért. A család miatt elég gyakran találkozunk. Mit lehetne tenni? Mit lehet mondani, hogy kicsit észhez térjen?

2017. jún. 9. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Elmondod neki, hogy nem adsz, mert nincs.
2017. jún. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
El lehet mondani nekik, hogy ti tnaultatok és megdolgoztatok a pénzért, ez nem szerencse kérdése. Vagy felfogja, vagy nem. Ha nem, akkor hanyagolni kell a társaságát
2017. jún. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Megmondod a tutit:


Azért tanultam és képeztem magam, hogy ilyen életem legyen és, hogy megtudjam venni magamnak és a családomnak azokat a dolgokat amiket szeretnék. Ez nem szerencse kérdése. Ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát.

2017. jún. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
"Nekünk sem a fán nő a pénz." El lehet tipegni dolgozni!
2017. jún. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt is megmondhatod, hogy amit levonnak tőled adót, az neki megy segélynek meg családi pótléknak meg mittudomén minek, úgyhogy a maradék a tied, amiért megdolgoztál.
2017. jún. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek rokonok?

Mert ugye a barátaidat te választod meg, és ha csak nem testvéri vagy ilyen szoros kötelék köt össze, akkor a rokonokkal sem kell feltétlenül tartani a kapcsolatot, ha ilyenek.

2017. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elmagyaráznám neki, miért nem kap, és hogy nekünk sem talicskán tolják be az udvarba.
2017. jún. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartanám velük a kapcsolatot, ilyen emberekre nincs szükség
2017. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen meg tudlak érteni kérdező.Sajnos rengeteg az ilyen hozzáállású ember. Az én környezetemben is van. Ezeknek egyszerűen nem tudod normálisan megmagyarázni, mert nem képes megérteni és feltehetőleg az utódai is örökölni fogják eme "jó" tulajdonságot. Sőt, ha egyszer-kétszer adsz, akkor rászokik és a nyakadra mászik. Próbáld magad távol tartani tőlük, akkor teszel magadnak és családodnak is jót.
2017. jún. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!